vairavimo mokyklos vilniuje
Kita

Papildomos vairavimo pamokos – prabanga ar būtinybė?

vairavimo mokyklos vilniujeMūsų  visuomenė mėgsta pabambėti. Vieną dieną jie burba apie brangiai kainuojančius vairavimo kursus, keiksnoja egzaminuotojus, kuomet sūnus neišlaiko egzamino iš trečio karto, o jau kitą dieną stebisi vakaro žiniose matydami virtinę skaudžių avarijų. Ar tai susiję? Diskusijų esama įvairių, todėl pažvelkime į keletą labiausiai jaudinančių aspektų.

Egzaminai laikomi vasarą, o vairuojama žiemą
Žvelgiant į Regitros praktinio vairavimo tvarkaraštį,  birželio-rugpjūčio mėnesiais vietelės tenka palaukti po kelias savaites, tuo tarpu registruojantys egzaminui žiemą gali eiti laikyti vos ne kitą dieną. Šį reiškinį galime drąsiai vadinti įsisenėjusia problema. Būsimieji vairuotojai kursus pradeda lankyti pavasarį nutirpus sniegui, o laiko egzaminą dar neprasidėjus rudens atšalimui. taip sagiau – nereikia galvoti apie apledėjusį kelią, šlapdribą, o baisiausia kas gali atsitikti – šiltas vasaros lietutis. Rezultatas – pasirodžius pirmosioms rudens šalnoms turime šiųmetinių vairuotojų laidą, dar nemačiusią sniego.

Ekstremalaus vairavimo kursai kelyje
Papildomos vairavimo pamokos išlaikius jau išlaikius egzaminą ir turint teises nėra populiarios. Tačiau instruktoriai jau mokantiems važiuoti vasarą sausu keliu gali duoti gerų ir praktiškų patarimų kaip valdyti automobilį žiemą esant slidžiam keliui, šlapdribai, ką daryti, kuomet automobilis tampa nevaldomas ant plikledžio.

„Išlaikiau teises vasarą, kaip ir visi „protingieji“, tačiau vieną žiemos rytą to žiauriai pasigailėjau. Kelias buvo slidus, tačiau lėtai ir užtikrintai judėjau darbo link iki lengvo kelio vingio jau netoli darbo pervežimo įmonėje. Tolumoje mačiau priešais atvažiuojantį krovininį automobilį, kairėje griovys,  dešinėje gyvenamojo namo tvora, kelias vos dviems mašinoms prasilenkti. Ir ant to lengvo posūkio pajutau jog tvora iš dešinės atsidūrė kairėje, viskas sukasi aplink, vaizdas liejasi. Mašina tiesiog sukasi ratu, o aš nežinau į kurią pusę sukti vairą, stabdis nepadeda, rankinis irgi, gazas irgi… Mirsiu pagalvojau. Tačiau mašina visgi sustojo. Ko gero tas apsisukimas truko kelias sekundes, tačiau atrodė amžinybė. Streso buvo per akis, o rankos nustojo drebėti tik po poros valandų. Supratau, jog girtis „išlaikiau vairavimo egzaminus iš pirmo karto“ negaliu. Tą pačią dieną užsirašiau į ekstremalaus vairavimo kursus“ – pasakoja savo istoriją Dalia. Tokią gali papasakoti ko gero daugelis iš mūsų. Juk net po 10 metų vairavimo gali susidurti su situacija kurios anksčiau neteko patirti ir štai teks kažką išmokti. Mokomės visą gyvenimą sako išminčiai, tad tikėtis, standartiniai  vairavimo kursai bus pakankama dozė žinių – naivu.

Papildomos pamokos su skirtingais instruktoriais
Dažnai laikantiems egzaminą kiša koja jaudulys, jiems nedrąsu sėdėti šalia su pirmą kartą matomu žmogumi. Sakoma, jog tą egzamino valandą jautiesi kaip nuogas ir itin pažeidžiamas. Todėl verta „pasitreniruoti“ su skirtingais žmonėmis šalia, taip atsikratant jaudulio, jog kažkas sėdi ir stebi tave. Netgi vairavimo mokykloje verta kursą išlaikyti pas vieną instruktorių , o papildomas vairavimo pamokas pas kitą. Taip pat pagal dabar galiojančius įstatymus mokytis galima ir su artimais giminaičiais, tad šią galimybę reikėtų išnaudoti 100%. Taip ne tik nugalima baimė, tačiau ir išmokstama daugiau, papildomas žinių bagažas.

 

Amber Jewelry

Tea Sets