Saulės elektrinės 10 kW – kiek galima sutaupyti per 25 metus?

Rate this post

Saulės energetika Lietuvoje sparčiai populiarėja, kiekvienais metais vis daugiau žmonių nusprendžia įsigyti ar įsirengti elektrinę. Didžiausia elektrinės galia, už kurią galima gauti valstybės kompensaciją – 10 kW. Vidutiniškai jėgainėms suteikiama 25 metų garantija, nors daugeliu atvejų jos generuoja elektrą ir po garantinio laikotarpio. Paskaičiuosime, kiek gali sutaupyti saulės elektrinė 10 kW per 25 metus, jeigu ji yra prijungta prie elektros tinklų ir jeigu elektros kainos išliktų tokios kaip dabar.

Preliminari saulės elektrinės 10 kW kaina: kiek sutaupytumėte per 25 metus?

Saulės elektrinės 10 kW kaina kiekvienoje saulės energetikos įmonėje šiek tiek skiriasi, taip pat skiriasi įrangos kaina. Paėmus bendrą vidurkį tokio dydžio jėgainės įrengimas kainuotų apie 9000 eurų. Valstybė kompensuoja 3230 eurų, taigi įregimo kaina – 5770 eurų. Turint jėgainę, prijungtą prie tinklų, reikia pasirinkti atsiskaitymo būdą. Jeigu elektrinė yra pakankamai didelė, 10 kW, su tinklais ilgesniame laikotarpyje patogu atsiskaityti atiduodant 36 % pasaugojimui skirtos energijos. Likusi dalis, apie 6400 kWh elektros per metus lieka jėgainės savininkui. Per 25 metus susidarys 160 000 kWh elektros. Šį skaičių padauginus iš dabartinės elektros kainos už 1 kWh, t.y. 0,149 cento, gausime 23 840 euro. Iš šio skaičiaus atimkime įrengimo saulės elektrinės 10 kW kainą – 5770 eurus ir gausime galutinį rezultatą – 18 070 eurus. Šią sumą ir skaičiuojame kaip sutaupytus pinigus, kuriuos neturėdami jėgainės būtumėte išleidę elektrai per 25 metus.

Turime pastebėti, jog sutaupyta suma greičiausiai bus didesnė dėl to, kad:

–           elektros kainos kyla kiekvienais metais;

–          saulės elektrinė veiks ilgiau nei 25 metus.

Saulės elektrinės 10 kW kaina šiame straipsnyje yra preliminari. Norėdami paskaičiuoti tiksliai, turėtumėte kreiptis į patikimą saulės energetikos įmonę, kuri suteiks garantiją darbams, jėgainės efektyvumui ir saulės moduliams. Dar šiais metais galite įsirengti jėgainę ir pateikti prašymą nuo spalio 1 iki 31 dienos dėl kompensacijos. „Saulės grąža“ įmonės specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus.