stogas
Namai bei Interjeras

Renkamės plieninę stogo dangą

stogasNamo stogo dengimas – vienas svarbiausių namo statybos etapų. Būtent stogas apsaugo namus nuo gamtos stichijų ne tik namo gyventojus, bet ir namo konstrukcijas, kitas statinio dalis. Stogas – tai dalis namo veido, nes netinkamai parinktas jis gali išdarkyti net ir patį gražiausią namą. Stogo danga turėtų būti tvirta, ilgaamžė, estetiška ir ekologiška – tai pagrindiniai XXI amžiuje stogų dangos kriterijai, kurių paisyti reikėtų kiekvienam namą statančiajam ar planuojančiam statyti. Šį kartą aptarsime vieną iš tokių rūšių stogų dangų – plienines čerpes.

Plieninės čerpės yra ilgaamžės, pasižymi elegantiškumu, jos drauge ir tradicinės, ir modernios, vienijančios naująsias technologijas ir patirtį. Plieninė stogo danga ypač tinkama tokiose šalyse kaip Lietuva, kur žiemą temperatūra nukrenta žemiau 30 laipsnių, o vasarą pakyla iki +30. Tokia danga yra atspari karštiems saulės spinduliams, lietui, drėgmei ir kt. Didelis tokios dangos privalumas – mažas svoris, nes lengvas dangas paprasčiau dengti turint omenyje, kad dirbama tokiame aukštyje. Plieno dangą paprasta ir sumontuoti, ji atrodo estetiškai ir yra funkcionali, o svarbiausia – tai ilgalaikė investicija.

Be to, gaminant plienines čerpes įkūnytos geriausios molio čerpių bei plieno savybės. Šiandien galima įsigyti ir molinių čerpių, tačiau plienas jas gerokai lenkia. Molis yra beveik 10 kartų sunkesnis už plieną, kaip jau buvo minėta. Šiuolaikinių plieno čerpių tvirtinimas – kur kas paprastesnis, nes nebereikia plieno lakštų gręžioti, plokštėse paprastai jau būna „paslėptos“ tvirtinimo sistemos. Daugelis įmonių gamina tokias plienines stogo dangas, kurių lakštai yra nedidelių matmenų, lengvai pervežami, užkeliami ant stogų ir paprastai sumontuojami. Tvirtinant tokią dangą, nemažai sutaupoma, nes patraukli kaina yra vienas iš privalumų.

Tinkamai prižiūrima plieninė stogo danga tarnauja nuo 40-50 metų. Pastebėjus kokią nors problemą, susijusią su danga, į ją reikia reaguoti iš anksto, neatidėlioti, nes uždelsimas susijęs su didesniais nepatogumais ir didesnėmis išlaidomis. Labai svarbu taisant stogo dangą naudoti ir tinkamas medžiagas, antraip darbus gali tekti pakartoti. Taigi jei stogo dengimą patikėsite profesionalams, o prižiūrėsite patys, skaitykite, kas parašyta dangos gamintojų instrukcijose.