pinigai lazybos
Finansai

Sporto lažybos – gidas, kaip nepraturtėti

Kiekvienam XXI amžiuje gyvenančiam žmogui norisi uždirbti nieko nedarant. Pasyvios pajamos yra kiekvieno(-os) siekiamybė. Būdų kaip tokias pajamas generuoti – yra daug, tačiau savo auksine galimybe neretas asmuo palaiko lažybų rinką. Jeigu žmogus domisi sportu, yra iš prigimties nors 1proc. azartiškas ir nori uždirbti iš nieko (o tokie yra beveik visi), jam teks susidurti su sporto statymais. Tačiau įprastos sporto lažybos – beveik bevaisios ir tikimybė išlošti bus minimali. Kodėl? Leiskite jums parodyti.

Lažybos – “House always wins”

Filmuose, knygose bei kituose sklaidos šaltiniuose kazino ir lažybų bendrovės savo viduje labai mėgsta anglišką termina “House always wins”. Jis reiškia, kad nepaisant kažkieno sėkmės išlošiant aukso puodą ar didelių pergalių lažybose, viską sudėjus ir ilguoju laikotarpiu tokios bendrovės išlieka pelningos. 

Dėl to, kad varžybų baigtys tikrai yra nenuspėjamos ir numatyti įvykio baigtį yra neįmanoma, žmonės išvedinėja statistines tikimybių formules, seka praėjusių varžybų rezultatus, domisi naujienomis… Ir kas iš to? Lažybų kontoros vis tiek uždirba pelną. Pastarasis atsiranda dėl to, kadangi jokio įvykio baigties numatyti nėra įmanoma. Na, o žmogaus psichologija veikia taip, kad jis vis tiek savimi pasitiki ir save vertina aukščiau už kitus individus, dėl to beveik visada galvoja, kad laimės. Netikėtumai ir žaidėjų nenumatytos baigtys yra pakankamai dažnos, kad lažybų bendrovė veiktų pelningai.

Net jeigu per stebuklą laimėsite, jūs būsite suvaržyti

Neminint konkrečių bendrovių pavadinimų galima drąsiai teigti, kad lošėjams Lietuvoje dažnai dedamas savotiškas “apynasris”. Rinka čia nėra didelė, todėl bukmekeriam svarbūs visi statymai. Jie stebi kiekvieną transakciją ir pamatę, kad laimite didesnes sumas – apribos jūsų galimybes lošti.

Taip sporto statymai iš galimybės turėti bent minimalias pajamas verčiami į nuostolingą hobį bei pačiai bendrovei pelningą reikalą. Pajutę nors ir mažiausią grėsmę savo pelningumui, bukmekeriai apribos jūsų galimybę išlošti. AIšku vienkartiniam laimėjimui tai įtakos nedaro, tačiau mes kalbame apie ilgalaikę arba bent pastovesnę sėkmę.

Kokios dar lažybos, jei sukčiauja patys sportininkai 

Futbolo, krepšinio, o kartais ir kitų sportų pasaulį dažnokai drebina lažybų ir neskaidrių sandorių skandalai. Pradėkime nuo aiškiai suvokiamų dalykų – ar logiškai mąstantis žmogus atliktų statymą ten, kur varžybose dalyvaujantys asmenys neatiduoda 100 proc. jėgų ir ruošiasi sukčiauti dėl savo naudos? Turbūt, kad ne.

Tad kyla klausimas, kodėl tada sporto statymai sulaukia tokio didelio susidomėjimo kaip pajamų šaltinis? Juk Lietuvos sporto padangę ir net Europos rinką ne taip retai apninka tamsus debesis, smerkiantis dėl nesąžiningų sandorių. 

Įvedę į naujienų portalo paiešką terminus “lažybos” ir “skandalas” kone kiekvienais metais rasite po vieną ar kelis įrašus apie aukščiausiame lygyje įvykusius pačių žaidėjų sukčiavimo atvejus. Patys žaidėjai stato pinigus už prastą savo pasirodymą arba pralaiminčius savo komandos rezultatus ir vėliau daro viską, kad ta prognozė išsipildytų. Arba kitaip – nedaro nieko, kad ta prognozė neišsipildytų. Kodėl jie taip daro? Atsakymas vienas – pinigai.

Tarkime žaidėjas per mėnesį uždirba 5 tūkstančius eurų. Tai bus labai vidutinio lygio LKL krepšininkas arba ganėtinai geras Lietuvos futbolo lygos žaidėjas. Tarkime, jog per mėnesį būna 5 varžybos, tad už vienas varžybas žaidėjas gauna 1 tūkst. Eurų. Alga jam yra garantuota, tačiau juk visada norisi uždirbti daugiau, ar ne? Premijų nemilijoninius biudžetus turintys klubai nemoka, o laimėti taurę su piniginiu prizu prieš stipresnius klubus – beveik neįmanoma. Ką tada daro žaidėjai? Per draugus atlieka nemažus statymus už prastą savo pasirodymą ir prie savo tūkstančio prisiduria pvz. dar vieną tūkstantį. Tada veiksmus kartoja… Schema nesudėtinga, tačiau iš sporto lažybų atima visas galimybes.

Perskaičius straipsnį jums turbūt nekyla abejonių, kad statymai už sporto įvykius pelno tikrai neatneš. Priešingai, jie bus nuostolingi ir sukels blogą nuotaiką.