Šiuolaikinis infraraudonųjų spindulių šildymas

Rate this post

Infraraudonuju spinduliu sildymas

Šiandien infraraudonųjų spindulių šildymas tampa vis populiaresnis sprendimas daugelyje pasaulio šalių – ne išimtis ir Lietuva. Ir nors vis dar nemaža dalis vartotojų pasitelkia senamadiškus sprendimus, pastarąjį dešimtmetį pradėjus populiarėti ekologijos klausimams, vis daugiau mūsų ieško saugių ir ekonomiškų alternatyvų.

Tiesa ta, kad infraraudonųjų spindulių šildymas turi daugybę privalumų namų ūkiams ir įmonėms, kurios ieško ekologiškesnio būdo išlaikyti šilumą. Nors infraraudonoji spinduliuotė nėra atsinaujinanti energija, ją galima naudoti kartu su ekologiška energija, pavyzdžiui, saulės kolektorių energija, ir taip efektyviau šildyti tam tikras patalpas.

Tolygus šilumos paskirstymas

Infraraudonųjų spindulių šildymas skiriasi nuo konvekcinio šildymo tuo, kad šiluma sklinda į kietą kūną, o ne šildo aplinkinį orą. Naudojant konvekcines sistemas šiluma paprastai kyla iki lubų, o šaltas oras paprastai būna apatinėje patalpos dalyje. Infraraudonieji spinduliai šildo kūną ar baldą, todėl atrodo, kad šiluma tolygiai pasiskirsčiusi po visą patalpą.

Greitas šildymas

Konvekciniams šildytuvams prireikia laiko patalpai įšildyti, o infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia iš karto, todėl žmonėms nereikia laukti, kol bus pasiekta komfortiška temperatūra. Toks greitas šildymas labai priklauso nuo sistemos masto ir išdėstymo, tačiau kadangi infraraudonieji spinduliai šildo kietus daiktus, jie yra daug labiau veiksmingesni nei konvekciniai metodai.

Mažesnės išlaidos

Šiuolaikinių infraraudonųjų spindulių šildymo plokščių eksploatavimo išlaidos yra mažesnės nei įprasto konvekcinio šildytuvo. Daugelis žmonių, perėjusių prie infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos, pastebėjo, kad, palyginti su įprasta šildymo sistema, sutaupoma daug daugiau lėšų.

Lengvas įrengimas

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemas lengviau įrengti nei kitas sistemas, pavyzdžiui, jos veikia elektra, todėl joms nereikia sudėtingos vamzdžių sistemos ar katilo. Be to, yra daug daugiau galimybių sukurti geresnį estetinį dizainą, nes daugelis plokščių dabar yra suprojektuotos taip, kad jas galima įmontuoti į baldus arba pakabinti ant sienos, pavyzdžiui, kaip veidrodį. Iš esmės infraraudonųjų spindulių šildymo plokštę galima įmontuoti bet kurioje pastato dalyje.

Sveikesnis šildymas

Teigiama, kad infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos padeda sumažinti tokias problemas kaip pelėsis drėgnuose namuose ir pagerina arba palaiko geresnę oro kokybę, kuri padeda alergiškiems žmonėms. Taip pat teigiama, kad infraraudonųjų spindulių šiluma, kurią sugeria kūnas, gerina kraujotaką ir bendrą sveikatos būklę.

Didesnis lankstumas

Infraraudonųjų spindulių plokštės padeda maksimaliai išnaudoti biuro ar gyvenamąją erdvę, o šildymą galima pagerinti priklausomai nuo to, kurioje vietoje yra šildytuvas. Pavyzdžiui, ant lubų pakabintas skydelis aprėps daugiau šilumos nei pritvirtintas prie sienos.

Ar infraraudonųjų spindulių šildymas yra saugus?

Užsiminus apie infraraudonąją spinduliuotę, žmonės dažnai suklusta ir klausia, ar yra koks nors žalingas poveikis sveikatai, dėl kurio reikėtų nerimauti. Tiesa ta, kad yra kenksminga spinduliuotė ir naudinga spinduliuotė. Saulės spinduliuotė, kuri yra kenksminga, jus veikia kiekvieną kartą, kai išeinate į lauką. Tuo tarpu infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos pasižymi nauda mūsų sveikatai, nes gali padidinti komfortą namuose ar biure, sumažinti drėgmę ir užtikrinti švaresnį bei mažiau dulkėtą orą.