auto nuoma
Laisvalaikis

Šios dienos klientai: I dalis

auto nuoma

auto nuomaŠiandien buvo mano ketvirtoji darbo vieta. Įsidarbinau įmonėje, kuri užsiima automobiliu nuoma, ir tai yra apskritai mano pirmasis darbas. Visada norėjau dirbti taip, kad arba galėčiau važinėtis automobiliu, arba būčiau kažkaip arčiau jų, gal remontuočiau, gal prižiūrėčiau. Nuoma ir jos priežiūra irgi yra ta sritis, kurią įdomu išmėginti. Aišku, nemeluosiu, visada būna ir kažkokių nenumatytų dalykų. Mano darbe jų taip pat yra. Kas juos labiausiai sukelia? Ogi tai, kad tenka bendrauti su žmonėmis. Nebūčiau pagalvojęs, kad automobiliu nuoma bus labiau darbas ne su automobiliu, o su žmonėmis. Nors reikėjo apie tai apmąstyti anksčiau, juk nuoma ir reiškia, kad ateina nuomotojas, nuomininkas, ir prasideda pokalbiai. Taigi, taip bedirbdamas susiduriu su galybe žmonių. Iš vienos pusės, man tai visai patinka. Kodėl patinka? Todėl, kad atsiranda galimybė pažinti daugiau naujų žmonių, o su žmonėmis būna daugiau kuriozų, nei su automobiliu. Nuoma prasideda septintą ryto ir imame laukti pirmųjų klientų.

Vyras iš po vakar
Pirmas klientas yra žmogus, kuris visada būna pirmasis mūsų klientas – tokia jau taisyklė. Ne, automobiliu nuoma jo nedomina, jis ateina čia paprašyti cigaretės, o mes pasiūlome jam eiti tolyn ir ten jų paieškoti. Tokiame rajone esame įsikūrę, kad bet kada lauke išėjęs ryte prie parduotuvės gali sutikti keliais einantį savo kaimyną, renkantį vakar pragertas kepenis. Nepavojinga čia, tačiau ateina tokių apsimiegojusių, kaip zombių, kažko norinčių. Žinoma, pas mus pigi automobiliu nuoma, gal dėl to ir tos patalpos nugrūstos į ne prestižinį, bet ir ne blogiausią rajoną. O gal tik man taip atrodo, gal kitas čia dirbantis žmogus tos pačios istorijos nepapasakotų? Gal vienaip atrodo automobiliu nuoma Kaune ir visai kitaip automobiliu nuoma Siauliuose.

Verslininkas
Ateina tokių žmonių, kurie žino, ko nori, ir su jais aš greitai viską aptariu. Štai atėjo vyras su kostiumu ir juodais akiniais, tuo pačiu ir kalba telefonu, ir man sako, kad jam reikalinga ilgalaike automobiliu nuoma. Viskas beveik kaip iš Matricos. Tik trūksta blogiukų. Taigi, tokiems niekada nieko neaiškinu, nėra jokios prasmės. Jeigu pradėsi siūlyti vieną ar kitą variantą, tai tik apsikvailinsi. Neduok dieve, toks žmogus nusiims akinius, pažiūrės į tave, ir tada pasigailėsi per akimirką, kad siūlei nesąmones. Taigi, duodi iš karto, ko prašo, ir visiškai nesigilini, kodėl žmogui net mėnesiui reikalinga automobiliu nuoma. Panevezyje, Vilniuje, Paryžiuje ar Niujorke, toks žmogus iš karto gauna, ko nori.

Neapsisprendžianti ponia
Kaip visada, atsibeldžia apie pietus kokia nors susitaršiusi ponia ir ima isteriškai sakyti, jog jai svarbu automobiliu nuoma vestuvems, nepasako, kokia, tačiau pasakoja, kaip tas ar anas tuokiasi, kaip dabar perka gėles, kokios spalvos bus pamergių suknelės ir t.t. Aišku, kad mikroautobusu nuoma jai nereikalinga, nes turbūt tokia jau buvo anksčiau, per mergvakarį. Taigi, klientė nesako, ko nori, o kyla įtarimas, kad gal net ir nežino. Jau net keturių dienų patirtis sako, kad neverta tokiam klientui kišti kažko, sakyti, kad jam reikalinga senovinių automobiliu nuoma Klaipedoje, ar, kad geriau būtų limuzinas. Beveik visada bus taip, kad grįš paskui persigalvojusi, jeigu patarsi tu. Patarti čia turi mama, tėtė, draugė, draugas, vyras, sesė, brolis, bendradarbiai ar panašiai. Kažkas, „kam jau taip buvo“.

(Kitos dalies laukite netrukus).