Grožis, Sveikata Kita

Papildai sportui – kaip atsirinkti teisingą informaciją gausiame jos sraute?

papildai sportui

Apie maisto papildus skirtus sportininkams išgirdę žmonės reaguoja įvairiai. Vieni iš jų gali išvardinti sudėtingiausius papildų pavadinimus, kitiems tai atrodo tiesiog pinigų švaistymas, o yra ir tokių, kurie yra nusistatę ir tvirtai tiki, jog vartojami papildai sportui gali būti pavojingi. Tad natūraliai žmonių nuomonės pasiskirto į dvi grupes: teigiamas ir neigiamas. Vis gi, o kuri nuomonė yra teisinga? Šio straipsnio tikslas nėra sudaryti vienokią ar kitokią nuomonę, tikslas yra atskleisti visą tiesą apie sporto papildus, o kurią nuomonių pusę palaikyti, sprendžia tik pats skaitytojas.

Tad, kas iš tiesų yra tie papildai sportui ir kuo jie skiriasi nuo įprastų maisto papildų?

Būtent pavadinimas ir atskleidžia kuo papildai sportui skiriasi nuo įprastų maisto papildų ar vitaminų parduodamų vaistinėje. Įprasti papildai nėra tikslingai subalansuoti sportuojantiems ar aktyviai gyvenantiems žmonėms. Be abejo, jeigu Jūsų aktyvus gyvenimas yra lengva mankštelė kasdien, Jums puikiai tiks ir įprasti vitaminai. Vis gi, šiuolaikiniame pasaulyje, greitėjant gyvenimo ritmui, žmonės taip pat aktyvėja, tad atsiranda vis daugiau asmenų, kurie laisvo laiko praleidimo būdą pasirenka aktyvų sportą. Na, o aktyviai sportuojant siekiama geriausių rezultatų: ne tik puikios vidinės savybės, bet ir akivaizdžių išorinių pokyčių, pastebimų aplinkiniams.

Aktyviai sportuojant ir vartojant papildus sportui, galima pasiekti maksimalių rezultatų kur kas greičiau ir lengviau, kadangi sunkų fizinį aktyvumą atlaikančiam kūnui reikia specialios priežiūros, kuri ne tik kad padėtų greičiau naikinti riebalus ir auginti raumenų masę, bet ir padėtų po sunkios treniruotės atsipalaiduoti, lengvai užmigti bei jausti mažesnį raumenų skausmą.

Būtent dėl greitesnio ir lengvesnio rezultato pasiekimo, sporto papildai ir yra skirti aktyviai gyvenantiems žmonėms. Juk svarbu jaustis gerai ne tik vidumi, bet ir išore.

Papildai sportui – investicija į save ar pinigų švaistymas?

Investiciją žmonės supranta kaip teigiamą reiškinį, kuris turės gerų pasėkmių ateičiai. Kiekvienas iš mūsų investuoja individualiai, vieni perka įmonių akcijas, kiti kolekcionuoja automobilius, o treti investuoja į save. Tai, vis gi, ar papildai sportui gali buti gera investicija? Beabejo. Tik pats žmogus kuria save tokį, kokiu nori būti, tad tik žvilgtelėjus į žmogų galima pasakyti kiek jis į save investuoja. Aktyviai gyvenantys žmonės savo investiciją gali drąsiai laikyti ir sporto papildus, kadangi jie savotiška prasme padeda žmogui tapti paties savęs geresne versija ir eiti tinkslingai savo užsibrėžtų tikslų.

Kaip ir anksčiau buvo minėta, yra tokių žmonių grupė, kurie sporto papildus supranta tik kaip pinigų švaistymą. Na, taip, sporto papildai yra nepigūs, tačiau kuri kita inveticija yra pigi? Ir jeigu tai bus pigu, ar tai tikrai bus investicija? Be to, dauguma sporto papildų yra didelių kiekių pakuotės, kurių užtenka ilgesniam laikui, tad iš tiesų, jeigu paskaičiuotume kiek mums kainuoja papildai vienai dienai, tai nebeatrodytų tokia kosminė kaina.Taigi, tik kiekvienas žmogus individualiai pasirenka kokia forma jis nori ir gali investuoti į save.

Sporto papildai – kenksminga sveikatai ar tiesiog klaidinga nuomonė?

Šiais laikais sveikatai kenksmingų veiksnių aplinkoje tik daugėja, bet ar sporto papildus iš tiesų galima laikyti vienu iš jų? Internete pilna įvairiausių nuomonių ir pasisakymų, tarp kurių yra ir pasisakymų, jog papildai sportininkams yra kaip dopingas, ar netgi prilygsta narkotinėms medžiagoms. Teisingą informaciją tokioje gausoje sunku iššifruoti, tačiau papildai sportui nėra nei dopingas, nei tuo labiau narkotikas. Tokią nuomonę gali susidaryti tik žmogus, visiškai nesidomėjęs kas tai yra.

Be abejo, suvartojus netinkamą ir besaikį kiekį, sporto papildai tikrai gali tapti kenksmingi sveikatai, bet ir suvalgius per didelę porciją šokolado, lygiai taip pat galima pakenkti sveikatai ir savijautai, todėl saikas ir ribos privalo būti, bet kokioje situacijoje.

Vis gi, jeigu perskaitę straipsnį vis tiek esate įsitikinę, jog papildai sportui yra niekam nereikalingi, tai yra Jūsų valia, o pakeitusiems nuomonę, derėtų nepamiršti, kad renkantis papildus, ypač jeigu to niekada nedarėte, pasitarkite su specialistu, kuris individualiai padės išsirinkti papildus, kurie Jums tobulai tinka, norimam rezultatui pasiekti.