Plastikiniai langai – jų pranašumas prieš medinius langus ir kitos svarbios savybės

Rate this post

Šiomis dienomis, jau dažno namuose galima sutikti plastikinius langus. Plastikiniai langai ne tik užtikrina patogumą, gerą garso izoliaciją, termoizoliaciją, bet ir itin elegantiškai derinasi prie namų interjero. Kuo plastikiniai langai yra pranašesni už medinius ir kaip išsirinkti?

Senesniais laikais, kuomet plastikiniai langai dar nebuvo užsitarnavę savo vardo ir nebuvo patapę tokie populiarūs, dažniausiai visų namuose buvo sumontuoti natūralios medinienos langai. Tokie mediniai langai tikrai nepasižymi savo ilgaamžiškumu ar kitomis savybėmis, kaip plastikiniai langai. Dažnai mediniai langai pasižymi prasta termoizoliacija, garso izoliacija, yra linkę deformuotis ir klaipytis. Taip pat mediniai langai yra žymiai labiau laidūs drėgmei, todėl su laiku pastebimas ir pelėsis, puvėsis.

Žinoma, šiais laikais technologijos įprastą medieną leidžia paversti patvaresne medžiaga, gaminant ją iš atsparaus vandeniui klijuotinės radialino pjūvio medienos masyvo, todėl ir mediniai langai virsta daug ilgaamžiškesniais, nei seniau.

Visgi rinkoje lyderiauja plastikiniai langai – juos vartotojai pasirenka dažniausiai. Patvarūs ir  nereikalaujantys daug ypatingos priežiūros, plastikiniai langai iš tiesų yra idealus pasirinkimas bet kokio tipo namams. Tiek gyvenant daugiabutyje, tiek nuosavame name – pasirinkus plastikinius langus tikrai nesuklysite.

Plastikinių langų pasiūlymas šių dienų rinkoje – itin platus. Dabar jų galima įsigyti pačių įvariausių – tiek dydžių, skirtingų profilių, skirtingų spalvų, tekstūrų… Prieš renkantis plastikinius langus, norint vientisumo visame namų interjere, derėtų labiau atsižvelgti į langų spalvas ir tekstūras – jų dėka galite langus paversti namų akcentu, arba kaip tik, sulieti juos su aplinka jų visiškai neakcentuojant.

Žinoma, skirkite laiko įsigilinti į lango profilius. Pasidomėkite, kiek kamerų yra jame. Kamerų kiekis daro įtaką geresnei langų termo ir garso izoliacijai. Atidžiai rinkitės stiklo paketą – pastarasis yra viena pagrindinių bet kokio lango dalių. Jeigu statote A, A+ ar A++ energinės klasės namus, patikrinkite, ar langai atitinka reikiamus standartus. O kaip atskirti, kurie plastikiniai langai tinka norimos energinės klasės namų statybai?

Kaip pavyzdį, namo plotą paimkime 100 kv. m. A energinę klasę atitinkančio namo metinės šiluminės energijos sąnaudos šildymui turi neviršyti 55 kWh/kv. m per metus. Jeigu norėtume, kad toks namas atitiktų A+ energinę klasę, šiluminės energijos sąnaudos turėtų būti sumažintos tik 43 kWh/kv. m per metus, o A++ energinės klasės namo – dar mažesnės, 33 kWh/kv. m per metus.

Dažniausiai lango profilio aprašyme rasite šilumos perdavimo koficientą (U). Šis koficientas yra pagrindinis kriterijus, naudojamas įvertinti pastato šiluminę izoliaciją. Taigi, paskaičiavus naudojant formules, sužinosite, koks langų profilis yra tinkamausias pasirinkimas jūsų statomam namui.