Galime pastebėti, kad periodiškai atsiranda vis daugiau saulės kolektorių ar ištisų saulės elektrinių. Naujas elektros tiekėjas – saulės elektrinės kol kas turi sąlyginai mažą vartotojų susidomėjimą, kadangi dauguma nesiryžta investuoti. Visgi, galbūt tai padaryti iš tiesų verta?
Pirmiausia, saulės elektrinės prisideda prie klimato kaitos stabdymo, nes saulės energija – atsinaujinantis elektros šaltinis, neteršiantis gamtos.
Kitas svarbus faktorius yra tai, kad pagrindinis saulės elektrinių elementas – saulės moduliai – kasmet pinga. Per pastaruosius metus kritusi saulės modulių kaina pavertė juos gana konkurencinga elektros gamybos technologija. Be to, saulės elektrinių populiarumas dar labiau auga dėl reguliuojamos elektros kainos – saulės elektrinių atsipirkimas sutrumpėjo iki pakankamai protingo termino.
Verta nepamiršti, kad žmonės, pasirenkantys šį elektros tiekėją ir įsigiję elektrinę nutolusios saulės parkuose gali gauti papildomą paramą. Taip pat, dabar rinkoje vis atsiranda specialių finansavimo pasiūlymų, kurie suteikia galimybę saulės elektrinę įsigyti išsimokėtinai per pasirinktą laiką. Šiandien saulės elektrinės tapo pakankamai patrauklia investicija, praktiškai prieinama bet kokiam šalies namų ūkiui, nepriklausomai nuo to, kokias technines ir finansines galimybes jis turi. Svarbu akcentuoti, kad norint būti saulės elektrinės dalininku, nereikia pačiam turėti ploto, kur statyti saulės kolektorius. Jie pastatomi tam skirtoje ir specialioje vietoje, būtent todėl atsirado terminas nuotolinė saulės elektrinė.
Vis dėlto, jei turite techninius reikalavimus atitinkantį nuosavo namo stogą (tinkama danga, pietinė orientacija, reikiamas šlaito pasvirimo kampas) bei reikalingų lėšų, 1 kW saulės elektrinės su įrengimo darbais šiuo metu kainuoja apie 1000 eurų. Nors iš pradžių tai gali pasirodyti kaip per brangi ir ilgai neatsipirksianti institucija, iš tiesų taip nėra. Pagaminamos elektros užteks visoms ūkio reikmės, o be to, elektrinę galima įsirengti ir ant nuosavo žemės sklypo, esančio šalia namo ar kitoje vietoje. Svarbiausia, kad žemė priklausytų jums ir ten įrengtos elektrinės elektrą naudotumėte savo namų ūkio reikmėms.
Jeigu saulės elektrinės, kaip elektros tiekėjas, vis dar kelia abejonių ir svarstote, ar verta investuoti, pasitarkite su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jums iškilusius klausimus, padės rasti geriausius ir tinkamiausius sprendimus bei sudėlios visus taškus.