Nesuklysime kampinį šlifuoklį pavadinę vienu universaliausių ir dėl to – populiariausių įrankių. Dar kitaip žinomas kaip „bulgarkė“, jis tinka ne tik šlifavimo, bet ir pjovimo bei poliravimo darbams: būtent dėl to jį mielai naudoja ne tik patyrę profesionalai, bet ir mėgėjai. Visgi, nutarus išsirinkti naują įrankį, tenka susipažinti su ypatingai plačiu jų asortimentu, kuris, renkantis pirmą kartą, gali būti šiek tiek klaidinantis. Tam, kad lengviau priimtumėte sprendimą, vadovaukitės žemiau pateiktais patarimais.
Apsispręskite dėl tinkamiausio tipo
Nenustebinsime pasakydami, jog prekyboje šiuo metu yra elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai. Tiesa, antrasis variantas kol kas dar nėra toks paklausus – tai nulemia šiek tiek aukštesnė kaina. Visgi, jei kampinį šlifuoklį naudosite darbams, kuriems reikalingas maksimalus mobilumas ir prisijungti prie elektros tinklo nėra galimybės, vertėtų pagalvoti apie tokį variantą. Tuomet reikėtų atsižvelgti ir į akumuliatoriaus dydį bei jo krovimo trukmę. Spėjama, kad ilgainiui tokių modelių tik daugės, todėl jų kainos taip pat ženkliai mažės.
Atkreipkite dėmesį į šlifavimo disko skersmenį
Tai – ypatingai svarbus aspektas, nuo kurio priklausys tai, su kokio storio medžiagomis galėsite dirbti. Paprastam, buitiniam naudojimui dažniausiai pasirenkami maždaug 125 milimetrų diskai, su kuriais drąsiai galima pjaustyti plyteles ar netgi įvairius metalus. Tiesa, betoninio stulpelio ar kito masyvesnio gaminio įveikti tikriausiai nepavyks, tačiau buityje tokios užduotys atliekamos itin retai. Tuo tarpu profesionaliam naudojimui reikėtų rinktis ne mažesnį nei 180 mm (o dar geriau – 230 mm) diską, su kuriuo galėsite įveikti praktiškai bet kokias užduotis.
Išsirinkite tinkamą galią
Kuo galingesnis bus šis įrankis, tuo daugiau ištvermės turės jo variklis ir tuo sudėtingesnius darbus Jums pavyks atlikti. Patiems paprasčiausiems, buitiniams darbams dažniausiai nereikia daugiau 1000 vatų galios, tuo tarpu ruošiantis pjaustyti akmenį ar kitas išskirtinai tvirtas medžiagas, reikės ne mažiau nei 2000 vatų galingumo. Iš esmės pakankamai funkcionaliam įrankiui pakanka 1400-1500 W galios, o jei ketinate dirbti rečiau ar priešingai, naudosite jį profesionaliai, atitinkamai reikėtų rinktis mažiau ar daugiau galios turinčius variantus.
Atsižvelkite į sūkių per minutę skaičių
Idealiausia, jei įrankis turės sūkių reguliavimo funkciją – tuomet, priklausomai nuo konkrečios medžiagos ir atliekamo darbo, šį parametrą galėsite pasikoreguoti ir taip patį įrankį pritaikysite įvairesniems darbams. Visgi, jei tokios funkcijos prietaisas nesiūlo, patartina rinktis modelius, kurių maksimalus sūkių skaičius siekia maždaug 11 tūkstančių apsisukimų per minutę – tokios galimybės laikomos savotišku standartu.
Pasirinkite patogų svorį
Nors šis niuansas tikrai nėra pats svarbiausias, pravartu žinoti, jog šių įrankių svoris šiek tiek skiriasi. Logiška, kad lengvesnis prietaisas yra patogiau laikomas rankoje – tai pasijaučia tuomet, jei darbuotis tenka ilgesnį laikotarpį. Tiesa, turėtumėte įvertinti ir tai, jog maži, tačiau galingi modeliai gali pareikalauti daugiau investicijų – tokius variantus dažniausiai renkasi patyrę profesionalai.
Pirmenybę teikite patikimam gamintojui
Galima sakyti, kad prekinis ženklas iš dalies leidžia spręsti apie kampinio šlifuoklio kokybę. Nors pasitaiko išimčių, dažniausiai populiariausios, būtent įrankių gamyboje besispecializuojančios kompanijos siūlo patikimus, ilgai tarnaujančius prietaisus. Nors už tokį įrankį gali tekti sumokėti kiek daugiau, labai tikėtina, kad jis Jums tarnaus gerokai ilgesnį laikotarpį nei pigūs, tačiau niekam negirdėti modeliai.
Atsižvelgę į visas šias charakteristikas, nesunkiai nutarsite, kuris kampinis šlifuoklis labiausiai tiks Jūsų atliekamiems darbams. Plačią jų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia patikusį įrankį įsigysite itin palankiomis sąlygomis.