Siuntos per paštą – populiariausios

Rate this post

Paštas – tai institucija, kurios paslaugomis bent kartą tikriausiai yra tekę pasinaudoti daugeliui mūsų. Žmonės mielai paštu siunčia siuntinius: šiandien internetu norint įsigyti vieną ar kitą daiktą, kur kas paprasčiau pasinaudoti pašto paslaugomis negu važiuoti per visą miestą, deginti kurą ar pirkti autobuso bilietėlius, eikvoti savo laiką.

Visoje Lietuvoje išsiųsti siuntą, nesveriančią nė pusės kilogramo, kainuoja šiek tiek daugiau negu 2 litus, tuo tarpu analogiška registruota siunta, įteikiama gavėjui tiesiai į rankas, kainuoja 4 litus su centais. Iki 2 kg sveriantys siuntiniai analogiškai kainuoja šiek tiek daugiau nei 4 ir 6 litus, taigi iš tiesų siųsti per paštą apsimoka. Kai kurios el. parduotuvės taiko labai lanksčią kainodaros sistemą ir perkant už didesnes sumas dovanoja visiškai nemokamą prekių pristatymą.

Įmonės, kurioms korespondenciją tenka siųsti labai dažnai, su paštu sudaro paslaugų teikimo sutartis ir tokiu būdu gali tikėtis gerokai pigesnių paslaugų. Kartais jos turi netgi specialius atspaudus – nereikia pirkti pašto ženkliukų, jų klijuoti, išvengiama ir kitų nepatogumų.

Be pašto, mūsų šalyje veikia ir kitos alternatyvios bendrovės, teikiančios siuntų pristatymo paslaugas – tai kurjerių paslaugų įmonės. Kurjeriai prekes paima ir pristato tiesiai iš namų, įteikia į rankas, tačiau ir jų paslaugos yra brangesnės. Dažniausia prekės pristatymas kainuoja apie 10 Lt, o jei ji didelių matmenų, kaina gali būti ir dar didesnė.

Be pašto kodo – nė žingsnio
Norint išsiųsti siuntinį ar laišką, būtini yra tiek siuntėjo, tiek ir gavėjo pasto kodai. Jie yra tarsi tam tikri identifikaciniai numeriai, palengvinantys siuntinių rūšiavimą ir leidžiantys greičiau pristatyti siuntinius į tam tikras šalies vietas. Anksčiau siuntas buvo galima išsiųsti ir neįrašius pašto kodo, tačiau dabar tai padaro pašto darbuotojai. Norint sužinoti, koks yra, pavyzdžiui, Vilniaus pašto kodas, reikia nueiti į tinklalapį pastokodai.lt, jame įvesti gatvę ir namo numerį. Sistema išmes pašto kodą. Numeris reikalingas todėl, kad kartais du greta esantys namai gali priklausyti skirtingiems paštams ir turėti skirtingus pašto kodus.