Stogo difuzinė plėvelė

Rate this post

stogo difuzine dangaAr Jūs renovuojate seno namo stogą, ar statotės naują- Jums reikės difuzinė plėvelės. Tai yra vienas svarbiausių stogo elementų, aš net drįsčiau sakyti, kad tai net svarbiau už stogo dangą. Blogiausiu atveju, stogo dangą galima pakeisti, nuimant senąją ir uždedant naują. O kad galėtumėt pakeisti difuzinę plėvelę, Jums reikėtų ardyti net medinę konstrukciją, tai yra labai didelės išlaidos.

Šiuo metu rinkoje yra labai didelis difuzinių plėvelių pasirinkimas, todėl paprastam žmogui ikrai sunku išsirinkti tinkamiausią produktą. Šiuo straipsniu pabandysiu papasakoti į ką reikia atkreipti dėmesį renkanti difuzinę stogo plėvelę.

Pradėkime nuo to, kad difuzine plėvele reikia uždengti stogo gegnes, tarp kurių montuojasi izoliacinis vatos sluoksnis. Užtiesus stogo plėvelę ant gegnių, reikia ją prispausti medžio tašeliais, kurie kalami išilgai gegnės. Ir tik po to montuojasi stogo grebėstai.

Teko matyti, kai grebėstai buvo montuojami tiesiai ant gegnės, tai yra labai baisus montavimo brokas. Tokiu atveju kondensatas teka tiesiai į grebėstą ir pūdo medį, bet tai dar ne viskas. Nenutekėjusi drėgmė į lataką laikosi ant difuzinės plėvelės ir žiema susidaręs ant jos ledas ardo difuzinės plėvelės struktūrą.

Labai svarbu difuzinę stoginę plėvelę montuoti teisinga puse į viršų. Ant visų difuzinių membranų būna užrašai ar prekiniai logotipai. Jei Jūs, stovėdami gatvėje, ant savo stogo sumontuotos plėvelės logotipų nematote, reiškiasi ji sumontuota ne ta puse į viršų. Tokiu atveju membraną reiks lupti nuo stogo. Manau, kad nulupus, membranos jai nepanaudosite, nes joje bus daug skylių.

Difuzinės plėvelės funkcija- praleisti garą iš stogo izoliacinio sluoksnio ir neleisti drėgmei (kondensatui) patekti atgal į vatą. Paprastai šnekant, difuzinė plėvelė turi praleisti garą tik į viršų, todėl atvirkščiai sumontuota membrana praleis visą drėgmę į vatą stogo konstrukcijoje.

Kuo daugiau plėvelė praleidžia garo, tuo ji yra geresnė. Tai yra vienas iš kokybės difuzinės membranos faktorių. Išduosiu paslaptį, yra daug manipuliacijų techniniais duomenimis. Etiketėje parašytas plėvelės garo laidumas, dar nereiškia, kad bus toks mūsų klimate. Gal tas garo laidumas ir yra toks koks parašytas Kinijoje ar kitoje šalyje, bet pas mus viskas gali būti kitaip.

Tada natūraliai kyla klausimas, kaip pasirinkti geriausią difuzinę plėvelę? Atsakysiu, būkite atsargus su membrana, kurią parduoda didieji prekybos centrai. Jiems svarbu tik pelnas, jie žino, kad įrodyti, jog plėvelė neatitinka pateiktų duomenų, beveik neįmanoma. Aš rinkčiausi iš senai dirbančios stogdengių įmonės, kuriai aktualu kokybiškas produktas. Taip pat rinkčiausi difuzinę plėvelę, kuri pagaminta Vokietijoje, turbūt net nereikia aiškinti, kodėl būtent iš šios šalies.

Kitas svarbus faktorius, nusakantis difuzinės plėvelės kokybę- storumas. Kuo difuzinė plėvelė storesnė, tuo ji bus atsparesnė montavimo metu. Stogdengys netyčia neįplėš jos ir Jūs neturėsite ant stogo skylių. Teko matyti, kai stogdengiai netyčia įplėšę stogo plėvelę greitai ant jos uždengia stogo dangą, kad šeimininkas nematytų. Ar Jūs tikrai norite, kad taip ir Jums atsitiktų?

Čia yra eksperimentas su difuzinių plėvelių stiprumų, jo dėka Jūs suprasite, koks svarbus yra difuzinės plėvelės plyšimo stiprumas:

Tikiuosi mano pateikta informacija apie difuzines plėveles bus Jums naudinga ir Jūsų stogas tarnaus ne tik Jums, bet ir Jūsų anūkams.