Saugokime gamtą kartu: efektyviausi būdai

Rate this post

gamtos saugaEkologija šiais laikais yra labai svarbi. Daugelį kasdieninių veiksnių darome nesusimąstydami – ar tai nekenkia gamtai? Ir išties, tai labai geras įprotis, kadangi mes teršiame žemę labiau nei ją valome. Kartais užtenka turėti kelis paprastus įpročius, kurių visai pats nejusite, kad galėtumėte kur kas labiau padėti mamai žemei.

Spausdintuvo kasečių užpildymas. Daugelis mūsų namuose turi spausdintuvus, kurie prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės. Natūralu, kad pasibaigus rašalui mes norime jį kuo greičiau gauti. Egzistuoja dvi galimybės: pirkti naujas kasetes arba jas pildyti. Kaip jau supratote – antrasis variantas padeda tausoti gamtą. Atrodo smulkmena, tačiau aplinkai tikrai labai reikšminga.

Rūšiavimas. Apie rūšiavimą turbūt jau ne kartą girdėjote daug informacijos. Visuomenei labai dažnai kartojama, kad rūšiuoti yra būtina. Taip mes prisideda prie gamtos saugojimo, kadangi tam tikros šiukšlės gali būti perdirbamos dar kartą. Bene kiekviename, net ir mažiausiuose miesteliuose ir kaimeliuose, galima atrasti specialius konteinerius į kuriuos reikia mesti konkrečias šiukšles. Ignoruoti paprasčiausiai neįmanoma.

Viešasis transportas. Visi, kurie turi nuosavas transporto priemones, vienareikšmiškai sutiktų, kad mašinos turėjimas ženkliai palengvina gyvenimą. Daugelis net nebeįsivaizduoja kaip galima gyventi be jos. Tačiau ar žinojote, kad naudodamiesi viešuoju transportu labai prisidėsite prie gamtos saugojimo? Mes jums nerekomenduojame visiškai atsisakyti mašinos. Kartais ji tiesiog būtina. Tačiau jeigu kiekvieną rytą į darbą vyktumėte su autobusu, o ne mašina – gamta Jums būtų labai dėkinga.

Šiukšlinimas. Nėra čia ką ir sakyti, kad šiukšlinimas labai kenksmingas gamtai. Lietuva palyginus yra gana švari, tad šiukšlinimas nėra didelė mūsų problema. Visgi, visada yra kur daugiau tobulėti. Keista, kad šiais laikais vis dar atsiranda žmonių, kurie visiškai ramia sąžine numeta šiukšlę ant žemės. Svarbiausia, kad dažnai šiukšlinės stovi visiškai šalia. Tai visiškai nepateisinama. Keistis – būtina. Šiais laikais žmogus šiukšlindamas tik parodo savo kultūrą ir koks jis nesąmoningas yra.

Nebereikalingos technikos atidavimas į specializuotas vietas. Šiuo metu galima atrasti labai daug punktų, kurie yra pasiruošę priimti Jūsų techniką, kuri nebeveikia arba paprasčiausiai Jums yra nebereikalinga. Anksčiau tokias atliekas mesdavome bendrai su visomis kitomis šiukšlėmis. Šiuo metu surinkėjai net gali atvykti į Jūsų namus didžiuosiuose Lietuvos miestuose tokiuose kaip Vilniaus, Klaipėda ar Šiauliai ir visiškai nemokamai paimti įrangą, kurios Jums nereikia. Dėl to ir minėjome, kad spausdintuvų kasečių pildymas yra ekologiškesnis pasirinkimas (tiesa ir pigesnis). Daugelis žmonių nebereikalingas kasetes paprasčiausiai meta į konteinerį.

Sveika mityba. O ar žinojote, kad sveika mityba gali būti naudinga ne tik Jums, tačiau ir gamtai? Gyvendamas vegetarizmo, veganizmo, žaliavalgystės ir panašiomis idėjomis Jūs sumažinsite nesveiko maisto pramonės mastus. Tuo pačiu ir mažiau gyvūnų bus nužudoma, ir tuo pačiu mažiau atliekų pateks į gamtą.

Visi išvardyti aspektai atrodo smulkmenos, kurios visiškai nepakeistų Jūsų gyvenimo, tačiau būtų labai reikšmingos norint prisidėti prie gražios, sveikos ir laimingos gamtos. Natūralu, kad vaikai augdami ekologiškoje aplinkoje bus kur kas protingesni, linksmesni ir malonesni. Mes esame atsakingi už ateitį, kurią kuriame dabar.