Skyrybų statistika visame pasaulyje

Rate this post

Skyrybų skaičius daugelyje pasaulio šalių nuolat auga, o tai rodo visuomenės normų, ekonominių veiksnių ir kultūrinio požiūrio į santuoką pokyčius. Pasaulinės skyrybų statistikos supratimas leidžia suprasti šias tendencijas ir išryškina skirtumus tarp skirtingų regionų.

Pasaulinės tendencijosDidėjantis skyrybų skaičius

Per pastaruosius kelis dešimtmečius skyrybos tapo labai dažnos ir jų skaičius pasaulyje reikšmingai didėjo. Naujausiais duomenimis, maždaug 40-50 % santuokų išsivysčiusiose šalyse baigiasi skyrybomis. Ši tendencija ypač ryški tokiose šalyse kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, kur skyrybų lygis svyruoja apie 45 %. Europoje, pavyzdžiui, Belgijoje ir Portugalijoje, taip pat fiksuojamas aukštas skyrybų lygis, kai kuriais atvejais viršijantis 60 %.

Regioniniai skirtumaiŠiaurės Amerika

Šiaurės Amerikoje Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje skyrybų rodikliai yra gana aukšti. Pastaraisiais metais JAV skyrybų skaičius stabilizavosi, tačiau jis išlieka vienas didžiausių tarp išsivysčiusių šalių. Tuo tarpu Kanadoje šis rodiklis yra mažesnis, bet vis tiek didelis – maždaug 38 % santuokų baigiasi skyrybomis.

Europa

Europoje padėtis nevienareikšmė. Vakarų Europos šalyse, pavyzdžiui, Belgijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje, skyrybų skaičius yra vienas didžiausių pasaulyje. Pietų ir Rytų Europos šalyse, pavyzdžiui, Italijoje ir Lenkijoje, skyrybų rodikliai yra mažesni, nors pastaraisiais metais, keičiantis visuomenės požiūriui, jie didėja.

Azija

Azijoje skyrybų rodikliai labai skiriasi. Tokiose šalyse, kaip Japonija ir Pietų Korėja, skyrybų daugėja, nes keičiasi tradicinis požiūris į santuoką. Kinijoje dėl sparčių socialinių ir ekonominių pokyčių pastebimai išaugo skyrybų skaičius. Tuo tarpu tokiose šalyse kaip Indija skyrybų skaičius vis dar yra palyginti mažas, nors pamažu didėja.

Lotynų Amerika

Lotynų Amerikoje skyrybų rodikliai tradiciškai buvo mažesni, palyginti su Vakarų valstybėmis, tačiau jie didėja. Pavyzdžiui, Brazilijoje labai padaugėjo skyrybų, tam įtakos turėjo įstatymų pakeitimai, dėl kurių šis procesas tapo lengvesnis ir prieinamesnis.

Skyrybų skaičių lemiantys veiksniai

·         Ekonominė nepriklausomybė: Vienas iš pagrindinių veiksnių, darančių įtaką skyrybų skaičiaus didėjimui, yra ekonominė nepriklausomybė, ypač tarp moterų. Kadangi vis daugiau moterų įsidarbina ir pasiekia finansinį stabilumą, mažėja ekonominė būtinybė likti nelaimingoje santuokoje.·         Kintančios visuomenės normos: Pasaulyje požiūris į skyrybas tapo palankesnis. Dėl šių pokyčių poros, susidūrusios su santuokinėmis problemomis, lengviau apsvarsto skyrybų galimybę.·         Teisinės reformos: Daugelyje šalių teisinės reformos supaprastino skyrybų procesą ir padarė jį prieinamesnį. Tai prisidėjo prie to, kad skyrybų skaičius visame pasaulyje didėja.