Šilumos siurbliai oras-vanduo: svarbūs privalumai ir patarimai jų pasirinkimui

Rate this post

Šilumos siurbliai yra vis populiaresnė namų ir įmonių šildymo bei vėsinimo priemonė. Tarp įvairių tipų šilumos siurblių daug dėmesio sulaukė šilumos siurbliai oras-vanduo dėl jų universalumo, efektyvumo ir paprasto įrengimo. Todėl naudinga išsamiau panagrinėti įvairius šilumos siurblių oras-vanduo privalumus ir pateikti keletą patarimų, kaip išsirinkti tinkamiausią šilumos siurblį savo poreikiams.

Šilumos siurblių oras-vanduo privalumai

  • Energijos vartojimo efektyvumas: Šilumos siurbliai oras-vanduo yra vienos efektyviausių šiuo metu prieinamų šildymo ir vėsinimo sistemų. Jie gali išgauti šilumą iš lauko oro, net kai temperatūra siekia -15 °C ar -20 °C, todėl idealiai tinka šaltesniam klimatui. Palyginti su tradicinėmis šildymo sistemomis, šilumos siurbliai oras-vanduo gali sutaupyti iki 50 % jūsų sąskaitų už šildymą.
  • Universalumas: Šilumos siurbliai oras-vanduo gali tiek šildyti, tiek vėsinti, todėl jie yra universalus sprendimas, užtikrinantis komfortą ištisus metus. Vasarą šilumos siurblys gali paimti šilumą iš patalpų oro ir išleisti ją į lauką, veiksmingai vėsindamas jūsų namus. Žiemą šilumos siurblys gali paimti šilumą iš lauko oro ir perduoti ją į jūsų namo šildymo sistemą su vandeniu.
  • Draugiškumas aplinkai: Šilumos siurbliai oras-vanduo yra ekologiškas pasirinkimas, nes jie nedegina iškastinio kuro ir neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Jų veikimas priklauso nuo elektros energijos, tačiau didėjant atsinaujinančiųjų energijos šaltinių prieinamumui, juos galima maitinti švaria energija.
  • Lengvas įrengimas: Palyginti su kitomis šildymo ir vėsinimo sistemomis, šilumos siurblius oras-vanduo palyginti lengva įrengti. Jiems nereikia ortakių ar sudėtingo vamzdžių tinklo, todėl gali gerokai sumažėti įrengimo išlaidos.
  • Mažai priežiūros: Šilumos siurbliai oras-vanduo reikalauja minimalios priežiūros – daugumą sistemų tereikia kasmet apžiūrėti ir išvalyti. Taip yra todėl, kad jie turi mažiau mechaninių komponentų nei tradicinės šildymo sistemos.

Tinkamo šilumos siurblio oras-vanduo pasirinkimas

Renkantis šilumos siurblį oras-vanduo, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, kad pasirinktumėte tinkamą savo poreikiams. Toliau pateikiame keletą patarimų, padėsiančių priimti informacija pagrįstą sprendimą:

  • Dydis: Šilumos siurblio oras-vanduo dydis priklausys nuo jūsų namo dydžio, šildymo ir vėsinimo poreikių bei vietos klimato. Per mažas šilumos siurblys netinkamai šildys ar vėsins jūsų namus, o per didelis šilumos siurblys sunaudos daugiau energijos nei reikia. Būtina pasikonsultuoti su specialistu, kad būtų nustatytas jūsų konkretiems poreikiams tinkamas dydis.
  • Energijos vartojimo efektyvumas: Ieškokite šilumos siurblio su aukštu sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficiento ir šildymo sezoninio efektyvumo koeficiento įvertinimu. Šie reitingai rodo šilumos siurblio energinį efektyvumą ir ilgainiui padės jums sumažinti sąskaitas už šildymą ir vėsinimą.
  • Prekės ženklas ir garantija: Rinkitės patikimą prekės ženklą, kurio patikimumas ir ilgaamžiškumas yra įrodytas. Taip pat įsitikinkite, kad šilumos siurbliui suteikiama garantija, apimanti tiek dalis, tiek darbą.
  • Triukšmo lygis: Šilumos siurbliai oras-vanduo gali kelti tam tikrą triukšmą, ypač kai veikia visu pajėgumu. Jei turite kaimynų arba pageidaujate tylesnės aplinkos, ieškokite šilumos siurblio su mažesniu decibelų lygiu.
  • Įrengimas ir priežiūra: Įsitikinkite, kad šilumos siurblį sumontavo kvalifikuotas specialistas, turintis šilumos siurblių oras-vanduo montavimo patirties. Be to, priimdami sprendimą atsižvelkite į šilumos siurblio techninės priežiūros reikalavimus ir į susijusias išlaidas.

Išvada

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško energiją taupančio, universalaus ir ekologiško šildymo bei vėsinimo sprendimo. Juos lengva sumontuoti, jiems reikia minimalios priežiūros, o sąskaitos už šildymą gali būti iki 50 % mažesnės. Renkantis šilumos siurblį oras-vanduo, būtina atsižvelgti į tokius veiksnius kaip dydis, energijos vartojimo efektyvumas, prekės ženklas ir garantija, triukšmo lygis ir įrengimo bei priežiūros reikalavimai, kad užtikrintumėte, jog išsirinksite jūsų poreikius atitinkantį šilumos siurblį. Atsižvelgę į šiuos veiksnius, galėsite ilgus metus mėgautis daugybe šilumos siurblių oras-vanduo privalumų.

Daugiau naudingos informacijos rasite: https://vesinimosistemos.lt/blog/silumos-siurbliai-oras-vanduo-7-privalumai-kurie-skatina-isbandyti-sistema