paskolos be uzstato
Finansai

Paskolos be užstato

paskolos be uzstatoViena iš didesnių naujienų finansiniame pasaulyje per pastaruosius 20 metų buvo paskolos be užstato. Iki jų atsiradimo paskolos beveik išimtinai buvo suteikiamos tik turintiems palikti užstatą. Tai ganėtinai naturalu, turint omenyje tai, kad didžioji dalis paskolų rinkos sudarė būsto paskolos, kurios natūraliai reikalavo užstato (dažniausiai to paties būsto formoje), arba verslo paskolos, kurios taip pat reikalaudavo didelio užstato, tačiau kiek įmantresnėse formose.

Tuo tarpu paskola be užstato atsirado kartu su greitos paskolos atsiradimu, kurios dažnai yra linksniuojamos kaip vienodos, tačiau turi subtilių skirtumų. Apie juos pakalbėsiu kiek vėliau. Dabar norėčiau pakalbėti apie keletą paskolos be užstato rūšių, kas leis geriau suvokti jų esmę bei leis išsirinkti geriausius pasiūlyus iš galybės skirtingų paskolos be užstato variantų.

Vienas iš šių variantų yra jau minėtos greitos paskolos be užstato. Nuo įprastų paskolų be užstato jos skiriasi tuo, kad yra suteikiamos kur kas greičiau. Anksčiau standartinis paskolos suteikimo laikas buvo viena darbo diena, tačiau dabar jas galima gauti net iki 15 minučių nuo to momento, kuomet yra užsiregistruojama atitinkamo kreditoriaus sistemoje kaip paskolos gavėjui. Tačiau neapsigaukite šiuo privalumu. Greitos paskolos be užstato turi ir savo atitinkamą minusą – jų palūkanos yra kur kas didesnės. Tai paaiškinti nėra labai sudėtinga, mat už šį patogumą ir suteikimo greitį reikia susimokėti. Kreditorius prisiima didesnę riziką neprašydamas jūsų užstato ir suteikdamas paskolų be papildomų patikrinimų apie jūsų kreditingumą (jis remiasi tik elementariausia informacija). Todėl kreditai be užstato iš šios kategorijos turėtų būti imama tik tuo atveju, jei privalumai greičio ir patogumo formoje jūsų subjektyvia nuomone atperka didesnes palūkanas.

Esą ir kitų paskolos be užstato variantų. Dar vienas populiaresnis tarp jų – galimybė skolintis refinansavimui. Tokios situacijos nutinka tuomet, kai žmogus prisiskolina per daug ir per keletą skirtingų kreditorių. Kartais tai yra daroma tam, kad grąžinti vieno paskolą vienam kreditoriui skolinantis iš kito. Tačiau dažniausiai dėl to, kad vaikomasi akcijų (pvz. pirma paskola nemokamai) ir vis geresnių variantų arba dėl tikrai rimtų problemų su pinigais. Tokiais atvejais natūralu, kad žmonės turtų užstato palikimui neturi. Todėl ieškomas lengviausias ir patogiausias būdas spręsti šią susidariusią problemą – paskolos refinansavimas be užstato. Tai reiškia, kad visos paskolos be užstato paimtos iš kitų kreditorių dabar bus centralizuotos pas vieną kreditorių. Tai neabejotinai suteikia patogumo, nes nebereikia mokėti keliems kreditoriams, bet tai taip pat leidžia sutaupyti (kas yra pagrindinė refinansavimo/konsolidavimo priežastis). Sutaupoma dviem būdais – nebereikia mokėti daugybės pavedimo mokesčių vedant į skirtingų kreditorių sąskaitas. Bet esminė sutaupymo priežastis yra to kreditoriaus, kuris refinansuoja paskolas, pasiūlymas visas jas konsoliduoti pigiau nei jums išeitų mokant atskirai. Tai naudinga visoms pusėms.

Dar pasitaiko, tačiau kur kas rečiau, verslo paskolos be užstato prašymų. Straipsnio pradžioje minėjau, kad istoriškai tokios paskolos buvo suteikimos tik su užstatu. Tačiau laikai keičiasi ir dabar jas galite gauti nepalikdami užstato. To priežastis yra ne tik pasikeitimai bankinėje sistemoje, kurios iš esmės jau aptarėmė, bet ir pasikeitųsi verslo struktūra. Jei verslai iki tol prašydavo didžiulių paskolų ir joms natūraliai reikėdavo palikti užstatą, tai dabar prasidėjus smulkaus verslo ir startuolių erai viskas pasikeitė.

Kaip matote, paskolos be užstato yra suteikiamos skirtingose formose. Priklausomai nuo jūsų poreikių, išsirinkite jums labiausiai tinkantį tipą. Po to atidžiai išanalizuokite skirtingus kreditorius ir jų pasiūlymus ir neimkite pirmo pasitaikiusi kredito. Atminkite, kad paskola be užstato gali būti problematiška, jei skolinsitės neturėdami stabilių pajamų, nes jų palūkanos yra kur kas didesnės nei kitų paskolų. Šis įspėjimas galioja ypatingai tuomet, kuomet ieškote greitos paskolos.