Laisvalaikis

Sužadėtuvių žiedai: praktiški patarimai, kurie pravers renkant tinkamiausią žiedelį

suzadetuviu ziedai

Viena sudėtingiausių užduočių vyrams – išrinkti savo būsimoms žmonoms sužadėtuvių žiedus. Į ką atkreipti dėmesį, kuo pasikliauti – logika ar emocijomis, kaip pasirinkti geriausią variantą? Kokios tendencijos vyrauja sužadėtuvių žiedų kategorijoje?

Sužadėtuvių žiedo rinkimas: kaina

Kokios vertės žiedą pirkti? Juk jis gali kainuoti vos 50 eurų, tačiau galima rasti ir kelis tūkstančius ar net dešimtis tūkstančių kainuojančius žiedus. Bet galvos skausmą daugelyje sričių palengvina universalūs patarimai. Dovanų ir vestuvių ekspertai teigia: sužadėtuvių žiedas turėtų kainuoti vidutiniškai tiek, kiek uždirbate per 2 mėnesius. Būtent už 2 mėn. atlyginimo dydžio sumą nupirksite kokybišką žiedą su keliais deimantais ar net briliantu. Taigi kreiptis dėl kredito žiedo įsigijimui tikrai neverta. Jei santaupų turite mažiau, galima pirkti ir mažesnės vertės žiedą, tačiau jis turėtų būti pagamintas iš tauriojo metalo: geriausia iš tradicinio arba baltojo aukso. Žiedas gali būti ir su kitokiu brangakmeniu, be jų.

Kaip turėtų atrodyti sužadėtuvių žiedas?

Tradiciniai sužadėtuvių žiedai – su vienu apvaliu deimantu arba briliantu, nemasyvūs, geltonojo arba raudonojo aukso. Ekspertai šį modelį dar vadina Solitaire. Klasika niekada nemiršta.

O ar būtent tokio tipo žiedaliai patinka mylimajai, galima nuspręsti patyrinėjus kitus jos turimus papuošalus: ar jie masyvūs, ar kuklūs, pagaminti iš aukso ar sidabro? Galite pagalbos paprašyti sesers ar draugės (tiek savo, tiek ir būsimosios sužadėtinės): moterys paprastai turi geresnę intuiciją. Pasidairykite internete tarp sužadėtuvių žiedų: gal akis „užklius“ už tikrai skoningo žiedelio modelio.

Papuošalų ekspertai iš premiere.lt juvelyrikos namų teigia, kad praktiškas variantas gali būti ir sužadėtuvių žiedas su „įleista“ akute ar visas apjuostas akutėmis ir labiau priminti vestuvinį žiedą. Jį mergina nešios be vargo, jis nedraskys pėdkelnių ir nekliudys plaunant indus. Vėliau, po vestuvių, ant vieno piršto mylimoji galės mūvėti abu žiedus. Tiesa, reikės pasistengti, kad vestuviniai žiedai atitiktų sužadėtuvių žiedo stilistiką. Renkant vestuvinius žiedus viskas paprasčiau nes renkatės ne vienas. Kita vertus, nuomonės gali nesutapti, tad reikės išsirinkti abiem priimtiną modelį.

Geriau staigmena ar patinkantis žiedas?

Prisiminkite pastaruosius atvejus, kai jai dovanojote papuošalus: ar ji juos nešioja ir ar liko patenkinta dovana? Jei ji nelabai susižavėjo mylimojo rinktais papuošalais, paprasčiausia būtų leisti jai pačiai išsirikti žiedą, o dar geriau – pirkti žiedą ten, kur paskui jį bus galima pakeisti kitu (nors įstatymai numato, kad juvelyriniai dirbiniai negali būti grąžinami).

Apskritai, nupirkti sužadėtuvių žiedą labai sudėtinga ir todėl, kad reikia žinoti merginos bevardžio piršto dydį. Koks jis: 15, 16,25, o gal 17,5? Nuo to priklauso, ar žiedas „gulės“ kaip čia buvęs, ar smuks, ar spaus, todėl kartu su mylimąja pirkti žiedą rekomenduojama dar ir dėl tikslaus dydžio. Taip pat galite į parduotuvę ar pas juvelyrą keliauti nugvelbę kitą žiedelį iš jos papuošalų dėžutės, tačiau turite žinoti, ar tikrai tą žiedą ji mūvėjo ant bevardžio piršto.

Nors bet kokį žiedą galima ir padidinti, ir sumažinti, bet tai kainuos papildomai, sukels nepatogumų abiem. Tad gal visgi tą staigmeną nukreipti kitur – ne įteikiant žiedą, bet surengiant įspūdingas sužadėtuves? Pavyzdžiui, galima pasipiršti restorane, pakvietus gyvai grojančius muzikantus. Galima jos rankos paprašyti kokioje nors ypatingoje vietoje – užkopus į aukščiausią viršukalnę ar panėrus į giliausias jūros gelmes. O gal netgi surengsite sužadėtuvių vakarėlį su galybe draugų ir artimųjų, užkandžiais, gėrimais, smagia vakaro programa ir fejerverkų ir lazerių šou? Viskas priklauso tik nuo jūsų, o žiedą galėsite išsirinkti drauge ir vėliau.

Kiek trunka sužadėtuvių žiedo gamyba?

Jei sužadėtuvių žiedą ketinate įteikti kelionės metu, neatidėkite jo pirkimo paskutinei minutei. Dar svarbiau nevilkinti laiko, jei žiedą gamins juvelyras. Skubant visuomet geriau pirkti jau pagamintą žiedą, o jei laiko dar turite, prisiminkite, kad žiedą juvelyras gamins apie 3–4 sav., o vėlyvą pavasarį ir vasarą, kai užsakymų padaugėja – 1,5 mėn. ar net ilgiau.

Pirkdami žiedą, nesirinkite paties ploniausio ir mažiausiai sveriančio, kad ir kokius kuklius papuošalus mylimoji mėgtų, nes plonas žiedelis gali susilankstyti, prasčiau laikyti brangakmenį ir t. t. Svarstydami, ar rinktis didesnį ir masyvesnį, ar kuklesnį variantą, geriau pasilikite prie pastarojo.