Kita Laisvalaikis Turizmas bei Kelionės

Ruošiamės kelionei: 5 praktiniai patarimai

ruosiames kelioneiPlanuodami kelionę dažniausiai galvojame apie pačias įvairiausias smulkmenas, pvz., kokių drabužių mums reikės, kaip pervežti skystas kosmetikos priemones, kam palikti namų raktus ir kas išleis mūsų šuniuką pasivaikščioti. Deja, pamirštame pagalvoti apie svarbiausius kelionės aspektus: lankytinas vietas, transporto priemonę, finansus ar nakvynės namus. Kad išvengtumėte netikėtų staigmenų ir galėtumėte mėgautis įsiminta kelione, pasiruoškite jai iš anksto.

Kelionės tikslas ir maršrutas. Visų pirma nusistatykite savo kelionės tikslą – ar važiuojate pailsėti, ar norite atidžiau susipažinti su svetimo krašto kultūra, architektūra ir istorija. Tiek vienu, tiek kitu atveju privalote numatyti kelionės maršrutą. Paskaitykite keliautojų atsiliepimus, išanalizuokite žemėlapį ir parenkite savo kelionės planą.

Kelionės būdas. Išsirinkite transporto priemonę, kuria ketinate keliauti. Jei ketinate aplankyti tolimą kraštą – rinkitės lėktuvą, jei renkatės pažintinę kelionę, galbūt turėtumėte keliauti automobiliu? Jei planuojate vykti iš vieno miesto į kitą, greičiausiai negalėsite visų bilietų užsisakyti iš anksto, tad įsitikinkite, jog jūsų mokėjimo kortelės reikiamu metu bus aktyvios ir tinkamos naudoti. Beje, jei keliausite nuosavu automobiliu, pasirūpinkite jo technine apžiūra ir sutaisykite net pačius menkiausius gedimus, kad kelionės metu jaustumėtės visiškai saugūs.

Dokumentai. Sutvarkykite visus kelionės dokumentus. Nepamirškite ir sveikatos draudimo. Jei keliaujate į rizikos šalis, pasiskiepykite ne tik būtinais, bet ir rekomenduojamais skiepais. Jei keliaujate su vaikais, pasirūpinkite mažųjų dokumentais. Jei kelionėje nusprendėte pasimėgauti augintinio draugija, nepamirškite, kad privalote turėti mylimo gyvūno pasą.

Finansai. Atsakingai įvertinkite savo finansus. Susiplanuokite išlaidas ir nepamirškite, kad pravartu turėti atliekamų pinigų netikėtoms staigmenoms. Turėkite grynų pinigų, bet nepamirškite ir mokėjimo kortelės – mokėjimo kortelės su kelionių draudimu padės išvengti finansinių rūpesčių ir užtikrins jūsų saugumą kelionės metu. Šis draudimas galioja visose pasaulio šalyse, nesvarbu, kokią transporto priemonę pasirinksite. Be to, banko kortelės su kelionės draudimu yra naudingos ne tik kortelės turėtojui, bet ir kartu su juo keliaujantiems šeimos nariams (sutuoktiniui ir vaikams iki 18 metų), t. y. vienu metu apdraudžiama visa šeima. Palyginti korteles ir išsirinkti geriausią variantą jums padės informacija www.sutaupyk.com tinklalapyje.

Viešbučiai ir nakvynės namai. Kai suplanuosite kelionės maršrutą, nepamirškite rezervuoti kambarių pasirinktuose viešbučiuose ar nakvynės namuose. Taip būsite visiškai tikri, kad sutemus turėsite kur prisiglausti ir išvengsite nemalonių staigmenų. Jei viešbučių kambariai neatitinka jūsų kelionės koncepcijos, pasidomėkite stovyklaviečių rezervacija.