Stogų dengimas šiferiu

Rate this post

Iš karto norime nuraminti, kad čia kalbėsime ne apie senos kartos sveikatai pavojingą šiferio dangą, gamintą tuo metu iš asbestcemenčio. Todėl ir informacija dalinsimės ne apie tai, kaip tokie stogai kenkia gyventojų ir aplinkinių sveikatai. Priešingai, supažindinsime jus su naujos kartos sveikatai nekenksmingu beasbestiniu šiferiu, kuris šiandien tampa vis labiau vertinamas ir atrandamas.

Ne paslaptis, kad senoji šiferio danga pasižymėjo itin ilgaamžiškomis savybėmis, dideliu patvarumu ir atsparumu aplinkos poveikiui. Tačiau šiuolaikinė šiferinė danga ne tik neturi jokio neigiamo poveikio sveikatai, tačiau jos savybės dar labiau lenkia šiferinės dangos pradininkę. Todėl itin populiarus tarp šią dangą vertinusių gyventojų, kurie senąją šiferio dangą mielai pakeitė šia naujos kartos danga.

Šiuolaikinis šiferis yra visiškai nedegus ir visiškai atsparus mūsų vyraujantiems klimatiniams pokyčiams, staigiems atšalimams ar nematytiems karščiams. Taip pat ir staigiems temperatūros pasikeitimams. Kalbant apie spalvų pasirinkimą, nors šiferio asortimentas kiek skurdus, vyrauja ruda, rusva, pilka spalva, neutralios, žemiškos ir lengvai pritaikomos. O spalvos atnaujinimas yra labai paprastai atliekamas ir nebrangus. Todėl nepaisant to, ši danga nesudėtingai randa savo pirkėją.

Lyginant su kitomis dangomis, šiferio kainos yra labai patrauklios ir prieinamos kiekvienam, atsižvelgiant į jo kokybę. Tai nėra labai prabangi ar išskirtinai patraukli danga, todėl nėra ir brangi, tačiau labai kokybiška ir ilgaamžė. Tai neabejotinai kaina nusileidžianti čerpėms, tačiau šiek teik brangesnė už skardinę stogo dangą. Be to, priešingai, nei skarda, šiferis neįkaista ir lietui lyjant nekelia triukšmo, o montuojant šiferinę dangą, izoliacinis sluoksnis galimas gerokai mažesnis. Iš esmės, stogo dengimo šiferiu išlaidos priklausys nuo stogo ploto, jo konstrukcijos bei papildomų konstrukcinių ypatumų ir gali sudaryti 15-25 % namo vertės.