dizainas

Svetainių dizainas: ką turėtų žinoti kiekvienas

Rate this post

dizainasSvetainės dizainas kuriant ir pristatant savo įmonės veidą yra labai svarbus. Įmonės tinklalapis ar asmeninė svetainė pirmiausia turi būti reprezentatyvi ir aiški. Tačiau pradedantieji svetainių kūrėjai dar nemažai klaidų. Kokios jos? Apie svetainių dizainą aktualios medžiagos pateikia tinklalapio www.awebsite.co.uk/ kūrėjai.

Kiek svarbus dizainas?
Daugelis investuoja ir renkasi labai elegantišką, prašmatnų tinklalapio dizainą, tačiau pamiršta, kad vartotojui aktualiausia  užėjus į svetainę – kuo greičiau surasti jį dominančią informaciją. Taip pat svetainėje medžiaga turi būti patogiai ir aiškiai išdėstyta, t. y. daug pasidarbuoti reikia prie tinklalapio navigacijos. Dizainas nėra toks jau svarbus, kaip daugeliui galėtų pasirodyti – tai tiesiog niša tarp vizualumo ir pateikiamos informacijos, kurią vienaip ar kitaip užpildyti būtina.

Taigi pirmiausia apgalvokite ne tai, kaip dizainą papildys informacija, o kaip tam tikrą informaciją papildys konkretus jūsų parinktas dizainas. Pirmiausia reikia apgalvoti, kur bus sudėliota visa aktuali informacija – suplanuoti svetainės navigaciją. Ekspertai pataria daugiau investuoti ne į elegantišką dizainą, o į savo tikslinių vartotojų pažinimo tyrimus. Susipažinę su savo vartotojų poreikiais, ir parduoti galėsite kur kas daugiau, ir verslas bus sėkmingesnis. Informaciją ir jos rūšiavimą reikėtų atlikti pagal savo potencialius klientus.

Gausybė „Flash“ elementų – ar jie tikrai tokie būtini?
Pradedantieji svetainių kūrėjai daro vieną dažną klaidelę – svetainę perpildo įvairiais blizgučiais, nes tai jiems kelia patikimo ir kokybiško dizaino iliuziją. Tačiau visi blizgučiai ir mirgėte mirgantys vaizdai ne visada sukuria solidžios ir patikimos įmonės įvaizdį. Reikėtų tiesiog atsirinkti, kur žaisminga informacija tinka, o kur geriau jos privengti. Pavyzdžiui, jei pristatote savo kaip dizainerio ar fotografo paslaugas, judantys elementai labai tinka, nes tik jais galima pristatyti savo gebėjimus ir parodyti, kiek pažengęs asmuo yra.

Ekspertai, teikiantys tinklalapių kūrimo rekomendacijas, teigia, kad suinteresuotieji asmenys nesidomi dizainu – jiems aktualios yra parduodamos prekės ir siūlomos paslaugos. Taigi perkrauti savo puslapį įvairiais elementais nėra prasmės ir didesnio tikslo.

Pradinis puslapis – visko perkrautas
Pradedantieji dizaineriai arba dizaino kūrimo užsakovai nori, kad visa informacija būtų sudėta viename – pagrindiniame – svetainės puslapyje. Apie tai kalba ir tinklalapio www.awebsite.co.uk/   kūrėjai. Tai yra nemaža klaida, nes „transliuojant“ viską ir visiems, galiausiai galite būti ir neišgirstas visai. Geriau pasakyti mažiau, bet koncentruotai ir užtikrintai, nei stengtis aprėpti viską iš karto ir galiausiai nieko nepešti.

Vartotojai, naršydami internete, užsukę į tinklalapį netrunka ne ilgiau nei 30 sekundžių, jei informacija jų nesudomina. Geriausia, kad užbėgusius vartotojus žinutė sudomintų per 3-5 sekundes. Taip pat vartotojams nereikia iš karto pateikti ilgų ir nuobodžių tekstų, antraip tai nesukels jų susidomėjimo ir jie tiesiog išeis į kitą svetainę.

Informacijos nesistenkite sutalpinti viename lange
Svetainių dizainas bandomas sutalpinti viename lange, tačiau tai yra gana nemaža klaida, nes vartotojai mėgsta kompiuterio pele braukti žemyn. Naudą gauna ir tinklalapio savininkas, nes taip naršantysis gali perskaityti dar daugiau informacijos. Didžiausias tikslas yra ne „grūsti“ informaciją į vieną langą, o ją padaryti kuo aktualesnę ir svarbesnę vartotojui.

Amber Jewelry

Tea Sets