Sveika ir laiminga katė: patarimai, kaip tai pasiekti

Rate this post

Kaciu prekes

Kiekvienas katės šeimininkas turėtų imtis visų įmanomų priemonių, kada jo auginama katė gyventų kuo sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą. Todėl pristatome jums keletą teisingų ir gerų kasdienių įpročių, kurie gali jūsų katės gyvenimą paversti daug produktyvesniu. Ir, žinoma, niekuomet nepamirškite savo katei skirti daug meilės!

Rinkitės katei tinkantį maistą

Katės negali būti vegetarės, skirtingai nei šunys! Kiekvienos katės kasdienės mitybos pagrindas turėtų būti mėsa, todėl labai svarbu, kad savo katei išrinktumėte aukščiausios kokybės kačių maistą, kuriame būtų daug kokybiškų baltymų, pvz., jautienos, vištienos, avienos, lašišos ar kt. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad nors angliavandenių kiekį katėms reikia riboti, jie taip pat yra svarbi katės mitybos sudedamoji dalis – ypač jauname amžiuje. Todėl svarbu atsižvelgti į pasirenkamo maisto sudedamąsias dalis, pasirenkant tokį maistą, kuriame būtų subalansuotas baltymų, angliavandenių, aminorūgščių ir riebalų rūgščių bei vitaminų ir mineralų kiekis.

Užtikrinkite prieigą prie šviežio vandens

Kiekvienas katės šeimininkas turėtų atminti, kad kačių troškulys skiriasi nuo šunų troškulio. Jos paprastai didžiąją dalį vandens turi gauti su maistu. Tačiau tai nereiškia, jog ėsdama sausą maistą ji galės reikšmingai apriboti suvartojamo vandens kiekį. Kadangi sausame maiste vidutiniškai yra tik 5-10 % vandens, reikėtų nepamiršti ir kačių konservų (juose yra apytiksliai 80 % vandens) bei užtikrinti nuolatinę prieigą prie švaraus ir šviežio vandens.

Pasirūpinkite kačių tualetu

Auginant vieną katę paprastai rekomenduojama pasirūpinti dviem kačių tualetais, o auginant dvi – trimis. Tačiau svarbiu tampa ne tik kačių tualetų skaičius, tačiau ir jų tipas, vieta, kurioje jie bus statomi, ir naudojamas kraikas.

Nors kai kurie kačių šeimininkai vengdami nemalonių kvapų nusprendžia kačių tualetą pastatyti tolimiausiame ir atokiausiame namų kampelyje, tai katei gali nepatikti. Turite pasirinkti tokią vietą, kurioje katė galėtų matyti ją supančią aplinką, kartu jausdamasi saugiai ir ramiai.

Be to, atkreipkite dėmesį į savo katės amžių, sveikatos būklę ir individualius poreikius, nes nuo to priklausys, kokio tipo katės tualetą pasirinksite – atviro ar uždaro modelio. Vienos katės labiau mėgsta atviras kraiko dėžes, o kitos mieliau gamtinius reikalaus atlieka uždaruose kačių tualetuose, kurie šiandien yra siūlomi ir su filtrais, padedančiais dar labiau eliminuoti nemalonius kvapus. Galiausiai nepamirškite ir kačių kraiko, kurį kartais gali tekti išbandyti ne vieną, kol atrasite tinkamiausią jūsų katei.

Kaciu prieziura

Reguliariai šukuokite katės kailį

Reguliariai šukuodami savo katės kailį sumažinsite sąvėlų kiekį ir kartu užtikrinsite, kad prižiūrėdama savo kailį katė neprarytų daug plaukų, kurie virškinimo trakte susiformuoja į plaukų gumulėlius.

Nors kai kuriems kačių šeimininkams gali atrodyti, kad šukuoti katės neverta, nes ji ir be šios procedūros reguliariai ir kruopščiai prižiūri savo kailį, vis dėlto jie pamiršta, kad katės kailio šukavimas padeda lengviau pašalinti palaidus plaukus. Todėl labai svarbu savo katę prie šukavimo pratinti nuo mažens, tokiu būdu užtikrinant, kad tai jai nekeltų jokio diskomforto. Be to, po šukavimo visuomet ją palepinkite skanėstu. Taigi, kiekvienas katės šeimininkas turėtų pasidomėti, kokia turėtų būti tinkama kačių kailio priežiūra.

Išmokykite katę naudotis draskykle

Labai svarbu išmokyti katę naudotis draskykle, kad neilgai trukus netektų gailėtis dėl sudraskytų baldų ar kitų pažeistų namuose esančių paviršių. Ir net jei pradžioje jūsų katė nesidomi draskykle, tai nėra priežastis apie ją pamiršti. Pirmiausia pabandykite pastatyti ją dėmesio centre, pvz., viduryje kambario, kur ji būtų labai gerai matoma ir pro kurią katė dažnai praeitų. Taip pat naudinga pasitelkti ir katžolę, kuri gali paskatinti katę išbandyti draskyklę.

Kai matysite, kad katė vis dažniau ją drasko, galite pamažu perkelti į kitą jums patogesnę namų vietą, o galiausiai, kai katė bus pripažinusi savo draskyklę, nebereikės nei katžolės, nei draskyklės statymo dėmesio centre. Taip išsaugosite savo baldus ir kartu pagerinsite katės nagų sveikatą bei suteiksite jai daugiau laimės.

Žaiskite su savo kate

Žaidimai yra neatsiejama kiekvienos katės kasdienio gyvenimo dalis. Todėl turite pasirūpinti, kad jūsų katė turėtų pakankamai ją dominančių kačių žaislų. Tai gali būti tiek kačių kamuoliukai, tiek ir žaislinės pelytės bei žuvytės, interaktyvūs žaislai ir kt. Tačiau nepamirškite, kad viso žaidimų laiko katė neturi praleisti viena, tad pasistenkite kasdien skirti laiko ir pažaisti kartu su savo kate, tokiu būdu suteikdami jai daugiau laimės ir kartu sustiprindami tarpusavio ryšį.

Sterilizuokite arba kastruokite katę

Jei neketinate katės kergti, tuomet nepamirškite apie jos sterilizaciją arba kastraciją. Kai prasideda ruja, tiek patelės, tiek ir patinai jaučia didelį diskomfortą. Be to, nekastruotos ir nesterilizuotos katės susiduria su daug didesne įvairių ligų rizika, todėl jei norite prailginti savo katės gyvenimo trukmę, sumažinti ligų riziką ir kartu pagerinti jos gyvenimo kokybę, pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kada būtų tinkamiausia atlikti šią procedūrą. Dažniausiai kastracija ir sterilizacija yra rekomenduojama 5-6 mėn. amžiaus, tačiau gali būti atliekama ir anksčiau.

Šaltinis: MyCat.lt