Grožis, Sveikata

Seniai valėte kepenis? 9 požymiai, kad jose gausu toksinų

Kepenys yra didžiausia organizmo liauka, kuri gamina hormonus ir fermentus, neutralizuoja toksinus ir dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose.

Tačiau laikui bėgant dėl įvairių veiksnių kepenyse prisikaupia toksinų. Tada joms tenka dar didesnė našta ir jos ne visada susidoroja su savo pareigomis.

Jei pajutote kad ir menkiausius simptomus, jog jūsų kepenys streikuoja, kreipkitės į gydytoją.

Požymiai, kad kepenys užterštos toksinais

1. Skausmas ar sunkumas viršutinėje pilvo dalyje

Jei valgote per daug riebalų, gali padidėti kepenys. Dėl to atsiranda spaudimas krūtinėje ir viršutinėje pilvo dalyje. Tai taip pat galimas ženklas, kad kepenys yra pilnos toksinų.

2. Pykinimas

Pykinimas yra galimas ženklas, kad kažkas negerai kepenyse. Pavalgę riebaus maisto, galite pasijausti bloga. Atkreipkite dėmesį į tokius simptomus kaip sunkumas žarnyne, pykinimas, galvos svaigimas ir kartais vėmimas bei viduriavimas.

3. Jautri oda ir akių baltymų pageltimas

Jei kepenys yra pilnos toksinų, tai atsiliepia oda. Atsiranda jos dirginimas ir bėrimas. Net akių baltymas gali tapti geltonas.

Taip atsitinka, kai kraujyje yra per daug bilirubino, kurio kepenys negali paversti saugiais junginiais.

4. Nuovargis ir silpnumas

Žmonės, turintys kepenų sutrikimų, dažnai jaučiasi pavargę ir neturi apetito. Jei šie simptomai yra pastovūs ir nesusiję su įprastu nuovargiu, kreipkitės į gydytoją.

5. Karštis

Kartais, kai kyla problemų su šia liauka, pacientai patiria pilvo skausmą, jaučiasi labai pavargę. Jei turite tokius pačius simptomus, būtinai stebėkite kūno temperatūrą.

Jei ji pakilusi – tai galimas signalas, kad organizme vyksta uždegiminis ar infekcinis procesas.

6. Raumenų skausmas

Jei jums nuolat skauda raumenis ir sąnarius arba ant odos atsiranda mėlynės, o kojos patinsta, tai gali būti ženklas, kad sutrikęs kepenų funkcionavimas.

7. Šlapimo ir išmatų spalvos pakitimas

Jei kepenys nepadaro joms priskirtų užduočių, šlapimas gali tapti tamsesnis, o išmatos – lengvesnės.

8. Niežulys

Oda gali imti niežėti dėl tulžies stagnacijos. Taip kūnas reaguoja į visus sukauptus toksinus, kurių kepenys negalėjo neutralizuoti.

9. Kraujavimas

Retas simptomas, bet vis tiek. Dažnas nosies kraujavimas ar mėlynės, atsirandančios be akivaizdžios priežasties, yra susijusios su koaguliacijos faktorių trūkumais dėl prastos kepenų funkcijos.

Priklausomai nuo toksinų kepenyse pertekliaus priežasties ir nuodingų medžiagų pobūdžio simptomai gali skirtis. Todėl reikalinga medicininė konsultacija!

Ką daryti norint apsaugoti kepenis?

Kepenys yra tarsi filtras, kuris nuolat valo žmogaus kraują nuo organizmui kenksmingų medžiagų. Jos turi daug „priešų“, kurių reikia atsikratyti, kad kūnas tinkamai funkcionuotų. Štai nuo ko reikia apsaugoti kepenis!

Kepenų priešai:

alkoholis

riebūs maisto produktai

fizinio aktyvumo stoka

papildai svorio metimui

per dažnas skausmą malšinančių vaistų vartojimas

kai kurie vaistai

Produktai sveikoms kepenims

Kad kepenys būtų sveikos, reikia ne tik atsisakyti blogų įpročių ir nugalėti visus „priešus“, bet ir tinkamai maitintis.

Naudingiausi produktai:

pakankamai vandens

varškė

ciberžolė

medus

viso grūdo košės

obuoliai

bananai

persikai

abrikosai

kriaušės

moliūgai

morkos

burokėliai

žiediniai kopūstai

cukinijos

Išsaugokite šį straipsnį ir pasidalinkite su draugais. Tokia informacija gali būti naudinga kiekvienam!