Tapetai vėl grįžta į madą

Rate this post

Tiesą sakant, jie niekada nebuvo iš jos išėję… Gal tik madoje kurį laiką karaliavo kuklūs tapetai – su minimalistiniais raštais, vienspalviai. Dėl to sunku kartais būdavo juos atskirti nuo pažangių dažymo technologijų. Dabar ekstravagantiškesnių tapetų mada vėl grįžta.

Be abejo, atsiranda ir tokių atvejų, kai tapetai naudojami ne visai tokie, kokių reikia. Pavyzdžiui, dryžuoti tamsių spalvų tapetai atsiduria ant miegamojo sienų. Tokia kompozicija blaško dėmesį ir tik apsunkina miegą, tamsina kambarį, nors atrodo netradiciškai. Ar tikrai verta aukoti miegą dėl kitokių sienų? Kai kurie žmonės pasiryžę tą daryti… Bet šiandien ne apie tai. Kokios gi mados grįžta į apdailos rinką?

Pirma mada – tapetus klijuoti ne patiems. Apdailos darbai – gana sudėtingas reikalas, reikalaujantis žinių ir tikslios rankos. Kai esi ne profesionalas ir tapetus klijuoji 1-2 kartus per gyvenimą (taip, per kelias dešimtis metų), padaryti visko idealiai tikrai nepavyks. Tad kam kišti nagus ten, kur brokas bus akivaizdus? Apdailos darbai, atliekami savo srities profesionalų, yra kur kas kokybiškesni. Tie žmonės tai daro kiekvieną dieną, skiriasi tik tapetų raštai, sienos ir savininkų įgeidžiai. Jie savo darbą tikrai išmano ir š… nemala. Nepatyrę klijuotojai su tapetais vargs 10-20 valandų, tuo tarpu profesionalai susitvarkys per 4. Jie žino, kokie klijai geriausi, kaip klijuoti sudėtingus paviršius, kaip suleisti siūles taip, kad nieko nesimatytų. Kas dieną jie susiduria su nelygiomis sienomis, jas iškeikia, tačiau rezultatas savininkus nustebina. Būtent tapetus klijuojantys apdailininkai paslepia visas jų kolegų klaidas.

Fototapetai – antra mada, kuri įgauna pagreitį. Kai šiuolaikiškame bute prieš akis išdygsta senoviškos trobos siena, uolos, miškas, vandenynas ar net kosmoso platybės, tikrai galima sakyti, jog tai originalu. Fototapetai tinkami nedidelėms patalpoms, nes jų raštas nesidubliuoja, jis nesimetriškas. Fototapetus reiktų patikėti klijuoti tik profesionalams, nes kiekviena neteisingai suleista siūlė gadins vaizdą ir bus aiškiai matoma. Pasirinkimas – milžiniškas. Reikia tik skirti laiko paieškoms, nes fototapetus galima įsigyti ir internetu.

Senoviška rytietiška technologija padaro namus tikrai originaliais. Trečia mada – skysti tapetai. Jie atėjo iš Japonijos, kur natūralumas yra labai svarbu. Tapetai yra pagaminti iš skystos celiuliozės, sumaišytos su klijais. Tapetai yra tiesiog uždažomi ant sienos. Jie sudžiūva ir suformuoja unikalius raštus ir tekstūras. Jų pakartoti neįmanoma, todėl kiekvienas kambarys, kuriame panaudoti skysti tapetai yra originalus. Tai gana brangi technologija, tačiau originalumas kainuoja nepigiai.

Dar viena grįžtanti mada – reljefiniai tapetai. Paprastai apdailoje naudojamos reljefinės plokštelės iš gipso, tačiau šių mada jau praėjo. Vietoj jų naudojami tapetai su įvairiais reljefiniais raštais. Jie nėra tokie gilūs, kaip gipsinių plokštelių, tačiau rezultatas panašus – kambario sienos atrodo prabangiai. Ne veltui viena populiaresnių tokių tapetų spalvų yra auksinė ir dramblio kaulo. Maža to, reljefinius tapetus galima dažyti. Reiškia, po kurio laiko tiesiog pasikeičia jų spalva. Labai praktiška namuose, kur yra mažųjų dailininkų…

Daliniai tapetai – gana naujas dalykas. Tai tapetų klijavimo būdas, kai tapetai klijuojami ant sienos fragmento, o ne visos sienos nuo kampo iki kampo, nuo grindų iki lubų. Tiesiog nusistatoma erdvė, kurią užpildys tapetai ir tiek. Ji nebūtinai yra kvadratinė, gali būti ir apvali bei netaisyklingos formos. Maža to, kraštines tapetų juostas galima apkarpyti iki rašto. Tada tapetas baigiasi raštu, kuris natūraliai įsilieja į paprastą nudažytą sieną. Tai sudėtinga technologija, reikalaujanti daug kantrybės ir kruopštumo, tačiau ji pasiteisina.