Kita Laisvalaikis

Pagal ką rinktis palapinę?

palapines pasirinkimasArtėja vasaros atostogų sezonas, kai daugelis iš mūsų galės džiaugtis gamtos teikiamais privalumais. Šiemet gausu ne tik nedidelių renginių, tačiau ir muzikos festivalių, kurie reikalauja tinkamo pasiruošimo. Geros palapinės pasirinkimas – tai vienas iš pasiruošimo punktų. Taigi, kaip išsirinkti tokią palapinę, kuri nesmarkiai skriaustų jūsų piniginę ir tuo pačiu būtų aukštos kokybės bei suteiktų patogumą gamtoje? Tą ir pabandysime sužinoti šiandien.

Pagalvokite apie tai, kur palapinę naudosite

Labai svarbu iš anksto apgalvoti, kur ir kaip naudosite savo naująją palapinę. Pavyzdžiui, jeigu ji reikalinga tik kelioms išvykoms vasaros laikotarpiui, tuomet profesionalios palapinės pirkti tikrai neverta. O jeigu neketinate nešioti savo palapinės ant pečių, tai mokėti už itin lengvą palapinę didelę pinigų sumą taip pat neapsimokės. Geriausia ieškoti palapinės su tokiomis savybėmis, kurios suteiktų jums būtent tai, ko jaučiate, kad būtinai reikės.

Iš pradžių išsirinkti tinkamo dydžio palapinę – jeigu miegosite dviese, tačiau norėtumėte palapinės viduje laikyti daiktus, tuomet jums neužteks dvivietės palapinės – dažniausiai, dydžiai yra skaičiuojami pagal tai, kiek žmonių palapinėje gali atsigulti. Vadinasi, jeigu įsigysite dvivietę palapinę ir miegosite ten dviese, jūsų daiktai turės būti palikti prieangyje. Žinodami šį svarbų rodiklį, pasirinkite vienu dydžiu didesnę palapinę, jeigu norite laikyti kelionės daiktus jos viduje.

Svoris turi įtakos ir kainai, tačiau turėkite omenyje, kad lengvesnę palapinę vertėtų rinktis tokiais atvejais, kai daug keliaujate ir nešiojatės palapinę ant pečių. Jeigu palapinės karkasas pagamintas iš aliuminio lydinio vamzdelių, tai galite tikėtis gana lengvos palapinės, tačiau taip pat labai tvirtos. Be abejo, šie privalumai matysis ir kainoje. Pigesnis variantas būtų įsigyti palapinę, kurios karkasas yra pagamintas iš stiklo pluošto. Nėra abejonės, kad tokia palapinė kainuotų gerokai pigiau, tačiau ji turi keletą minusų, lyginant su aukščiau minėta medžiaga. Iš stiklo pluošto pagamintas karkasas yra gerokai sunkesnis, o pati palapinė nebus tokia tvirta ir patvari.

Iš skirtingų medžiagų pasiūtos palapinės

Kalbant apie pasiuvimą, palapines galima paskirstyti į dvi skirtingas stovyklas. Vienos yra siūnamos iš nailono, o kitos iš poliesterio. Nailonas suteikia palapinei daugiau lengvumo, taip pat jis laikomas atsparesniu įbrėžimams. Palapinės iš nailono dažniausiai būna šiek tiek brangesnės.

Tačiau, poliesteris turi savo privalumų. Manoma, kad su poliesterine palapine jūs daug išlošite lietingose vietose, kadangi poliesteris yra atsparesnis krituliams. Taip pat, daugelis keliautojų tikina, kad poliesterinės palapinės geriau apsaugo nuo ultravioletinių saulės spindulių.

Palapinės dugnas gali būti padengtas poliuretanu, tačiau šiuolaikiniai gaminiai neretai padengiami ir silikonu. Skirtumas toks, kad pirmoji medžiaga jums padės labiau, jeigu gyvensite lietingoje vietovėje, tačiau silikonas yra taip pat naudingas, nes sustiprina atsparumą – kur kas mažesnė tikimybė, kad palapinės medžiaga suplyš. Daugelis turistų ir kelionių ekspertų teigia, kad geriausia palapinė yra tokia, kurioje viena pusė būtų padengta silikonu, o kita – poliuretanu.

Pasirinkimo įvairovė

Palapinė yra populiari sezoninė prekė ir pasirinkti galite iš daugybės puikių modelių. Visgi, svarbiausia apgalvoti, kiek dažnai šį gaminį naudosite ir kiek jums įtakos turės atsparumas, tvirtumas ir kitos savybės.