Namai bei Interjeras

Renkantis metalinius varstomus kiemo vartus

Jei planuojate sklypą apsitverti tvora, tikriausiai neišsiversite ir be vartų. Šiuo metu populiariausi yra varstomi kiemo vartai, kurie ypač tinkami didelio ploto kiemui, kadangi jų atidarymui ir uždarymui reikia daugiau erdvės.

Varstomi kiemo vartai visuomet būna dviejų tipų: atsiveriantys į kiemo vidų arba į išorę. Taip pat galite rinktis iš vienos arba dviejų dalių vartų. Savaime suprantama, kad vienos dalies vartai atsidarys tik į vieną pusę, tačiau sudaryti iš dviejų dalių gali būti multifunkciniai, vadinasi, viena dalis vartų gali atsidaryti į kiemo išorę, kita – į vidų.

Planuodami įsirengti varstomus kiemo vartus pagrindinius klausimus geriau aptarkite su specialistais:

  • Stulpai. Tai ypač svarbus elementas, kadangi prie jų bus kabinama visa vartų konstrukcija. Jei norite rinktis metalinius vartus, būtina teisingai apskaičiuoti reikalingą stulpo skersmenį, stulpo sienelės storį, jų įbetonavimo gylį. Šie parametrai tiesiogiai priklauso nuo to, kokio pločio bus jūsų pasirinkti vartai bei koks jų svoris. Galimas variantas yra ir mūriniai stulpai, tačiau rekomenduojama jų viduje montuoti tvirtą metalinę širdį, kadangi prie jos reikės tvirtinti metalines detales vartų lankstams bei visą automatiką. Tiksliai suprojektuoti ir kokybiškai pagaminti vartų stulpai ir pamatai užtikrins puikų varstomų vartų funkcionalumą ir ilgalaikį naudojimą. Tokiais atvejais yra dažnai naudojamos metalo staklės iš Aplametos (https://metalo-stakles.lt), tokiu būdu užtikrinant aukščiausią kokybę.
  • Elektros instaliacija. Jei planuojate, kad varstomi kiemo vartai bus ne mechaniniai, o automatiniai, būtina pasirūpinti tinkama elektros instaliacija.
  • Vartų svoris. Tai priklauso nuo pasirinktos profilinės medžiagos bei vartų išmatavimų. Dažniausiai jų aukštis atitinka tvoros aukštį, o plotis priklauso nuo įvažiavimui skirtos angos ir kelio išmatavimų. Svoris lemia vartų ilgaamžiškumą bei kainą. Kuo vartai yra lengvesni, tuo paprastesnes ir pigesnes dalis galima panaudoti jų gamybai ir montavimui.
  • Vyriai. Svarbu ne tik vartų konstrukcijos ir stulpai, bet ir kaip jos bus sutvirtintos tarpusavyje. Dažniausiai vienai varčiai naudojami du vyriai, jei varčia platesnė – gali būti naudojami ir trys ar net daugiau vyrių. Jie gali būti tvirtinami tiek stulpo viduryje, tiek arčiau stulpo krašto į kiemo pusę.
  • Maksimalus varčios plotis. Tai priklauso nuo konkrečių vartų konstrukcijos, privataus namo kiemo vartų varčia gali siekti apytiksliai 4 metus, pramoniniuose projektuose – iki 7 metrų.

Vartų gamybą ir montavimą patikėkite tik geras rekomendacijas turinčiai įmonei – būsite tikri jų kokybe ir ilgu tarnavimo laiku.