Finansai

Palūkanų skirtumai

palukanosIeškantiems idealiai poreikius tenkinančios paskolos naudinga yra atlikti skaičiavimus, tiek skirtingų paskolos pasiūlymų, tiek ir savo finansinės padėties, ypač jei turima įvairių įsipareigojimų, tokių kaip nuomos mokestis už būstą, lizingas, mobiliojo telefono sąskaita ar kt. Kiekviena smulkmena gali lemti labai daug.

Palūkanų skirtumas tarp skirtingų bendrovių – 0,5 proc. Atrodo, jog tai juokingas skirtumas, tačiau jei paskolą imate 3 metams, o jos suma 5000 €, vien ši menka dalelė per paskolos laikotarpį sudarys 75 eurus. Tai jau šis tas. O jei dar skiriasi ir administravimo ar kiti mokesčiai? Atkreipkite dėmesį, kad kasmėnesinis administravimo mokestis gali siekti ir kelis eurus. Jei tai 3 € / mėn., o paskola 36 mėn. – dar per 100 € galite permokėti nepasidomėję tinkamai. Kiekviena detalė verta Jūsų laiko ir dėmesio, tad dar kartą priminsime – skaitykite sutarties sąlygas ir daugiausiai dėmesio skirkite galutinei mokamai sumai, o ne viliojimui dėl mažų palūkanų, atidėjimo ar pan. Skirtingi kreditoriai paskolas siūlo sąlygomis, todėl visada verta palyginti paskolas tokiose svetainėse kaip isesxe.com ar sesxebion.ge, tik tokiu atveju būsite tikri, kad pasirinkote opimaliausią variantą.

Žvelgianti iš kitos pusės, ne visada pigiausia paskola yra tai ko reikia. Pavyzdžiui, jei įsirenginėjate būstą ir norėdami sutaupyti darbus atliekate patys savo atostogų metu, o medžiagos yra įsigytos paskolos būdu – verta rinktis bendrovę, kuri leidžia paskolos grąžinimą kuriam laikui atidėti – kol baigsite remonto darbus ir grįšite į darbą, gausite darbo užmokestį.

Kitas svarbus dalykas gali būti ir paskolos terminas. Net jei ir pigiau siūloma skolintis dviem metams, galbūt Jums palankiau yra mažesnės įmokos, tačiau ilgesniam laikui – trims metams. Savaime suprantama, tai gali kilstelėti galutinę sumokamą sumą, tačiau kas iš to, jei įmokos bus didesnės nei Jūs iš tiesų galite mokėti? Taigi, nesiekite sutaupyti bet kokia kaina, įvertinkite ir savo galimybes.

Vertindami ir lygindami bendrovių siūlomos paskolos sąlygas, įvertindami mokesčius rasite pigiausią paskolą, tuo tarpu patogiausiai, geriausiai Jūsų poreikius tenkinančiai paskolai atrasti reikės „susikurti“ vertinimo sistemą, teks suvokti, kuri detalė, papildoma paslauga Jums svarbesnė, o kuri ne tokia svarbi. Tai – gana sunku ir atima nemažai laiko, tačiau ypač imant didesnės apimties paskolą tai tikrai naudinga.

Rekomenduojame kiekvienam žmogui, kuris domisi paskolos galimybe rasti laiko detalesnei pasiūlymų analizei, siūlome neatmesti galimybės užpildyti paraišką iš karto keliose kredito įstaigose, kadangi kiekviena papildomai vertina įvairias detales ir net jei pasinaudojus viešomis skaičiuoklėmis ji atrodo brangesnė, Jums ji gali būti pigesnė dėl lojalumo, tinkamos kredito istorijos ar kitų priežasčių, kurias žino tik pati kredito bendrovė. Paraiškų pildymas atima labai nedaug laiko, tad netaupykite jo tada, kai tai daryti tikrai nėra naudinga. Domėkitės, bendraukite su kreditų bendrovės, pildykite paraiškas ir rasite tokį paskolos pasiūlymą, kuris atitiks Jūsų norus, poreikius ir reikalavimus.