Taip jau atsitinka, kad šiais laikais vis daugiau žmonių skundžiasi gana didelėmis elektros kainomis. Taip, sąskaitos už elektrą nedžiugina, ypač jeigu kalbame apie žiemos sezoną. Visgi, reiktų patikinti, kad atsirado visiškai naujų, alternatyvių elektros gavimo būdų – vienas iš jų yra saulės kolektoriai.
Karšto vandens ruošimas – žymiai pigiau
Vienas iš dalykų, kodėl saulės kolektoriai pastaruoju metu taip populiarėja – tai mokslininkų apskaičiavimai, kad įrengus prie namų tinkamą saulės kolektorių, jūs turėsite galimybę per metus sumažinti net 70% karšto vandens kainos. Tiesa, ekspertai pastebi, kad saulės kolektorius dažniausiai naudoja tos šeimos, kuriose yra suvartojama tikrai daug vandens – daugiau nei vidutinis lygis. Ekspertai teigia, kad tai ir yra geriausias pasirinkimas – saulės kolektorių technologija tokiais atvejais jums sutaupys daug, o jeigu vandens suvartojate labai mažai, tuomet gali tekti ilgokai palaukti, kol atsipirks tie pinigai, kuriuos jūs išleidote visos sistemos įrengimui.
Kaip veikia saulės kolektoriai ir kaip jie naudojami?
Saulės kolektoriai gali būti dalinami į dvi skirtingas rūšis – vakuuminius saulės kolektorius ir plokščiuosius saulės kolektorius. Visgi, plokštieji saulės kolektoriai yra labiau paplitę – jais naudojamasi dažniau, ypač kuomet kalbame apie nedidelius apšildymo plotus.
Vakuuminiai saulės kolektoriai gali būti pritaikomi prie įvairesnių situacijų – jie yra šiek tiek universalesni. Darbinė temperatūra gali būti net iki dviejų šimtų penkiasdešimties laipsnių, o jeigu jūs pageidautumėte gauti daug saulės energijos vienu metu, tai jums reiktų rinktis didelį absorbcijos procentą turintį saulės kolektorių.
Kadangi šiuo metu saulės kolektoriai jau yra parduodami ir internetu, tai galite užsukti į elektroninę parduotuvę ir pamatyti, kokie yra kiekvieno šiuo metu siūlomo saulės kolektoriaus parametrai. Labai svarbu atkreipti dėmesį į atsparumą, absorbcijos procentą ir, žinoma, kuriam laikui yra išduodama garantija.
Plokštieji saulės kolektoriai yra laikomi kur kas ilgaamžiškesniais, tačiau pabrėžiama ir tai, kad pagal visus efektyvumo rodiklius jie šiek tiek atsilieka nuo vakuuminių saulės kolektorių. Tiesa, atsilikimas dažniausiai nebūna didelis, tačiau daugiausiai jis gali siekti iki trisdešimties procentų. Tokie dalykai kaip stogo orientacija ir namo kampas taip pat gali būti labai svarbūs, kuomet kalbame apie naujo saulės kolektoriaus diegimą. Visgi, reiktų pripažinti, kad geriausiai į klausimą „kokį saulės kolektorių statyti savo namuose“ jums gali atsakyti šios srities specialistai, todėl siūlome užsisakyti nemokamą konsultaciją.