Siuvimo kursai – ar įmanoma išmokti siūti per vieną mėnesį?

Rate this post

Pasižiūrėjusi madų šou, o gal pavarčiusi madų žurnalą, ne viena moteris užsimano išmokti siūti. Taigi, jei jūs viena iš tokių moterų ir nusprendėte išmokti siūti, jums pirmiausia prireiks ne tik siuvimo mašinos, audinių ir siūlų, o ir siuvimo kursų. Siuvimo kursai jums padės išmokti siūti jūsų svajonių gaminius. Tačiau, siuvimo jums prireiks ne tik siuvimo kursų, bet ir didelės kantrybės ir užsispyrimo. Nes siuvimo amatas nėra taip lengvai įvaldomas. Tad ko galite išmokti siuvimo kursuose, o ką reiks įvaldyti pačioms, pabandysime šiame straipsnyje ir išsiaiškinti.

Ką išmoksite siuvimo kursuose

  • Siuvimo kursuose susipažinsite su pagrindine siuvimo technika: siuvimo mašinomis, overlokais. Tai vienos iš pagrindinių siuvimo darbe naudojamų mašinų, tačiau jų yra gerokai daugiau. Dar plačiai naudojama plokščiasiūlė, siuvinėjimo mašinos ir t.t. Dažniausiai siuvimo kursuose šios įrangos neišvysite, nes ji gana brangi ir rečiau naudojama.
  • Siuvimo kursuose išmoksite siūti iš žurnaluose randamų iškarpų. Tiesiog kopijuosite žurnale esančius brėžinius, šiek tiek pakoreguosite pagal savo figūros išmatavimus ir galėsite pasisiūti norimą drabužį. Šiek tiek vėliau galbūt išmoksite iš žurnale esančio brėžinio pasimodeliuoti sau norimą variantą.
  • Išmoksite pagrindines siūles, kaip taisyklingai susiūti gaminį.
  • Išmoksite pasisiūti nesudėtinga gaminį: sijoną, kelnes ir palaidinę.

Ko siuvimo kursuose neišmoksite

  • Tiesiai ir greitai siūti, siuvimo kursuose jūsų neišmokys. Taip, jums gali parodyti technologiją, kaip siūti, tačiau čia reikia įgūdžių. Todėl turėsite susiūti ne vieną kilometrą siūlių, kol išmoksite tiesiai siūti net užsimerkusios.
  • Trumpalaikiuose siuvimo kursuose jus moko kaip siūti iš siuvimo žurnaluose randamų iškarpų, tačiau neišmoksite pasidaryti bazinio lekalo pagal savo išmatavimus. Tad jei esate gana nestandartinės figūros, jums bus sudėtinga išsiversti su žurnaluose randamomis iškarpomis. Tad turėsite ieškoti papildomų kursų, kuriuose moko pasidaryti bazinį lekalą pagal savo išmatavimus.
  • Profesionalaus siuvimo paslapčių. Jei galvojate, kad po mėnesio siuvimo kursų galėsite jau kviesti pas save klientus ir jiems siūti, tai siūlyčiau neskubėti. Nes pirmiausia išmoksite sau siūti profesionaliai, tada galėsite pradėti siūti klientams. Individualus siuvimas yra sudėtingas reikalas. Nes kiekvieno figūra yra individuali ir turite išmanyti kiekvienos figūros ypatumus ir kaip pritaikyti drabužius.

Kaip teigia Renata Rimke, organizuojanti siuvimo kursus internetu, siuvimo meno galima išmokti, tačiau tam reikia ilgalaikio užsispyrimo ir kantrybės. Neužteks tiesiog keletą valandų per savaitę praleisti prie siuvimo mašinos ir tapti profesionalia siuvėja. Tačiau, kaip sakoma ko dėl savo svajonės nepadarysi. Tad jei svajojate apie savo rankomis kurtus drabužius, tuomet ieškokite siuvimo kursų ir pirmyn, įgyvendinkite savo svajonę.