Sienų šiltinimas

Sienų oro tarpo šiltinimas – ką būtina žinoti

Rate this post

Oro tarpai, kurie yra namo sienos priklauso nuo to ar jie susidaro tarp įprastos konstrukcijos medžiagos ar tarp paviršiaus, kuris pasižymi atspindinčiomis savybėmis Įprastų plytinių gyvenamųjų namų sienų konstrukcijose, kol kas atspindintys paviršiai nėra labai dažnai naudojami. Todėl šilumą izoliuojantis efektas, kurį turi plytinės sienos priklauso nuo to kokie oro tarpai yra jūsų sienose, jie gali būti nuo 18 iki 100 mm. Bet jokiu būdu neturi būti didesniu nei 18 mm tarpų.  Plytinės sienos su oro tarpais gali būti įvairaus storio priklausomai nuo jūsų pastato funkcinės paskirties ir nuo to kurioje vietoje jis yra pastatytas. Sienų oro tarpo šiltinimas tai yra toks technologinis sprendimas, kuris gali sumažinti prarandamą šilumos kiekį iš jūsų sienų. Atitinkamai jūsų namuose bus šilčiau. Tokio montavimo būdo nauda yra pakankamai aiški. Šiltinimas yra atliekamas tam tikrais etapais nuo kurių priklauso šilumos lygis jūsų namuose. Labai svarbu, kad naudojamos izoliuojančios medžiagos sugebėtų užpildyti visus tarpus jūsų sienoje. Statybų praktika jau parodė, kad plytinė siena su oro tarpais turi pakankamai daug trūkumų. Pats didžiausias trūkumas yra šilumos praradimas, kai juda oro srautas, kai susidaro temperatūrų skirtumai ant priešingų sienų. Kai yra oro tarpai atitinkamai susidaro tam tikri šalčio tilteliai kurie sumažinamos šilumą izoliuojančios savybės visoje sienos konstrukcijoje. Be to, gali sumažėti jūsų atraminės sienos tvirtumas, kuris kompensuojamas vientisu betoniniu diržu pagal visą statinio perimetrą. Tai gali padidinti statybinių darbų sudėtingumą ir tokiu būdu gali padidėti medžiagų sąnaudos ir kita.

Todėl sienos su oro tarpais kol kas nėra labai plačiai naudojamos. Sienos tai yra vienas iš svarbiausių namo konstrukcijos elementų. Jos ne tik gali izoliuoti jūsų patalpas nuo išorinės terpės, tačiau taip pat gali perduoti šilumą, orą, drėgmę ir yra atliekami sudėtingi vidiniai darbai priklausomai nuo to kokie yra naudojami technologiniai gamybos procesai. Todėl šiuolaikiškos sienų konstrukcijos turi būti labai tvirtos, jos turi būti atsparios atmosferos poveikiui ir korozijai. Sienos turi pasižymėti puikiomis šilumą, vandens ir oro izoliuojančiomis savybėmis. Taip pat turi būti gerai izoliuojamas garsas. Be to, sienos konstrukcijos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių projektavimo klausimų, kadangi jų kaina sudaro ženklia namo kainos dalį. Sienų oro tarpo šiltinimas. Kai yra atliekamas sienų oro tarpo šiltinimas turi būti naudojamos kokybiškos šilumą izoliuojančios medžiagos, kurios gali užpildyti net pačius menkiausius oro tarpus, nebus pažeistas jūsų namo fasadas kas yra labai svarbus.

Vieno sluoksnio sienos yra tinkamai suprojektuojamos ir statybininkai, kai yra atliekami statybos darbai naudoja patikimas ir paprastas medžiagas. Dažniausiai vieną sluoksnį turinčios sienos, kaip taisyklė yra gaminamos iš vientisos medžiagos. Joms būdingos savybės yra tai, kad ši medžiaga gali atlikti tiek atramines, tiek ir technines funkcijas. Kai yra atliekamas sienų oro tarpo šiltinimas labai dažnai yra naudojama tokia medžiaga kaip poliuretanas. Tokia procedūra jūsų namui gali suteikti labai daug privalumų, o visų pirma jums suteiks šiltesnį gyvenimą namuose. Galima pasirinkti tokius medžiagos montavimo variantus, kurie jums bus tinkamiausi ir patogiausi. Tačiau kad ir kaip bebūtų labai svarbu, kad būtų apšildyti jūsų namo oro tarpai, tačiau nereikia pamiršti, kad jūsų namuose turi būti tinkama ventiliacija, namuose neturi būti sausa. Šie du faktai yra labai svarbūs ir nuo jų priklausys jūsų gyvenimo kokybė.

Daugiau informacijos apie sienų šiltinimą rasite čia: https://www.rockwool.lt/panaudojimas/isores-sienos/.