IT ir Tech. Naujienos

Pasižadėjimai Gūglui, ką naudingo nuveikti turėtume SEO srityje 2021 metais

Mielas Google,

šiais metais nebuvau labai geras, ir nepadariau nemažai darbų su savo puslapio rinkodara ir SEO. Visi tie koronaviruso reikalai išmušė iš vėžių ir sugadino daug planų. Bet tu ir pats viską apie tai žinai, tu juk GOOGLE. Pažadu pasitaisyti kitais metais. 2021-ji metai bus kitokie, todėl imsiuosi darbo nuo pat pradžių (nes greičiausiai turėsiu nemažai laisvo laiko visą žiemą).

Pasižadu neapleisti savo puslapio SEO ir atlikti šiuos svarbiausius darbus:

Pasirašyti tinkamą MetaTitle ir MetaDescription.

Prisipažįstu, kad puslapio MetaTitle ir Metadescription neatnaujinau nuo to laiko, kai puslapio kūrėjai sudėjo visą turinį ir paleido mūsų puslapį. Šiais metais surasiu tas kelias minutes laisvo laiko ir perrašysiu pagrindinio puslapio MetaTitle ir MetaDescription bent tris kartus. Pasižiūrėsime, ar bus koks poveikis, nes man SEO specialistai sakė, kad reikia keisti, o aš numojau ranka…

Išsamiai užpildyti Google My Business puslapį.

Nelabai man aišku iki šiol, ką tas Google My Business puslapis daro ir kam jis reikalingas, bet vis tiek prisėsiu keliolikai minučių ir užpildysiu visą informaciją apie savo verslą My Business paskyroje. Pažadu ir kelias nuotraukas įkelti. Tik nepažadu, kad dažnai jas atnaujinsiu, nes iki galo nesuprantu, kam viso to reikia.

SEO specialistai liepė pasidaryti, tai būtinai pasidarysiu šį darbą. Gal pagerės paieškoje rezultatai ir daugiau gausiu lankytojų į puslapį.

Parašyti 5 straipsnius apie savo veiklą (per metus)

Žinau, kad straipsniai apie mano veiklą padeda paieškoms, tik nelabai turėjau laiko juos paruošti. Norėjau duoti parašyti tekstų rašytojams, bet tie tokių pasakų priskiedė, kad po trečio teksto pasidarė nebe juokinga, o tiesiog pikta skaityti. Aišku, ir pats kaltas esu, nes nepapasakojau nieko apie mūsų veiklą – liepiau pasigūglinti… Kur jie iškasė tokios informacijos – neaišku. Gal iš kinų kalbos per Google Translate išsivertė ir viską surašė… Daugiau tokios klaidos nekartosiu ir skirsiu bent po valandą kiekvieno straipsnio informacijai surinkti ir temai sugalvoti. Rašytojas iš manęs nekoks, bet tada reikės susibendrauti su kokiu nors rašytoju, paaiškinti jam kas ir kaip. Reiks kantrybės ir šiek tiek pinigų, nes SEO straipsniai netinka – visiškai neįmanoma jų skaityti.

Pasižadu straipsnius publikuoti savo puslapyje ir nesiuntinėti žurnalistams pavadinęs laišką „Pranešimas spaudai iš mano įmonės“. Turbūt jie mane įtraukė į kokį juodąjį sąrašą, kad neskambino ir neatrašė visus metus. O dar sakė, kad jiems mokėti nieko nereikia…

Sukurti bent vieną Youtube video klipą

Influenceris iš manęs nekoks, bet video sukurti tikrai galiu – mano telefonas geras, ne veltui 700 eurų mokėjau. Sukursiu apie įmonės veiklą ar paslaugas ir įkelsiu į Youtube kanalą. Dariau tai ir anksčiau, bet per metus tik 150 peržiūrų yra mažoka. Dėl to dabar video pavadiniu ne „pirmas mano video“, o su raktiniu žodžiu. Ir aprašymą ilgesnį nei vieno sakinio parašysiu. Ir raktinių žodžių pridėsiu. Gal bent video taps geriau randamas ir sulauksiu daugiau peržiūrų.

Man visi sako, kad jaunoji karta tik video težiūri, bet kažkaip šiais metais nebuvo laiko. Kitais metais tikrai skirsiu pora valandų tam video sukurti ir populiarinti. Čia padės ir visi mano darbuotojai.

Peržiūrėti puslapio tekstus

Pasižadu, kad daugiau nebeliks tokių klaidų, kaip „turime 10 metų patirtį“, kai dirbame jau 15 metų rinkoje. Peržiūrėsiu visus puslapio tekstus, pataisysiu metus, pridėsiu informacijos apie naujus klientus, projektus, kuriais galime didžiuotis. Taip pat prirašysiu bent po vieną sakinį apie mūsų paslaugas, paraginsiu susisiekti su mumis, jei kils kokių klausimų.

Vienas tekstų rašytojas man sakė, kad tai galiu ir pats padaryti. Matyt labai didelis tinginys buvo ar tiesiog nenorėjo imti smulkaus užsakymo… Nieko tokio, pats prirašysiu po tuos kelis sakinius. Juo labiau, kad tai reikia padaryti tik kartą metuose, o 2021-jų žiema tam labiausiai tinkama.

Jei reikės aprašyti kažką daugiau, teks jau prašyti tekstų kūrėjų, kad jie man kažką naujo parašytų.

Įsidėti į puslapį daugiau nuotraukų

Kaip minėjau, telefonas mano geras, tad aš pats padarysiu fotosesiją. Tik reikės, kad pamokytų mane tas nuotraukas sumažinti, nes SEO specialistai man minėjo, kad daug megabaitų sverianti nuotrauka iš fotoaparato interneto puslapiui netinka – lėtai krauna. Nufotografuosiu mūsų biurą, mašinas, o dailesnes koleges padarysiu modeliais 😉 manau, visiems patiks tokios nuotraukos, nes nesiruošiu pirkti jų iš interneto. Vogti, sakė, negalima, nes realią baudą galiu gauti.

Su nuotraukomis mūsų puslapis atrodys kaip naujas!

Daugiau net nežinau, ką pasižadėti. SEO specialistai man surašė viską, bet kai sąmatą pamačiau, tai atsisveikinau su jais. Šiuolaikiniai plėšikai. Ima tūkstančiais už kažką, ką ir pats galiu pasidaryti be jokių ten mokslų ir sertifikatų.

Mielas Google, tikiuosi, visi šie pažadai tau atrodo geri ir kitais metais ant manęs nepyksi taip labai ir atvesi daugiau lankytojų.

Su pagarba

Vienos įmonės direktorius, puslapio savininkas.