Plaukų priemonės ir jų labirintai: kaip sukurti tobulą priežiūros rutiną?

Rate this post

Kad ir kaip norėtųsi, grožio rutinoje stebuklingos lazdelės neegzistuoja – tai, kokios priemonės geriausiai veiks, priklauso nuo mūsų pačių. Visai kaip ir renkantis odos priežiūros produktus, plaukų priežiūros priemones taip pat reikėtų atsirinkti pagal asmeninius poreikius. Bet nuo ko pradėti? Kaip žinoti, kurios priemonės yra būtinos, o kurios – tik papildomos?

Plaukų priežiūros priemonės ir jų rutina: nuo ko pradėti?

Kadangi universalios taisyklės neegzistuoja, norint susikurti sau tinkančią plaukų priežiūros rutiną, geriausia pradėti nuo klausimyno. Atsakymai į kelis klausimus padės nuspręsti, kokios priemonės yra reikalingos:

  1. Kokia yra jūsų natūralių plaukų struktūra? Ar jūsų plaukai yra dažyti, balinti, o gal garbanoti cheminiu būdu? Tiesūs plaukai greičiau riebaluojasi, todėl jiems geriau rinktis švelnius kasdienio naudojimo šampūnus. Labiau saugoti reikėtų dažytus ar chemiškai šukuotus plaukus: dažnai plaunami dažyti plaukai greitai praranda spalvą, o chemiškai sušukuoti – formą.
  2. Kokia yra kasdienė jūsų plaukų formavimo rutina? Džiovinate natūraliai ar plaukų džiovintuvu? Galbūt tiesinate arba garbanojate įkaistančiais prietaisais? Jeigu plaukus džiovinate džiovintuvu arba formuojate kaitriais prietaisais, nepamirškite nuo karščio apsaugančių priemonių.
  3. Ar plaukų priemonėmis norite išspręsti kokią nors plaukų problemą? Pavyzdžiui, pūtimąsi, prigludimą, pleiskanas ar lūžinėjančius galiukus? Dažnai šias problemas padeda išspręsti specialios priemonės: galvos odą šveičiantys šampūnai, elektrinimąsi mažinantys kondicionieriai ar aliejukai.

Plaukų priežiūros priemonės, kurių nevalia praleisti

Nepriklausomai nuo plaukų tipo, plaukų priežiūros rutina dažniausiai susideda iš kelių pagrindinių žingsnių: plovimo, kondicionavimo, drėkinimo, stilizavimo ir probleminių vietų, pavyzdžiui, galiukų, priežiūros. Visgi keli iš šių žingsnių yra svarbesni už kitus.

Pirmiausia, šampūnas. Jį geriausia rinktis pagal savo plaukų tipą ir atsižvelgti į sudėtį. Sintetiniuose šampūnuose dažnai gausu sulfatų (SLS), kurie ne tik dirgina galvos odą, bet ir yra netirpūs vandenyje, todėl nėra draugiški aplinkai. Vietoje jų geriau rinktis natūralios sudėties šampūnus. Tokie yra Lietuvoje pagaminti „Uoga Uoga“ šampūnai, praturtinti galvos odai ir plaukams palankiais ingredientais.

Praleisti negalima ir kondicionieriaus, kuris ne tik drėkina galvos odą ir plaukus, bet ir padeda lengviau juos iššukuoti, kovoti su pasipūtimu ar elektrinimusi. Kaip ir renkantis šampūną, reikėtų atkreipti dėmesį į savo plaukų tipą ir kondicionieriaus sudėtį. Joje rekomenduojama vengti silikono – šis ingredientas kaupiasi plaukuose, ilgainiui sukeldamas jų lūžinėjimą.

Kitos plaukų priežiūros priemonės – pagal poreikį

Ne veltui sakoma – plaukų grožis tiesiogiai proporcingas rūpesčiui jais. Kol pagrindinės plaukų priežiūros priemonės – šampūnas ir kondicionierius – puikiai atlieka savo bazinę funkciją, papildomos priemonės gali šį efektą tik sustiprinti:

  • Ieškant ilgalaikio efekto, rekomenduojama išbandyti plaukų kaukes. Šios veikia kaip atkuriamosios plaukų priemonės: plaukuose laikomos nuo 10 minučių iki pernakt, plaukų kaukės pamaitina ir sudrėkina plaukus.
  • Siekiant apsaugoti plaukų galiukus nuo lūžinėjimo, verta pabandyti aliejines   – serumus. Šie dažnai ne tik sudrėkina galiukus, bet ir sukuria apsauginį barjerą.