Finansai

Paskola verslui: ką svarbu žinoti kiekvienam verslo savininkui

Paskola verslui

Verslo vystymas neturint pakankamo apyvartinio kapitalo gali būti labai sudėtingas, varginantis ir neefektyvus. Pakankamas apyvartinis kapitalas ir tinkamas jo valdymas yra vieni iš pagrindinių veiksnių, kurie gali turėti tiesioginės įtakos verslo sėkmei ir užsibrėžtų tikslų pasiekimui. Kadangi ne kiekvienas verslas turi užtektinai lėšų visiems komercinės veiklos vykdymui svarbiems procesams užtikrinti, paskola verslui tampa labai populiariu ir veiksmingu sprendimu.

Tačiau gauti paskolą verslui nėra taip paprasta, todėl skubame jus supažindinti su keliais praktiškais patarimais, galinčiais padėti lengviau pasirinkti verslo paskolą ir padidinti tikimybę sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.

Paruoškite išsamų verslo planą

Prieš kreipdamiesi dėl paskolos verslui, turite būti tikri, kad esate parengę išsamų ir tikslų verslo planą. Nors galite manyti, kad verslo planas yra aktualus tik investuotojams, vis dėlto kreditoriai taip pat turi teisę paprašyti jūsų pateikti jiems savo verslo planą.

Kreditoriai nori žinoti, kam bus panaudota verslo paskola, kokie yra jūsų tikslai, kokiais būdais jų sieksite ir kokios yra jūsų finansinės prognozės. Visa ši informacija kartu su jūsų įmonės finansiniais duomenimis gali padėti kreditoriams lengviau įvertinti egzistuojančias rizikas ir suprasti, ar esate pasirengę laiku grąžinti paskolą. Taigi, sukurkite tvirtą verslo planą, kuris padėtų kreditoriams lengviau atsakyti į jiems kylančius klausimus.

Sumažinkite skolos ir pajamų santykį

Prieš teikdami paraišką verslo paskolai gauti, pasistenkite kaip įmanoma labiau sumažinti savo verslo turimos skolos ir pajamų santykį. Tai yra labai svarbus veiksnys, į kurį atsižvelgia kiekvieni kreditoriai vertindami savo klientų mokumą. Jei jūsų įmonės turimi finansiniai įsipareigojimai bus per daug dideli, palyginti su gaunamomis pajamomis, tai kreditoriams rodys apie egzistuojančią didelę riziką.

Stenkitės padidinti gaunamas pajamas

Turėsite daug didesnę tikimybę gauti paskolą verslui, jei dėl jos kreipsitės, kai jūsų įmonė generuos pakankamas pajamas. Suprantama, kad jei jūs tik pradedate vykdyti naują komercinę veiklą, greičiausiai neturėsite didelių pajamų, kurias greitai galėtumėte dar labiau padidinti. Tačiau jei nesate visiškai naujas verslas, prieš teikiant paskolos paraišką vertėtų pasistengti padidinti gaunamas pajamas. Tam gali praversti pakoreguota rinkodaros strategija.

Bet kuriuo atveju, kreditoriai atsižvelgs į pinigų srautus ir jūsų gaunamas mėnesines bei metines pajamas, tokiu būdu vertindami, kaip kinta pajamos ir kokio jos yra dydžio. Todėl jei norite gauti verslo paskolą, labai svarbu, jog paskutinių dvejų metų finansinės ataskaitos kreditoriams rodytų apie jūsų įmonės stabilumą ir augimo potencialą.

Žinokite paskolos tikslą

Kreipdamiesi į kreditorius jūs turite žinoti labai aiškų verslo paskolos tikslą. Tai gali būti tiek verslo pradžia, tiek ir apyvartinės lėšos, investavimas į naują projektą, įmonės augimo skatinimas ir kt. Nuo to gali priklausyti tiek paskolos suma, kurią kreditoriai sutiks suteikti jūsų verslui, tiek ir pats paskolos paraiškos patvirtinimas.

Turėkite gerą kredito reitingą

Kol dar neišsiuntėte verslo paskolos paraiškos, patikrinkite savo įmonės kredito reitingą ir kredito ataskaitą. Tokiu būdu jūs sužinosite, koks yra jūsų įmonės kreditingumas, turintis įtakos verslo paskolos paraiškos vertinimui.

Kreditoriai privalo žinoti, ar jūsų įmonė yra patikima, todėl aukštas kredito reitingas jiems rodo didesnį jūsų patikimumą. Kredito reitingui įtakos turi daug veiksnių, įskaitant ir jūsų įmonės mokėjimų istoriją, turimų finansinių įsipareigojimų dydį ir įsipareigojimų vykdymą bei kt. Tuo tarpu, jei jūs norite kurti naują verslą ir planuojate kreiptis dėl verslo paskolos, svarbiu taps ir jūsų asmeninis kredito reitingas, todėl jei jis bus aukštas, turėsite didesnę galimybę gauti paskolą.

Atlikite verslo paskolų paiešką

Norint kreiptis dėl verslo paskolos, būtina pasirinkti tinkamus kreditorius, taikančius kuo palankesnes paskolos sąlygas – tiek palūkanų normos, tiek ir paskolos grąžinimo termino ir taikomų administracinių mokesčių atžvilgiu. Todėl pirmiausia turite skirti laiko ir palyginti skirtingų kreditorių verslo paskolų pasiūlymus, galiausiai pasirenkant jūsų verslo poreikius geriausiai atitinkančią paskolą. Šiame procese taip pat turėtumėte sužinoti kreditorių keliamus minimalius reikalavimus, kuriuos būtina atitikti norint gauti paskolą.

NAUDINGA: Paskolų verslui pasiūlymus palyginti ir išsirinkti palankiausią galite Finbro.lt platformoje.

Paruoškite visus dokumentus

Prieš kreipdamiesi į pasirinktus kreditorius skirkite laiko ir paruoškite visus būtiniausius dokumentus, kurių gali prireikti komerciniam bankui, kredito unijai, kredito bendrovei ar tarpusavio skolinimo platformai.

Dokumentai, kurių prireiks, gali skirtis priklausomai nuo kreditoriaus, tačiau visuomet svarbu turėti dviejų arba trijų praėjusių metų finansines ataskaitas, dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teisę į turtą, kurį naudosite kaip užstatą, banko sąskaitų išrašus, verslo planą ir kt. Jei visais šiais dokumentais pasirūpinsite iš anksto, sutaupysite daug laiko ir išvengsite papildomų nepatogumų.

Pabaigai

Paskola verslui gali būti tikras išsigelbėjimas, todėl jei jūsų verslui pritrūko pinigų, neturėtumėte delsti – laiku reaguodami į besikeičiančius verslo poreikius galite išsaugoti verslo stabilumą ir užtikrinti sistemingą jo plėtrą.