Kita

Priemonės iš namų vaistinėlės, padidins agurkų derlių ir apsaugos nuo ligų!

Ne visi žino, kad paprasta briliantinė žaluma ir jodas padės užkirsti kelią kai kurioms agurkų ligoms ir užaugins puikų derlių.

Visi sodininkai nori auginti ir valgyti sveikas daržoves. Todėl jie naudoja pesticidus ir chemines medžiagas kuo rečiau, o jas pakeisti stengiasi liaudiškomis priemonėmis.

Daugelis iš jų iš tikrųjų yra veiksmingos. Tačiau ne visi žino, kad paprasta briliantinė žaluma ir jodas padės nugalėti tam tikras agurkų ligas ir paskatins puikų derlių.

Kartais agurkai miršta nuo apatinio puvinio. Norėdami to išvengti, nuėmę agurkų derlių, įlašinkite 10 lašų briliantinės žalumos į vandens kibirą ir palaistykite.

Tačiau tam, kad to būtų išvengta, geriau pradėti naudoti priemones anksčiau ir profilaktikai, taip padaryti, galite laistydami augalą jodu (10 ml 10 l vandens).

Dar vienas būdas apsaugoti agurkus nuo šios ligos. Agurkų stiebą 10 cm nuo žemės, sutepkite jodu ar briliantine žaluma, atskiesta santykiu 1: 2 (vienai jodo ar žalumos daliai – dvi vandens dalys).

Ypač gerai šis metodas padeda agurkams augti vertikaliai. Organizmai, sukeliantys ligą, išnykta, vos du kartus panaudojus šią priemonę.

Dažnai ir baisi agurkų liga- miltligė, jos paveikti augalai pradeda geltonuoti, išnyksta. Kartą perskaičiau, kad miltligės paveikti agrastai gali būti gydomi šviežia šieno infuzija. Nusprendžiau išbandyti šią priemonę agurkams.

Tris kartus per savaitę naudojau šieno infuziją ir agurkai tapo žali, o derlius nuimamas iki rugsėjo.

Kaip pagaminti šią priemonę: nedidelėje statinėje sudėkite šieną iki pusės ir užpilkite vandeniu, palaukite 2-3 dienas, nufiltruokite ir naudokite. Ir net ne chemija!

Prieš miltligę galima kovoti ir su paprasta briliantine žaluma. Purškiamą tirpalą paruoškite taip: 10 ml žalumos, 2 litrų serumo (galima naudoti pieną) ir 50 g karbamido supilkite į vandens kibirą.

Šią priemonę, naudokite 3 kartus per sezoną. Pirmą – kai augalai pradėjo žydėti, antrą ir trečią – su savaitės intervalu. Rezultatai jus nustebins. Šias procedūras taip pat išbandykite su svogūnais.

Kokia yra briliantinės žalumos paslaptis? Jos antiseptinis poveikis atsiranda dėl jame esančių vario junginių. Be to, ji yra naudinga augalams ir trąšoms, kurias sudaro mikroelementai.

Varis ypač reikalingas pelkinguose dirvožemiuose, kuriuose šio elemento beveik nėra. Tačiau taip pat nepamirškite naudoti agurkams ir kitiems augalams, nebrangių priemonių su variu, apsaugai.

Naudojant šias priemones, agurkai netaps ekologiški, tai tik sumažins šios kultūros ligų riziką.