Pavėsinės – patarimai kaip pasistatyti pačiam

Rate this post

Pavesine-300x225Nuo senų laikų  populiarus statinys yra pavėsinės. Jos gali būti ne tik  užuovėja nuo lietaus ar saulės, bet ir puiki vieta  vakaroti su draugais šiltais vasaros vakarais.  Pavėsinės gali būti tinkama vieta vaikams žaisti lietingą vasaros dieną. Jos dažniausiai statomos netolo nuo gyvenamo namo. Jei ruošiatės įsirengti pavėsinę statykite ją pačioje gražiausiose sodo vietoje iš kur atsiveria gražiausi vaizdai.

Toliau pateiksime keletą naudingų patarimų jei sugalvojote pavėsite statyti patys. Tai gana nesudėtingas statinys, tačiau labai naudingas ir reikalingas. Galime drąsiai jums pasakyti, kad jūsų kieme atsiradus pavėsinei, vakarai pasidarys daug smagesni.
Pirmiausia reikalinga nustatyti pavėsinės dydį. Įvertinkite tokius dalykus, kiek yra jūsų šeimos narių, kiek dažnai pas jus lankosi svečiai. Jei pastatysite labai mažą pavėsinę, gali netilpti visi šeimos nariai, tuomet ji tikrai nebus naudojama. Taigi pavėsinės dydis turi būti optimalus. Šiame statinyje galima parodyti atviras detales, statinio nereikia apsunkinti šiltinimo sluoksniais ar kitais elementais, kurie apsunkintų statinio išvaizdą ir dizainą.

Prieš statydami pavėsinę pasirūpinkite tinkamu gruntu. Jei pavėsinę statysite ant juodžemio, greičiausiai su laiku ji gali pradėti krypti. Gruntas turėtų būti sausas ir tvirtas. Jei ateityje norėsite pavėsinę perkelti į kitą vietą, galite statyti ant blokelių. Tokią pavėsinę bus galima ne tik perkelti į kitą vietą, bet ir lengvai transportuoti.

Kai ateina metas pagalvoti apie pavėsinės stogą, pasirinkite pačią lengviausią konstrukciją. Šlaitinis stogas atrodo gražiai, tačiau neišmanančiam pavėsinių statybos technologijų galima padaryti klaidų. Šioje srityje labai naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Jei jau stogą įveikėte teliko jį uždengti. Specialistai rekomenduoja jį dengti bituminėmis čerpėmis. Šią dangą dažniausiai naudoja pavėsinių statybai, nes lengvai dengiasi, yra pakankamai platus.

Kai pavėsinė jau beveik įrengta svarbu pagalvoti ir apie lauko baldus, kurie yra neatsiejama pavėsinės dalis. Jei pavėsinė pastatyta iš medžio tuomet ir baldus rekomenduojama naudoti medinius. Taip bus išlaikytas  vientisas stilius.

Kuomet jau pavėsinė pastatyta ir įrengta galite pagalvoti ir apie elektros instaliavimą. Nors vasaros metu būna ilgai šviesu, tačiau šviesa suteikia daugiau jaukumo, ypač jei norėsite paskaityti knygą. Taip pat pavėsinėje galėsite naudoti ir elektros prietaisus, tokius kaip kavos aparatus ir virdulius.