Kita

Parkavimo sistemos

parkavimo daviklisSaugumas ir patogumas yra didžiausios svarbos dalykas daugumai vairuotojų kuomet jie pagalvoja apie manevravimą automobiliu suankštuose kiemuose ar siaurose gatvelėse. Parkavimo davikliai , kartu su parkavimo sistemomis sumontuoti automobilio bamperiuose padeda to išvengti, ar bent jau sumažinti iki minimumo. Parkvimo daviklis pastebi kliūtis, kurių vairuotojas gal būt galėtų būti nepastebimos, bei praneša apie jas garsinio signalu. Šios kliūtys gali būti žemos tvorelės, aukšti borteliai, įvairūs stulpeliai, o kartais net pėstieji, išnyrantys tarsi iš niekur. Apledėję automobilio stiklai, kondensatas, o kartais net pati automobilio konstrukcija apriboja matomumą, kas padaro parkavimo daviklius dar svarbesniais automobilio komplektacijoje.

Parkavimo davikliai

Vairuotojus įprastai patikimai saugo automobilio saugos sistemos – saugos diržai, oro pagalvės, ABS stabdžių sistemos ir panašiai. Tačiau visa tai mažai padeda tuomet kai automobilis juda atbulomis. Draudikų atliktas tyrimas parodė kad daugiau nei 37% visų eismo įvykių įvyksta bent vienam automobiliui judant tbulomis.

Tokiuose eismo įvykiuose padaroma žala vidutiniškai siekia 600€, panašią žalą patiria ir įvykio kaltininkas, kuris, jei apsidraudęs KASKO draudimu, turi sumokėti frančizę. Be šių išlaidų dar tenka patirti ir nepatogumą praleisti keletą dienų be automobili, kol šis tvarkomas servise.

Dauguma vairuotojų tiki jog jie labai įgudę ir valdo automobilį kaip lenktyninių bolidų pilotai, o parkavimo davikliai skirti tiktai nemokantiems vairuoti, tačiau tai netiesa.Parkavimo davikliai pravers bet kokiam vairuotojui, nepriklausomai nuo jo patirties ar įgūdžių lygio, juk kiek vienas esame patyrę situacijų kuomet kliūties tiesiog nematyti. Dažniausiai parkavimo davikliais fiksuojamos kliūtys tokios kaip žemai esantys objektai, neatsargūs staiga pasirodę pėstieji, įvairūs žemi borteliai ir panašiai, o situaciją dar keblesne padaro mūsų krašte įprasti žiemos palydovai – apledėję ar aprasoję stiklai. Visas šias kliūtis laiku pastebi ir apie jas perspėja sumontuoti automobilyje parkavimo davikliai.

Parkavimo davikliai į pagalbą

parkavimo davikliaiNet ir menka pro akis praleista detalė kainuoja brangiai, kuomet apgadinamas svetimas turtas, o taip pat nukenčia ir savas automobilis. Tačiau yra priemonių kurių galima imtis tam kad išvengti incidento dar prieš jam įvykstant. To pasiekti padės automobilyje sumontuoti parkavimo davikliai. Parkavimo davikliais gali būti aprūpinti galinis arba parkavimo davikliai gali būti sumontuoti priekiniame ir galiniame automobilio bamperiuose. Dabar jau ne retai pasitaiko kad automobilio parkavimo daviklių montuoti papildomai nebūtina – naujas automobilis nuo gamintojo konvejerio nurieda su jau sumontuotais gamykliniais parkavim davikliais. Paprasčiausias parkavimo daviklis apie kliūtį vairuotoją perspeja garsiniu signalu, o modernesni ir šiek tiek brangesni parkavimo davikliai atstumą bei kliūties kryptį atvaizduoja ekranėlyje.

Galiniame banperyje sumontuoti parkavimo davikliai aktyvuojami automobiliui įjungus atbulinės eigos pavarą. Įsijungus parkavimo davikliams pasigirsta trumpas pyptelėjimas, pranešantis kad sistema veikia, jei parkavimo davikliai neaptiks kliūties, salone bus tylu. Parkavimo davikliams aptikus kliūtį, pasigirs pastovaus pypsėjimo signalas. Galiniame bamperyje sumontuoti parkavimo davikliai dažniausiai nustatomi pranešinėti apie kliūtis artimesniu nei 1.6 metro atstumu, priekiniame bamperyje sumontuoti parkavimo davikliai – 0.6 metro atstumu. Jei automobilis artėja prie kliūties, garsinio signalo pypsėjimas ima dažnėti, kol pasiekiate 30 cm ribą. Pasiekus šią ribą parkavimo davikliai ima skleisti nepertraukiamą signalą, kuris perspėja apie pavojaus zoną. Dauguma parkavimo daviklių negali nustatyti atstumo, kuomet objektas yra arčiau nei 30 cm nuo pačio parkavimo daviklio, todėl dažniausiai atstumas toliau ir nematuojamas.

Montuojami ar gamykliniai parkavimo davikliai?

Įsigyjant automobilį, galite rinktis – užsakyti jį iš atstovo su jau gamykloje sumontuotais parkavimo davikliais, ar sumontuoti parkavimo daviklius kaip papildomą įrangą. Pastarasis variantas dažnai būna pigesnis, tačiau būtina atidžiai rinktis kokią įrangą montuosite į savo automobilį. Kartais papildomai montuojama įranga pasitaiko prastos kokybės, genda ar ba parkavimo davikliai rodo netikslią informaciją, išeina iš rikiuotės šaltuoju metų laiku. Gamykliniai parkavimo davikliai atlieka savo darbą patikimiau, už jų veikimo kokybę atsako automobilio gamintojas, yra tik vienas minusas – tokie parkavimo davikliai kainuoja brangiau.

Nesvarbu kokią sistemą pasirinksite – gamykliniai parkavimo davikliai, ar papildomai sumontuoti, jie suteiks papildomo saugumo bei komforto jums, ir greičiausiai padės sutaupyti laiko bei pinigų, bei apsaugos jus nuo galimai skaudžių pasekmių.