Nepriekaištingai ir taikliai žinoti ateitį yra galia, kurios retas atsisakytų. Visgi, tai išlieka mistinis ir sunkiai apčiuopiamas dalykas, o mums tenka ieškoti alternatyvų. Nuspėti ateitį yra labai naudingas dalykas, padedantis priimti tinkamus sprendimus ir suteikia galimybes pasiekti tikslus, kurių kitaip nepavyktų įgyvendinti arba išvengti nemalonių situacijų.
Jau daugybę amžių žmonija bando nuspėti ateitį įvairiose srityse, o tam naudoja eilę skirtingų priemonių. Kol vieni atsakymų ieškojo žvaigždėse, bandydami pasitelkti dvasiniu pasauliu, naudodami taro kortas arba tiesiog pasikliaudami sėkme, viena patikimiausių ir sėkmingiausių priemonių tapo matematika, su kurios galia kviečiame artimiau susipažinti.
Kuo skiriasi sėkmė nuo matematikos?
Visomis prasmėmis, sėkmė ir matematika yra daug skirtumų turintys būdai, bandant nuspėti ateitį. Sėkmė yra nuo mūsų nepriklausantis reiškinys, o jo numanomi rezultatai yra palikti atsitiktinumui. Kai žmogui įvykiai sukrenta būtent taip kaip reikia arba atvirkščiai, visiškai nepalankiai, jis dažnai linkęs džiaugtis jam pasitaikiusia sėkmę arba kaltinti jos stoką. Tačiau, realybė tokia, kad tai dažniausiai būna palankių arba nepalankių atsitiktinumų rezultatai, kuriems mes įtakos beveik neturime.
Tuo tarpu matematika naudojama visiškai kitokiu principu. Iš pirmo žvilgsnio gali kilti klaustukų, kaip skaičiavimas gali padėti nuspėti ateitį, ypač, kai matematiką siejame su paprastais pratimais, kuriuos tekdavo atlikinėti mokyklose. Tačiau, ateities įvykiams numatyti yra naudojama gerokai labiau pažengusi matematika bei formulės.
Kaip pavyzdį, galima pažvelgti į dangiškų kūnų bei jų ateities nuspėjimą. Šiuo atveju kalbama ne apie horoskopus bei ką žvaigždynų pozicijos gali lemti kiekvienam žmogui, o apie tai, kaip matematika yra naudojama apskaičiuoti būsimus įvykius iki smulkiausių detalių. Matematikoje naudojama labai didelė įvairovė skirtingų formulių ir skaičiavimų, kurie gali būti pritaikyti įvairiausios informacijos surinkimui. Pavyzdžiui, stebint link mūsų planetos skriejančius objektus, viską galima palikti sėkmei ir tikėtis, kad ji mums bus dosni. Tačiau, labai kruopščios ir pažengusios matematikos dėka, galima atlikti visus reikiamus skaičiavimus, kurių dėka sužinosime, ar skriejantiems objektams įmanoma susidurti su Žeme, kada tai galėtų įvykti bei kokios būtų to įvykio pasekmės.
Jeigu yra apčiuopiama ir žinoma informacija, ją galima panaudoti matematiniuose skaičiavimuose, kurių rezultatai detaliai atskleistų ateitį. Visgi, labai svarbu atminti, kad ne visose sferose tie skaičiavimai suteikia garantiją.
Netikėtumo faktorius gali sujaukti visus skaičiavimus
Nors prieš tai pateiktame pavyzdyje skaičiavimai būna labai tikslūs ir dažniausiai išsipildo, kartais sunku yra įvertinti netikėtumo faktorių. Ypatingai akivaizdus jis tampa sportinėse rungtynėse. Bandydami nuspėti sportinių renginių baigtį ir laimėtoją, ekspertai atlieka labai detalius skaičiavimus, naudodami jau žinomą informaciją bei statistiką. Galiausiai, gaunami detalūs rezultatai, kurie parodo, kas turi daugiausiai galimybių triumfuoti.
Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad tokia matematika parodo kas turi daugiausiai galimybių laimėti, o ne kam pergalė yra garantuota. Ne paslaptis, kad sporte netikėtumo faktorius yra labai svarbus ir pats rečiausias reiškinys, kuris gali prieštarauti visoms prognozėms bei skaičiavimams. Kaip pavyzdys, krepšinio rungtynėse į akistatą gali stoti dvi labai skirtingo pajėgumo komandos, iš kurių favoritas yra akivaizdus tiek žiūrovams, tiek ekspertams. Visgi, kad laimės favoritai nėra garantuota, o tokių situacijų yra buvę ilgiausia eilė per amžius ir skirtingas sporto šakas. Statistiškai, favoritai gali būti pranašesni visos srityse, tačiau jie vis tiek gali nusileisti savo varžovams, o tai gali nulemti įvairiausios priežastys, įskaitant ir netikėtumo faktorių bei faktorius, kurių praktiškai neįmanoma apskaičiuoti.
Dėl šios priežasties, statymai sporte yra tokie rizikingi. Net ir su aiškiai pateiktais skaičiavimais, niekas negali garantuoti kaip baigsis rungtynės, todėl belieka pasikliauti tais skaičiavimais ir tikėtis, kad jie išsipildys arba pasikliauti akla sėkme ir bandyti pasitelkti intuicija. Sporte matematika gali atskleisti aiškiu favoritus bei kam pergalė yra realiausia, tačiau tai nėra šimtaprocentinė garantija, kuria reikėtų aklai tikėti.