Laisvalaikis Namai bei Interjeras

Sodo baldai: grožis ir patvarumas viename

Prieš pirkdami sodo baldus, ne vienas perverčiame krūvas spalvotų žurnalų ir aplankome baldų parduotuves, lauko paviljonus, kuriuose demonstruojami lauko baldai ir kt. Deja, sodo baldų pirkimo daugelis nesureikšmina, tad tokių dalykų kaip konsultacijos su dizaineriais paprastai išvengia. Tačiau kas yra svarbu? Pirmiausia reikia išsirinkti patogius baldus: kėdės, suolelius, sūpuokles, stalus, kad buvimas sode dovanotų malonių įspūdžių ir kad poilsis būtų kiek galima labiau pilnavertiškesnis.

baldai miegamajmSode pastatyti baldai sukuria ypatingą aplinką: tarp gėlių gražiai „įsipiešęs“ medinis suoliukas su metalo detalėmis tik ir kviečia trumpam prisėsti bei atsipūsti saulės atokaitoje. Taigi dėl šios priežasties neverta pataupyti sodo baldams: jie turi būti pagaminti iš kokybiškų medžiagų, o ne iš dažnai pasitaikančios pigios plastmasės, kuri gali greitai nublukti, o patys plastmasiniai sodo baldai – sulūžti.

Prie sodo baldų neretai priskiriami šezlongai, foteliukai ir mini sofos, staliukai, skirti dirbti oranžerijose, staleliai kavai ar maistui, gulimi krėslai ir sudedamos kėdės, minėtieji suoliukai ar net lentynos įvairioms smulkmenoms susidėti.

Pasidairius po sodo prekių asortimentą, galima rasti labai įvairių daiktų, smulkmenų, pavyzdžiui, ne vieno akį patraukia medžiaginės sūpuoklės su stogeliu, minkštos pagalvėlės, dedamos ant kietų baldų, pagamintų iš medienos ar metalo ir kt. Taigi ką įsigysite, lemia tik jūsų finansinės galimybės ir norai.

Verta pagalvoti ir apie sudedamus baldus: jie yra labai kompaktiški ir natūralu, kad tarnauja ilgiau, nes žiemą laikomi palėpėse ar sandėliukuose, kur jų nemerkia lietus ir sniegas. Tokie baldai labai tinka ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį: esant gražesnei popietei, iš namų vidaus galima išsinešti kėdę ir ant jos prisėsti. Sudedamosios kėdutės visgi turėtų būti pagamintos iš atsparių drėgmei medžiagų arba plastmasės. Sodui nelabai tiks paplūdimio baldai. Paprastai šaltuoju metų laiku sode yra naudojami tik vidaus baldai. Kiemo baldų palikti lauke nevalia, nes po žiemos jie gali likti visiškai nebetinkami tolimesniam naudojimui.

Sode, alsuojančiame poilsiu, būtini ir hamakas arba sūpuoklės: juose visiškai atsipalaiduosite ir pamiršite dienos rūpesčius, pasinersite į begalinį poilsį. Kurį variantą rinktis ir kuris jums priimtinesnis, galite nuspręsti tik jūs patys, atsižvelgdami į savo sklypo ypatumus. Poilsis gamtoje yra lydimas ir karštos saulės arba menko nelaukto lietučio, dėl kurio kraustytis į vidų neverta. Tad pasirūpinkite pastogėmis, įsirenkite terasą arba pasistatykite pavėsinę ar paprastą didelį skėtį, be kurio neišsiverčia kavinės po atviru dangumi. Tai suteiks galimybę lauke pabūti dar ilgiau.

Populiariausia medžiaga išlieka mediena

Sodo baldai dažniausiai gaminami iš medienos – tai ekologiška ir įperkama žaliava, kuri, be to, ir labai universali, tad gerai atrodo ir prie medinių, ir prie mūrinių pastatų. Antrą vietą pagal populiarumą užima plastmasės ir metalo baldai. Tačiau metalas kai kuriems gali atrodyti pernelyg šaltas, nepaisant to, kad jis kiek labiau ilgaamžis nei mediena. Tuo tarpu plastmasė medienai ir metalui nusileidžia savo išvaizda.