Personalo atranka

Profesionali personalo atranka: kodėl verta pasinaudoti

Rate this post

Šiuolaikinė darbo rinka yra ypatingai įtempta – joje darbo vietų skaičius gerokai viršija kandidatų skaičių. Darbdaviai stengiasi rasti kvalifikuotus talentus, kurie galėtų papildyti jų komandas ir kartu vieningai siektų užsibrėžtų tikslų. Tačiau anaiptol ne visuomet ir ne visos darbdavių siūlomos darbo vietos būna žinomos naujomis darbo galimybėmis besidomintiems talentams, kurie galėtų geriausiai tikti darbdaviams. Ir būtent tuomet į pagalbą atkeliauja profesionali personalo atranka.

Kodėl verta naudotis personalo atrankos paslaugomis?

Sprendimas samdyti personalo atrankos paslaugų teikėjus priklauso nuo keleto veiksnių, tarp kurių yra ir tai, kokio lygio kandidatus jūs norite pritraukti, koks yra jūsų numatytas biudžetas, kaip greitai norite rasti naują darbuotoją, kiek darbo vietų reikia užpildyti ir kt. Tačiau nepaisant to, kad kiekvienas atvejis gali būti individualus, darbas su personalo atrankos specialistais gali turėti daug privalumų.

Ekspertiškumas

Personalo atrankos paslaugas teikiančių įmonių kompetencijos lygis paprastai būna daug aukštesnis nei įmonėse veikiančių personalo skyrių. Personalo atrankos profesionalai turi specialių žinių ir patirties, tiesiogiai susijusios su darbo rinka, naujausiomis darbuotojų paieškos ir įdarbinimo tendencijomis, darbo skelbimų kūrimo taktikomis, patikimų pažinčių tinklo kūrimu, kandidatų atrankomis ir darbo pokalbiais, jie taip pat yra susipažinę su skirtingose pramonės šakose reikalingais įgūdžiais ir darbuotojams taikomais reikalavimais, darbo įstatymais ir kt.

Operatyvumas

Personalo atrankas atliekantys profesionalai gali reikšmingai paspartinti kvalifikuotų kandidatų paieškų procesus ir pagreitinti visą naujų darbuotojų įdarbinimo procesą. Patyrę „galvų medžiotojai“ personalo paieškos procese pasitelkia ne tik didelę savo turimą patirtį, tačiau ir labai platų turimą kandidatų sąrašą bei ilgametes pažintis konkrečiose pramonės šakose. Jie geba labai operatyviai pastebėti tikrus talentus ir privilioti geriausius kandidatus savo klientams. Patyrusios personalo atrankos agentūros per daugelį metų yra suformavusios efektyviausias strategijas, sistemas ir procesus, kurių pagalba gali operatyviai reaguoti į savo klientų poreikius.

Prieiga prie talentingų kandidatų

Personalo atrankos specialistai turi daug geresnę prieigą prie talentingų kandidatų nei dauguma darbdavių. Jos turi dideles potencialių kandidatų, kurie atitinka nustatytus kriterijus ir kvalifikaciją, duomenų bazes, kurias nuolatos plečia. Bendradarbiavimas su personalo atrankos agentūromis darbdaviams atveria daug didesnes galimybes ir suteikia prieigą prie plataus talentingų kandidatų rato. Visa tai užtikrina, kad personalo paieškos procesas būtų daug efektyvesnis.

Sutaupoma daug laiko ir pinigų

Vieni iš svarbiausių veiksnių, kalbant apie personalo atrankos paslaugų privalumus, yra sutaupomas laikas ir pinigai. Naujų darbuotojų paieškai, atrankoms, pokalbiams, darbuotojų patikrinimui, įdarbinimui ir apmokymams reikia skirti daugybę laiko, dėl ko vidiniai už personalo atranką atsakingi skyriai susiduria su sunkumais. Tuo tarpu personalo atranka užsiimančios įmonės taupo darbdavių laiką, nes veiksmingai valdo visus personalo atrankos procesus. Visa tai darbdaviams padeda ir daugiau sutaupyti, nes jie gali sumažinti savo pridėtines išlaidas žmogiškiesiems ištekliams.

Skatina verslo augimą

Jei darbdavys samdo personalo atrankos agentūrą, jis personalo paiešką ir įdarbinimo procesus patiki šios srities specialistams, tokiu būdu galėdamas sutelkti visą savo dėmesį į pagrindinių verslo funkcijų užtikrinimą, svarbiausius verslo procesus ir augimo skatinimą. O kadangi personalo atrankos profesionalai gali pasiūlyti aukščiausio lygio talentus, jų pagalba įmonė gali dar lengviau pasiekti savo užsibrėžtus tikslus.

Pabaigai

Personalo atranka, kurią vykdo šios srities profesionalai, yra daug efektyvesnė, spartesnė ir kokybiškesnė. Tai taupo laiką, pinigus ir suteikia prieigą prie aukštos kvalifikacijos talentų, kurie yra neįkainojami šiuolaikinėje darbo rinkoje. Todėl ieškant talentų, profesionali personalo atranka yra vienas išmintingiausių sprendimų, kurį gali pasitelkti šiuolaikinis verslas.

Daugiau apie personalo atranką skaitykite: Primumesse.lt