Norite imtis prekybinės veiklos, tačiau jūsų užmojai yra pakankamai dideli ir jūs galvojate tiek apie prekybą Lietuvos teritorijoje, tiek ir už jos ribų? Jei produkcija, kuria jūs planuojate prekiauti, nebus gaminama jūsų pačių, ir ją jūs įsigysite iš kitose užsienio šalyse esančių tiekėjų, visa tai lems, jog jūsų veikloje didelį vaidmenį vaidins prekių importas ir jų eksportas. Žinoma, visa tai yra kompleksinė veikla, kuriai didžiulės įtakos turi daugybė skirtingų detalių, todėl vertėtų pateikti bent keletą naudingų įžvalgų.
Taigi, visų pirma jūs turėtumėte atrasti patikimus jūsų pasirinktos produkcijos, kuria planuojate prekiauti Lietuvoje ir užsienio šalyse, tiekėjus. Paprastai tiekėjų galima atrasti ne vieną, o tai reiškia, kad jūs turėtumėte palyginti jų taikomas sąlygas ir siūlomas kainas. Nuo to tiesiogiai priklausys ir jūsų sprendimas galiausiai pasirenkant vienus ar kitus tiekėjus. Be abejo, jei neturite veiklos istorijos, pradžioje nereikėtų viltis, jog tiekėjai jums akimirksniu pasiūlys labai geras sąlygas ir ypatingai žemas kainas – nebent planuojate pateikti labai didelius užsakymus ir mokate derėtis.
Taip pat svarbu, kad jūs nuspręstumėte, kas vykdys prekių importą ir eksportą. Jei turite tam pritaikytą krovininį transportą, akivaizdu, kad krovinių pervežimo klausimą galite išspręsti patys. Tokiu atveju jums reikės samdyti vairuotojus, kurie importuotų ir eksportuotų jūsų produkciją, kuria prekiausite. Tačiau svarbu nepamiršti, kad egzistuoja griežtos prekių importo ir eksporto procedūros. Tai reiškia, kad tuomet, kai jūsų krovinys pasieks sieną – tiek kalbant apie importą (prekių įvežimą į Lietuvą), tiek ir apie eksportą (prekių išvežimą į kitą užsienio šalį) – reikės būti paruošus visus reikalaujamus dokumentus.
Patiems krovininių transporto priemonių vairuotojams visą tai atlikti gali būti pernelyg sudėtinga. Todėl tokiose situacijose labai veiksmingai pagelbsti profesionalūs muitinės tarpininkai, tokie kaip Deklarantai.lt. Vietoje to, kad patys bandytumėte pasirūpinti visais svarbiausiais dokumentais, galite kreiptis į įmonę, kuri teikia muitinės tarpininko paslaugas ir gali užtikrinti, kad visos muitinės deklaracijos būtų tinkamai ir tiksliai užpildytos bei pateiktos, tokiu būdu išvengiant bet kokių prastovų ar kitų nepatogumų.
Be abejo, tuomet, kai būsite tinkamai išsprendę minėtą prekių importo ir eksporto klausimą, kartu turėtumėte gerai apsvarstyti ir produkcijos pardavimo kanalus. Pastarųjų šiuolaikinėje rinkoje yra ne vienas ir ne du, o tai reiškia, kad jūs turėsite nemenką pasirinkimo laisvę. Kita vertus, didelę įtaką pardavimo kanalų pasirinkimui turi ir pati produkcija, kuria jūs prekiausite, todėl įvertinkite skirtingus veiksnius ir pasirinkite tinkamiausius sprendimus.
Tuo tarpu, jei jūs reguliariai iš tiekėjų užsakinėsite produkciją, kuria prekiausite Lietuvoje ir kitose užsienio šalyse, jums kartu reikės pasirūpinti ir prekių sandėliavimu. Tam jums reikės išsirinkti tinkamas bei saugias patalpas. Žinoma, visi šie klausimai skirtingose pasaulio šalyse gali būti sprendžiami nevienodai. Todėl nemanykite, kad jei Lietuvoje jums pavyko lengvai ir greitai atrasti ir išsinuomoti prekių sandėlį, pasirinktoje užsienio šalyje tai padaryti seksis lygiai taip pat sklandžiai. Dėl šios priežasties būtų naudinga, kad jūs iš anksto gerai ištirtumėte skirtingų šalių rinkas ir išsiaiškintumėte jose vyraujančią situaciją.
Jei būsite įsigilinę į skirtingas rinkas, žinosite konkrečių šalių įstatymus, ekonominę padėtį ir kitus svarbius veiksnius, jums turėtų būti gerokai paprasčiau vykdyti savo prekybinę veiklą ir gerokai sklandžiau importuoti bei eksportuoti produkciją. Todėl prieš imdamiesi praktinių veiksmų, gerai įsigilinkite į minėtus klausimus ir prireikus nepamirškite kreiptis į atitinkamų sričių profesionalus, tokius kaip muitinės tarpininkai.