Namai bei Interjeras

Patarimai ketinantiems įsigyti naujus baldus

Įsirengti virtuvę – didelis ir svarbus darbas kiekvienuose namuose nepaisant to, dideli jie ar maži. Šį kartą daugiau dėmesio skirsime virtuvės baldams – ką pasirinkti geriausia ir kokie šiuolaikiniai sprendimai yra plačiai pripažinti ne tik baldų gamintojų, bet ir mėgstančių namuose šeimininkauti?

Virtuvės baldaiVietoj tradicinio stalo – salelė-baras virtuvės viduryje. Vietoj tradicinio stalo galite rinktis salelę, kuri montuojama virtuvės centre. Čia bus ne tik labai patogu gaminti, bet ir galėsite pietauti, šnekučiuotis, salelė atstos barą. Įsirengę salelę, turėsite tobulą darbo paviršių ir po ranka galėsite susidėti visus būtiniausius virtuvės rakandus. Nepamirškite pasirūpinti tinkamu apšvietimu. Apie tai kaip įsirengti apšvietimą galite sužinoti čia.

Rikitės ne tik uždaras, bet ir atviras lentynėles. Daugiau atvirų lentynų įrenkite tuo atveju, jei jūsų virtuvė yra maža. Kompaktiški virtuvės baldai padės sutaupyti erdvės. Mažose virtuvėse turi būti kuo daugiau nedidelių ir kompaktiškų spintelių.

Kad išlaikytumėte vientisą stilių, rinkitės integruotą buitinę techniką. Baltas šaldytuvas ir senoviška orkaitė – jau praeitis, dabar viskas gražiai paslepiama už stilingų baldų plokščių. Taigi jei užsakinėjate naujus virtuvės baldus, visą buitinę techniką, kiek tik įmanoma, rinkitės integruojamą. Taupyti erdvė ypač aktualu daugiabučiuose gyvenantiems žmonėms. Senos statybos daugiabučiai kaip žinia nėra labai erdvūs.

Strypas sukabinti įrankiams. Virtuvėje, greta indaplovės arba kaitlentės įsirenkite metalinį strypą, ant kurio galėsite susikabinti samčius, kiaurasamčius, didelius šaukštus, sietelius ir kitus maisto gaminimo įrankius. Patogiausia, kai jie visuomet būna po ranka.

Mažai virtuvei – daugiau šviesos ir blizgumo. Jei virtuvė yra nedidelė, labai svarbu rinktis šviesius baldus. Taip pat erdvę optiškai padidina virtuvės baldai, pagaminti iš blizgių plokščių. Blizgias galite rinktis ir stiklo sieneles tarp apatinių ir viršutinių spintelių, kitus interjero elementus. Taip pat bet kurioje virtuvėje svarbus apšvietimas, tad šveistuvai turėtų būti montuojami ir po spintelėmis, ir visur kitur, kiek tai įmanoma.

Suolas su erdve sandėliavimui. Virtuvėje labai tiks suolas, kurio viduje galėsite laikyti įvairius daiktus – nuo medžiagų, staltiesių, rankšluosčių iki daiktų, kuriuos naudojate retai, tik svečiams atėjus. Beje, tokių suolų paviršius neretai būna minkštas, jie turi atlošus, tad ant jų ir labai patogu sėdėti. Pasirinkite stilingą suolą, derantį prie bendro virtuvės interjero – tai tikrai geras sprendimas.

Prieskoniai, sudėti spintelių durelėse. Kad namai atrodytų tvarkingi, reikia griebtis netradicinių sprendimų. Pavyzdžiui, spintelių durelėse galite įrengti lentynėles, kuriuose gražiai išrikiuosite prieskonių indelius. Tvarkingoje virtuvėje kiekvienas daiktas turi savo vietą, yra padėtas, bet visuomet yra po ranka.

Praktiškas stalviršis. Įdėmiai ir atsargiai, pasitarę su baldų gamintojais, rinkitės stalviršius, nes geri virtuvės baldai tiesiog neįsivaizduojami be gerų stalviršių. Baldų gamintojai jums pasiūlys daugybę stalviršių rūšių nuo pačių pigiausių iki brangiausių iš marmuro ar granito. Stalviršis turi būti ilgaamžis ir lengvai valomas, margo paviršiaus, kad nesimatytų užtiškusių vandens lašelių ar dėmesių.