Finansai Verslas ir Ekonomika

Refinansavimas ir paskola paskolai – ne tas pats

Apie refinansavimą tik viena ausimi girdėję žmonės dažnai linkę šią kredito bendrovių ir bankų paslaugą nuvertinti ir sutapatinti su skolinimusi tam, kad padengti skolą ir neišbridimu iš užburto rato. Nors refinansavimas iš tiesų ir yra paskola tam, kad padengti kitus įsiskolinimus, tai nėra blogas variantas ar užburto rato elementas.

Refinansavimas gali padėti išbristi iš skolų

Svetainėje kreditai.info refinansavimas yra apibrėžiamas kaip paslauga iš esmės skirta kitų visų turimų skolų padengimui, prastomis sąlygomis paimtų kreditų išmokėjimui ar pasikeitus finansinei situacijai kredito sąlygų pakeitimui. Jei šiuo metu esate skolingi kelioms skirtingoms kreditų bendrovėms, Jums iš tiesų bus naudinga pasinaudoti refinansavimo paslaugomis ir apjungti visus tris kreditus į vieną ir taip, tikėtina, sumažinti mokamas palūkanas, mokamus sutarčių administravimo ar kitus atsiradusius mokesčius. Vienas mokestis tai ne trys, o ir patogiau turėti vieną aktyvų kreditą nei keletą.

PaskolosApie Lietuvos kreditų rinką rašantis tinklaraštis kreditas.org taip pat teigia, kad daug mažų kreditų yra prastesnis pasirinkimas nei vienas didesnis. Dažniausiai didesnė paskolos suma reiškia mažesnes mokamas palūkanas, kadangi nuo didesnės sumos daugiau uždirba ir kreditų bendrovės, tad paskaičiuokite – galbūt Jums tai apsimoka. Kitas aspektas į kurį reikia atkreipti dėmesį tai paskolos terminas – kuo ilgesniam laikotorpiui suteikiamas finansavimas, tuo mažesnės paskolos palūkanos.

Kam ir kada prireikia paskolų refinansavimo?

Atsidūrę nepavydėtinoje situacijoje, kuomet iki kredito išmokėjimo liko visai nedaug, tačiau pajamos smuko kone dvigubai ir tai reiškia, jog paskolos įmokai nebelieka pakankamai lėšų, verta pagalvoti apie tokios turimos paskolos refinansavimą išplečiant paskolos terminą bei išvengiant kritinės situacijos.

Refinansuotos paskolos dažnai būna ir kur kas pigesnės nei pirminės. Dažnai žmonės mano, kad refinansuoti apsimoka tik itin dideles paskolas – tokias kaip būsto ar kito nekilnojamojo turto įsigijimui. Finansų specialistai su tokiu teiginiu nesutinka ir tvirtina, kad net kelių tūkstančių eurų paskolą refinansuoti gali apsimokėti. Jei žmogus turi kelis greitus kreditus, verta pagalvoti, gal geriau juos apjungti į vieną? Tai padaryti galima iš banko, kredito unijos ar smulkiųjų kreditorių gavus ilgalaikį vartojimo kreditą.

Pasverkite visus už ir prieš

Paskolų refinansavimas yra laikomas ryžtingų ir teisingu žingsniu, todėl išsimokėję paskolą pasinaudodami refinansavimo būdu galite kilstelėti ir savo kredito istoriją. Žinoma, kiekviena įmonė į žmogaus kredito istoriją žiūri per savo prizmę, tačiau paskolas išsimokėti bandantis žmogus visuomet yra vertinamas kur kas palankiau nei tas, kuris turėdamas keletą paskolų ir susidurdamas su finansiniais sunkumas plaukia pasroviui, neieško būdų problemą išspręsti racionaliau ir greičiau. Taigi, įvertinkite savo galimybes paskolą grąžinti ar apjungti kelias paskolas į vieną, apskaičiuokite, kas Jūsų atveju yra naudingiau ir galbūt refinansavimas padės Jums išspręsti finansinius sunkumus ar iškilusias problemas.