Kita

Saulės elektrinės: 5 faktai, kurių galbūt nežinojote

Saulės elektrinės Lietuvoje sparčiai populiarėja jau daugiau nei kelerius metus. Ir nors susidomėjimas saulės elektrinėmis vis dar auga, o daugelis gyventojų savo namuose ją svarsto įsirengti, tačiau visuomenėje sklando daug klausimų, susijusių su saulės elektrinės įrengimu, atsiperkamumu ir pan. ,Solitekas“ specialistai pateikia 5 faktus apie saulės elektrines, kurių galbūt nežinojote.

I. Saulės energija namams – ilgalaikė investicija

Saulės energija namams kažkada atrodė nepigi, bet jos kaina kasmet mažėja. Tai yra ilgalaikė investicija, kurios atsiperkamumo terminas gali trukti ilgiau nei 5 m., bet jau nuo pirmos dienos, kai pradeda veikti Jūsų elektrinė, Jūs mokate mažesnę nei rinkos elektros kainą. Specialistų teigimu, aukštos kokybės, patikimo gamintojo saulės moduliai jau dabar gali tarnauti 30 metų.

Tiesa, svarbu paminėti, kad kiekvienos saulės elektrinės atsiperkamumas priklauso nuo daugelio veiksnių, bet pirmiausia nuo modulių, kuriuos pasirenkate, kokybės. Aišku, įtakos turi ir paviršius, ant kurio sumontuota saulės elektrinė, jos nukreipimo kampo ir kt. Soliteko projektuotojai visada pasiūlo tokį elektrinės tipą ir modulius, kurie savininkui užtikrintų efektyviausią generaciją. Būtina nepamiršti, kad valstybė teikia subsidiją saulės elektrinei įsigyti, kas sumažina jos įsirengimo kaštus.

II. Saulės elektrinės montavimas – ne tik ant namo stogo

Saulės elektrinės montavimas galimas visuose objektuose, kuriuose reikalinga elektros energija: gyvenamuosiuose ir ūkinės paskirties pastatuose, sodybose, kempinguose ir pan. Saulės elektrinės gali būti sumontuotos ant šlaitinio ar plokščio stogo, vietoje stogo dangos ar integruotos į namo fasadą, taip pat gali būti įrengtos ant žemės, kaip stoginė Jūsų automobiliui, ant šiltnamio ar kt.

III. Saulės elektrinės skaičiuoklė padeda parinkti optimaliausią jėgainės komplektaciją

Gyventojams, svarstantiems įsirengti saulės elektrinę, naudinga saulės elektrinės skaičiuoklė. Saulės elektrinės skaičiuoklė padeda parinkti optimaliausią jėgainės komplektaciją. Tai ypač svarbu gyventojams, siekiantiems saulės elektrinės įsirengimui gauti ES paramą, kuri gali sudaryti ir daugiau nei trečdalį investicijų į saulės elektrinę sumos.

Saulės elektrinės skaičiuoklėje nurodžius tam tikrus duomenis – metinį elektros poreikį, stogo dangą bei norimus modulius, – įmonės specialistai, įrengsiantys saulės elektrinę, apskaičiuos, kiek elektros ji Jums sugeneruos per savo gyvavimo laikotarpį, paruoš projektą ir parodys, kaip ji atrodys ant Jūsų stogo.

IV. Saulės elektrinės priežiūra nėra sudėtinga

Saulės elektrinės priežiūra, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti priešingai, nėra sudėtinga. Pavyzdžiui, SOLID PRO ar BIFACIAL modulių žiemą nėra būtina valyti, nes, vos tik saulei išlindus, jie pradeda nusivalyti patys – elementai kaista ir padeda sniegui tirpti bei nučiuožti. Šie moduliai yra visiškai lygaus stiklo ir dar padengti specialia danga, kad nekibtų dulkės, todėl, gyvenant nedidelio dulkėtumo vietovėje, juos pakanka valyti vos porą kartų per metus.

V. Saulės elektrinės teikia aplinkosauginę naudą

Nors dažniau kalbama apie saulės elektrinės kainą bei atsiperkamumą, visgi verta užsiminti ir apie jos teikiamą aplinkosauginę naudą.

Įdomu tai, kad vidutinė saulės elektrinė per metus gali pagaminti tiek elektros energijos, kad nebūtų išskirta net 3–4 t anglies dvideginio per metus. Kad būtų lengviau įsivaizduoti skaičius, tai yra tiek, kiek anglies dvideginio perdirba 75–100 medžių. Tad su kiek didesne nei vidutine saulės elektrine galima ne tik pasigaminti elektros energijos sau, bet ir atlikti nedidelio miškelio funkciją.

SoliTek gaminami saulės moduliai yra sertifikuoti ir pripažinti ekologišku gaminiu – yra gaminami laikantis griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo, socialinio teisingumo reikalavimų, jų gamybos procese nenaudojamos aplinkai pavojingos medžiagos ir jie yra visiškai perdirbami atitarnavus 30 metų trukmės garantinį laikotarpį. Tad įsigyti bendrovės produkcijos jau tampa ekologišku sprendimu, be to, Jūs tampate žaliojo judėjimo dalimi. Toks pasirinkimas taip pat mažina ir vartojimą, nes saulės moduliams SOLID PRO įmonė suteikia net 30 metų garantiją.