Finansai

Paskolos gelbsti tik sumaniuosius ir stipriuosius

paskolos
paskolos

Ne kartą teko girdėti internete ir spaudoje, kad paskolos gelbsti gyvybę, nes sunkiu metu šeimos gyvenime suteikia tam tikrą motyvaciją ir, žinoma, finansinę injekciją. Gal ir taip. Nuo drugelio sparnų plazdėjimo iki atominio karo irgi vos keli žingsniai pagal chaoso teoriją. Kokį pagrindą turi tokios kalbos? Ar tikrai taip yra?

Pirmiausiai reikia suvokti, kad paskolos išduodamos ne bet kam. Tai dirbantys žmonės, atsakingi už savo ir savo šeimos finansus. Nedirbantys ir studentai paskolas gauna sunkiai, nes jie yra „nepatikimi“ Nepatikimumas yra ne iš piršto laužtas, nes tai susiję su paskolos grąžinimo. Seniau paskolas dalindavo lengviau, o kai kurios bendrovės tai darė iš viso lengvabūdiškai. Tokius kreditus grąžinti buvo labai sudėtinga, todėl nedirbantys ir studentai užsitarnavo ne itin palankią reputaciją finansiniams sandoriams.

Paskola yra trumpalaikė finansinė injekcija, skirta nedidelėms problemoms spręsti. Ji problemas išsprendžia tik tada, kai skolinamasi sumaniai – paskaičiuojama, kaip ir kada galima paskolą grąžinti. Tie, kas skaičiuoti nemoka, greičiausiai papuls į didelę bėdą. Taigi paskolos skirtos yra sumaniems ir protaujantiems žmonėms, mokantiems planuoti ne tik savo finansus, bet ir savo ateitį, pasitikintiems savo jėgomis…

Pala pala, prie ko čia pasitikėjimas savimi? Kam to reikia? Reikas tame, kad tik savimi pasitikintis žmogus gali būti stiprus ir atkaklus. Net ir iškilus bėdoms dėl grąžinimo, jis nepasimes, nepadarys dar daugiau neteisingų sprendimų, kurie atves prie didelės asmeninės finansinės krizės. Taip jau nutinka, kad vienos paskolos atidavimą kartais organizuojama iš kitos greitųjų paskolų bendrovės paimtais pinigais. Toks būdas yra tiesus kelias į pražūtį, dėl to tvirti principai ir valia yra labai reikalinga savybė. Deja, tokią ne visi turi.

Dėl to ir sakome, kad paskolos gelbsti tik stipriuosius. Silpnuosius jos pražudo arba sukelia daugybę nereikalingų problemų. O juk to nenori nė viena greitųjų kreditų bendrovė!

Atsakingas skolinimasis yra primenamas visur ir visada, bet ar tikrai žinome, kas tai yra ir kam to reikia. Tikėtina, kad visuomenė kas diena mokosi dirbti su finansais, kartu ir su greitosiomis paskolomis.

Jei domina greita paskola, pasidomėkite sąlygomis tris kartus prieš nuspręsdami, net jei jau ir esate skolinęsi. Ši rinka yra labai dinamiška, todėl „žaidimo taisyklės“ kartais keičiasi labai reikšmingai.