Saulės baterijos – kitoks požiūris į elektros taupymą

Rate this post

Kiekvienais metais visame pasaulyje vis daugiau žmonių tampa elektros naudotojais. Taip pat stebima tendencija, kad kiekvienais metais pasaulis sunaudoja vis daugiau elektros energijos. Tai reiškia, kad turime ieškoti būdų, kaip taupyti energiją arba ją išgauti kitaip. Todėl jau kuris laikas labai populiarios saulės baterijos. Jų panaudojimas gali būti labai platus ir įvairus. Tinkamai pritaikytos baterijos padės sutaupyti ne tik elektros išlaidų, bet ir palengvins Jūsų buitį.

Mažosios saulės baterijos

Labai dažnai manoma, kad kalbant apie saulės baterijas, turimi omenyje didieji saulės baterijų moduliai, kurie yra montuojami saulės jėgainėse. Tačiau iš tiesų salės energiją galima įdarbinti ir daug paprastesniais būdais. Pavyzdžiui,  rinkoje yra daugybė įvairių prietaisų ir buitinių daiktų, kuriuos galime naudoti pasinaudoję saulės energija. Pavyzdžiui, jeigu norite kieme įrengti nedidelį apšvietimą, galite rinktis žibintus, kurie veikia nuo saulės baterijų. Net šventinį kalėdinį apšvietimą galite įsirengti panaudoję girliandas su tokiomis baterijomis.

Kiek didesnės saulės baterijos taip pat gali būti naudojamos namuose. Pavyzdžiui, nedidelė baterija galo būti pritaikyta taip, kad būtų atsakinga už konkretaus įrenginio veikimą. Taip sutaupote elektros ir užtikrinate, kad tam tikri prietaisai veiktų net ir tuomet, jeigu dingo elektra.

Saulės baterijų moduliai

Didelės saulės baterijos sudaro modulius, kurie gali būti montuojami ant pastatų stogų, kieme ar kitoje Jums tinkančioje vietoje. Dažniausiai toks sprendimas pasirenkamas, kai norima pagaminti daug elektros ir sutaupyti elektros išlaidų. Tai puikus sprendimas, kuris atsipirks per kelis metus ir ilgainiui pavers Jus nepriklausomu nuo elektros tiekėju. Tokiems tikslams naudojamos saulės baterijos turi būti kokybiškos ir patikimos. Tačiau kartu tai yra gana brangi investicija. Todėl geriausia, jeigu modulių montavimu pasirūpintų ir užsiimtų profesionalai, dirbantys su tokio tipo projektais. Tik tuomet būsite tikri, kad saulės baterijos yra tinkami sumontuotos, pajungtos taip, kad galima būtų naudoti iš karto ir nekelia pavojaus aplinkiniams.

Saulės elektrinės

Visai nebūtina pirkti saulės baterijų, jeigu norite įdarbinti saulės energiją ir sutaupyti išlaidų elektrai. Jeigu neturite vietos elektros baterijoms, galite išsinuomoti ar įsigyti dalį saulės parko. Tokių parkų Lietuvoje yra nemažai, tad pasirinkimas platus. Taip prisijungsite prie saulės parko bendruomenės ir tapsite nepriklausomu elektros gamintoju.