Skrydžiai iš Palangos į Londoną naudingi ir keleiviams, ir ekonomikai

Rate this post

palangaDidžioji Britanija vis dar neabejotinai išlieka vienu populiariausių „ekonominių turistų” (tai yra asmenų, vykstančių darbo tikslais) kelionės tikslų. Vieni pirmą kartą sėda į lėktuvą, bandydami laimę įsitvirtinti svetur, tuo tarpu kiti, turintys pastovią darbo vietą, reguliariai atvyksta aplankyti Lietuvoje likusių artimųjų arba atvirkščiai – šie keliauja trumpam į užsienį. Neabejotina, jog tai buvo viena iš priežasčių, prisidėjusi prie fakto, jog pradėti vykdyti skrydžiai iš Palangos į Londoną. Pagal šiuo metu galiojantį grafiką, šią kryptimi lėktuvas pakylas tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais.

Pigių lėktuvų bilietų paiškos portalo PigesniSkrydziai.lt duomenimis vos per kelis mėnesius naujuoju maršrutu skrido jau daugiau nei penki tūkstančiai žmonių. Tikimasi, kad pigūs skrydžiai tarp Palangos ir Londono vilios ne tik emigrantus, bet ir turistus. Iki šiol Palanga turėjo tiesioginius skrydžius į Kopenhagą, Maskvą (tik vasaros sezono metu), Ryga, Varšuva. Taigi naujieji maršrutai yra ir vieni toliausių, tiesioginių skrydžių į/iš Palangos oro uosto. RyanAir neatmeta galimybės pasiūlyti ir daugiau tiesioginių skrydžių iš Palangos į kitus Europos miestus.

Skrydžiai iš Palangos į Londoną – dar visiškai karšta, vos mėnesį laiko keleiviams siūloma kryptis. Iki šiol Vakarų Lietuvos gyventojai, nusprendę keliauti į Didžiąją Britaniją, turėdavo rinktis skrydį iš Kauno, Vilniaus arba Rygos oro uosto (dėl atstumo būtent šis variantas dažnai sulaukdavo populiarumo), o tai, natūralu, sukeldavo šiek tiek nepatogumų. 2016 metų kovo mėnesis šiems keleiviams atnešė tikrai malonių žinių: organizuojami skrydžiai iš Palangos į Londoną jų kasdienybę gerokai palengvino. Negana to, skrydžių sutartis buvo sudaryta su viena iš Lietuvoje veikiančių pigių oro linijų bendrovių – Wizzair, tad keleiviai gali sulaukti ir itin patrauklių kainų. Aišku, naivu tikėtis, jog kiekvieną kartą pavyks „prasisukti” su keliolikos eurų suma už lėktuvų bilietus – pigių skrydžių ieškoti reikia mokėti. Pasiteisinančios paieškos strategijos – bilietų įsigijimas iš anksto (keli mėnesiai prieš), nuolatinis sekimas, kaip kinta bilietų kainos (o jos tikrai svyruoja) arba pasinaudojimas „paskutinės minutės pasiūlymu”, kai likę laisvi bilietai siūlomi už išties nedidelę kainą.

Besiplečiantis oro uostas ir pradėti vykdyti skrydžiai iš Palangos į Londoną – nauda ne tik eiliniam paslaugos gavėjui. Didesnis skrydžių skaičius kuria naujas darbo vietas bei Pajūrio regioną daro patrauklesnį Didžiosios Britanijos gyventojams. Tikimasi, jog iš šios šalies atvykstančių turistų skaičius gerokai šoktels. Nauja skrydžio kryptis neturėtų sudaryti konkurencijos Vilniui ar Kaunui. Srautų persiskirtymas tarp Lietuvos oro uostų didelis nebus, tačiau tikimasi persivilioti asmenis, iki šiol besirinkusius Rygos oro uostą.