Namai bei Interjeras

Pasvajokime – kokie būtų mūsų svajonių namai

ekologiska statyba

Kiekvienas galvodamas apie savo ateitį ir būsimus namus svarstome, jog jie bus kitokie, pastatyti iš kitokių medžiagų, įrengti pagal kitokias technologijas, o juose jausimės išskirtinai. Visgi, daugelis mūsų idėjų yra nulemta šiuolaikinių tendencijų, neįprastų sprendimų, kurie atitinka mūsų charakterį ir gyvenimo būdą. O pagal vyraujančias tendencijas galima spręsti koks būtų statistinio lietuvių svajoklio namas.

Į klausimą koks turėtų būti namas, dabar vis dažniau atsakoma „ekologiškas“. Gamta mūsų motina, todėl ją reikia gerbti ir mylėti. O mūsų namai neturėtų būti kenkiantys aplinkai ir mums patiems bei, žinoma, ateities kartoms. Tokio požiūrio laikosi ir visi šiuolaikinių namų statytojai arba bent jau tie, kurie statosi namus sau. Ekologiška statyba nėra buka mada, taip tvirtina ir statybinių medžiagų pardavėjai – žmonės vis labiau domisi medžiagomis, statybos būdais ir naujausiomis technologijoms, leidžiančiomis įsikurti natūralumu dvelkiančiuose namuose. Nors didžiąją dalį naujakurių vis dar baido aukštos ekologiškų gaminių kainos, tačiau didmiesčių gyventojai ryžtasi eksperimentuoti.

Prie ekologiško namo norisi ir kuo natūralesnės aplinkos, žalumos, vandens, todėl visi pasvajojame apie nedidelį žavų tvenkinuką su žydinčiomis vandens lelijomis. Kaip akvariumas kambaryje, taip vandens telkinys kieme atpalaiduoja ir nuramina. Juk nieko nėra geriau, kaip prigulti ant minkštos žolės prie tvenkinio ir patogiai įsitaisius skaityti mėgstamą knygą, o gal tiesiog užsimerkti ir pasvajoti. Nors tvenkinys ir reikalauja ypatingos priežiūros, o vasaros, kurių metu galima juo mėgautis, yra išties trumpos, tačiau keli mėnesiai nepakartojamos ramybės oazės ir grožio yra verti to vargo ir rūpesčio įrenginėjant.

Uždengėme stogą, įsirengėme vidų, o lauką papuošė tvenkinys ir žalia veja – kas toliau vyksta mūsų svajonėse? Namai yra ta vieta, kurioje jaučiamės puikiai ir norime jog puikiai jaustųsi ir svečiai bei visuomet norėtų užsukti pas mus. Tam reikia ne puikių indų ar įspūdingų paveikslų, o įtraukiančios veiklos. Daugelis galvoja apie biliardo stalą, smiginį, stalo futbolą prie kurio būtų galima susirinkti su gaivių sulčių(ir ne tik) taurėmis ir smagiai kvatojant leisti vakarą. Ne ką blogesnė svajonė – didelė kolekcija stalo žaidimų, kurie prie apvalaus stalo susodintų visus azartiškai nusiteikusius draugus. Visų svajonė – namai, kurie taptų traukos centru.