prekyba internetu
Grožis, Sveikata Kita

Prekyba internetu – pardavimų verslo ateitis?

prekyba internetuNaudodamiesi internetu kiekvieną dieną norom nenorom atrandate bene po keliasdešimt naujų prekių ar paslaugų pasiūlymų, siūloma viską įsigyti internetu. Veikiausiai pasaulyje nebėra nei vieno plačiai žmonių naudojamo daikto, kuris nebūtų bandytas parduoti internetu. Verslininkai pardavinėja ne tik automobilius, drabužius, maisto produktus, ginklus, baldus, duris, langus, būstus, tačiau kai kurie iš jų ryžtasi prekiauti net vaistais ar įvairiomis psichotropinėmis medžiagomis. Rankinės internetu, drabužių ar kitų stiliaus aksesuarų elektroninės parduotuvės, padangos, įvairiausi buitiniai įrenginiai ir kitos materialios vertybės jau sugebėjo prasiskinti kelią į internetinės prekybos pasaulį, tačiau tikėtina, jog ateityje vis daugiau įvairiausias nematerialias paslaugas teikiančių verslų persikels į skaitmeninę erdvę, o jų teikimas vyks su klientais bendraujant tik internetu, neturint jokio fizinio kontakto. Skamba futuristiškai, tačiau tai pamažu tampa realybe.

Nemažai daliai vartotojų toks prekybos persikėlimas į skaitmeninį pasaulį yra stebinantis ir kartu žavintis, nes visa tai įvyko vos per vieną dešimtmetį. Greičiausiai vartotojai yra ne tik sužavėti, tačiau norėtų sužinoti ir tokios prekybos sėkmės priežastis, todėl šiame straipsnyje pabandysime įvardinti kas nulėmė elektroninės prekybos sėkmę, kodėl taip įvyko ir kokios numatomos ateities perspektyvos sparčiai besiplečiančiai internetinei prekybai.

Pati pirmoji ir neginčijamai svarbiausia priežastis nulėmusi internetinės prekybos populiarumą yra besikeičiantis gyvenimo būdas. Žmonių gyvenimas tapo žymiai intensyvesnis nei dar prieš kelis dešimtmečius, todėl žmonės taupydami savo laiką pradėjo apsipirkinėti internete. Prireikus rankinės, padangų, batų ar bet kokio kito daikto galima važiuoti į šiais daiktais prekiaujančią parduotuvę ar turgų, tačiau tai gali užtrukti nuo valandos iki net kelių dienų, nes ieškant tinkamiausios prekės galima apkeliauti pusę Vilniaus parduotuvių, kol galiausiai surasite prekę kuri tenkins savo išvaizda, kaina ir kokybe. Tuo tarpu apsipirkinėdami internetu užtruksite žymiai mažiau laiko, nes visas internete esančias parduotuves galėsite aplankyti vos keliais pelės mygtuko spragtelėjimais. Turbūt nesunku suvokti, jog toks apsipirkinėjimo būdas sutaupo kelis kartus daugiau laiko, o laikas šiuo metu yra vertingiausia valiuta.

Antroji priežastis – žymiai gausesnis prekių asortimentas. Reali parduotuvė įsikūrusi fizinėse patalpose gali tuo metu neturėti Jus dominančios prekės arba prekės bus atvežtos tik kelių dienų bėgyje. O ir dažnai apsilankius keliose parduotuvėse pradedame pastebėti, jog visur pardavinėjami tokios pat ar panašios prekės. Ieškančius originalių prekių, leidžiančių išsiskirti bei kurti savo stilių tai gali itin sutrikdyti ir suerzinti, nes važiuodami į parduotuvę tikėjotės, jog joje rasite dominantį daiktą ir jį įsigysite iškart. Visai kitokia politika taikoma internetinėse parduotuvėse. Didžioji dalis internetinių parduotuvių Jums garantuotai atsiųs daiktą, net jei šiuo metu jo neturi savo sandėlyje. Jus dominanti prekė bus užsakyta nors ir iš užsienio tiekėjų, jei jos šiuo metu nėra parduotuvės sandėlyje. O turint omenyje išvystytus logistinius tinklus, prekės net iš tolimiausių pasaulio kampelių gali būti pristatytos per porą dienų.

Nemaža dalis žmonių vis dar neturi savo transporto, jiems jo net nereikia kasdieniniame gyvenime, tačiau apsiperkant kartais jaučiamas diskomfortas, jog negalima lengvai parsigabenti prekių namo. Todėl daugeliui žymiai patogiau, jei užsakytas daiktas atvežamas tiesiai į namus, ypač jei jis sveria dešimt ar daugiau kilogramų.

Itin dažnai rankinukai internetu, žaislai, drabužiai, maisto produktai, knygos ar kitos prekės yra perkamos internete, nes pasaulį vis labiau užvaldo virtualūs atsiskaitymo būdai. Itin dažnai žmonės turi prikaupė pinigų savo Paypal sąskaitose ar kokiame nors kitame internetiniame banke, todėl daiktų įsigijimas naudojantis šiuose sąskaitose esančiais pinigais yra paprastesnis nei juos gryninant į banknotus ir apsiperkant realioje parduotuvėje.

Apibendrinant, galime daryti prielaidą, jog ateityje bene visos prekės bus parduodamos tik internetu, nes toks apsipirkinėjimo būdas itin paprastas, greitas ir patogus, o fizinės parduotuvės bus skirtos prabangos prekėms.