Tapetų klijavimas namuose vis dar yra pakankamai populiarus – tokios apdailos medžiagos ant sienų išsilaiko ilgus metus, o plati jų stilių ir spalvų įvairovė leidžia sukurti labai žavingą aplinką. Pats jų klijavimas taip pat nėra itin sudėtingas, todėl daugelis nusprendžia tokį darbą atlikti patys. Jų pavyzdžiu galite pasekti ir Jūs: net ir be profesionalų pagalbos įmanoma labai kokybiškai užklijuoti tapetus. Visgi, atliekant šį darbą, neišvengiama ir didesnių klaidų – susipažinkite su jomis ir patys pasistenkite jų nebekartoti.
Neišvengiama tarpų tarp atskirų tapetų lakštų
Idealiai suklijavus tapetus, ant sienos jie turėtų atrodyti vientisai. Jei nesate tikri, ar pavyks taip kruopščiai atlikti tokią užduotį, išmatavę vietas, kuriose turėtų būti sujungimai, jas nudažykite į tapetus panašiu atspalviu – tuomet tokios vietos neatkreips dėmesio. Visgi, tokių nukrypimų reikėtų vengti: jei būsite labai kruopštūs ir atidūs, tikrai lygiai apjungsite skirtingas tapetų juostas.
Užtepamas pernelyg mažas klijų kiekis
Labai svarbu, kad klijais pasidengtų visa šių gaminių juosta – kitaip jie ilgainiui gali atšokti nuo sienų. Žinoma, tokią problemą nesunkiai išspręsite ir vėl juos patepę klijais, tačiau jeigu nesinori papildomų rūpesčių, šiai užduočiai iš karto skirkite pakankamai dėmesio. Naudokite volelį ar šepetėlį ir nuo centro judėkite link lakšto kraštų – tai daug paprasčiau, nei kad galėtų pasirodyti.
Tapetai ant sienos netinkamai išlyginami
Praleidus šį, galbūt ne itin svarbiai skambantį veiksmą, po tapetais gali atsirasti oro burbuliukų, kurie sukels papildomų rūpesčių. Siekiant to išvengti, užklijavus kiekvieną lakštą, su sausu ir švariu voleliu reikėtų kruopščiai jį pritvirtinti. Braukykite nuo viršaus į apačią ir nuo centro link kraštų – tuomet klijai geriau pasiskirstys ir galutinis rezultatas atrodys nepriekaištingai.
Įsigyjama per mažai tapetų
Pirkdami tapetus, turėtumėte įsigyti maždaug 10 procentų didesnį jų kiekį. Vien jau dėl to, kad klijavimo eigoje neišvengus klaidų, nereikės ir vėl skubėti į parduotuvę ar tenkintis jų likučiais. Be to, pravartu jų turėti atsargoje: jei vėliau kelios vietos bus pažeistos nebepataisomai, be didesnių rūpesčių paprasčiausiai galėsite pakeisti keletą tų pačių tapetų lakštų.
Neatsižvelgiama į tapetų tipą
Priklausomai nuo šių gaminių tipo, skiriasi ir tam tikri jų klijavimo niuansai, kuriuos Jums būtina žinoti. Pavyzdžiui, klijuojant flizelino tapetus, klijus reikia tepti tik ant sienų, tuo tarpu prieš klijuojant tekstilinius gaminius, kruopščiai reikia paruošti kambario sienas. Tapetų rūšių yra ir daugiau (su jomis galite susipažinti čia) – geriausia, jei į šias jų klijavimo ypatybes atsižvelgsite dar prieš juos įsigydami. Tačiau jei visgi paskubėjote, nebandykite vienam tipui pritaikyti kitiems labiau tinkančių taisyklių.
Per mažai dėmesio skiriama probleminėms zonoms
Kai kuriose vietose tapetus užklijuoti gali būti šiek tiek sudėtingiau – turėtumėte tam pasiruošti iš anksto. Klijuojant kampus, reikėtų pasiruošti keliais centimetrais platesnius lakštus, kad jie galėtų išsikišti iš kampo – tuomet klijuodami iš kitos pusės, tą tapetų kraštą uždengsite kitu lakštu. Visus jungiklius ir rozetes reikėtų nuimti, o suklijavus visus lakštus, paprasčiausiai išpjauti reikiamo dydžio skyles. Tuo tarpu klijuojant vietas už radiatorių (jei prireiks ir šių įrenginių, juos rasite Pigu.lt el. parduotuvėje), išmirkytą lakštą atsargiai reikėtų pakišti po juo – tuomet beliks jį labai švelniai prispausti.
Įsidėmėję visus šiuos niuansus, nesunkiai susitvarkysite su tapetų klijavimo darbais. Svarbiausia dirbti kruopščiai, neskubėti ir laikytis pagrindinių instrukcijų – tiek tikrai pakaks, jog pasiektumėte puikių, ilgus metus džiuginsiančių rezultatų.