Laisvalaikis

Pabėgimo kambarys. Patarimai

Ko gero, daugelis žino, kas yra pabėgimo kambarys Vilniuje. Nežinantiems – tai tokia laisvalaikio praleidimo forma, kai grupė žmonių yra uždaroma patalpoje, iš kurios reikia išsilaisvinti per nustatytą laiką (dažniausiai 60 minučių). Tai padaryti galima tada, kai pavyksta išspręsti visas kambaryje paliktas mįsles bei užuominas. Tačiau, kaip ne tik sudalyvauti tokioje veikloje, bet išeiti iš kambario su nematoma nugalėtojų karūna?

Galvosūkių kambarys VilniujeVisų pirma, kaip ir daugumoje kitų komandinių veiklų, svarbiausia suburti patikimų žmonių grupę. Šiuo atveju vertėtų atsižvelgti, ar kviečiami bičiuliai, kolegos ar šeimos nariai mėgsta iššūkius, strategijos kūrimo procesą ir nepasiduoda įtampai. Jeigu komandos nariai pažįsta vieni kitus – dar geriau. Taip bus lengviau įvertinti vienas kito privalumus bei trūkumus bei, tuo pasinaudojant, nuspręsti, koks žaidimo būdas greičiausiai padės pasiekti pergalę. Siūlome kviesti skirtingai mąstančius žmones – ir tiksliukus, ir humanitarus, ir tuos, kurie gerai narplioja sudėtingas užduotis, ir tuos, kurie pastebi tai, ką daugelis yra linkę praleisti.

Taip pat, itin svarbu pasiskirstyti ir erdve. Pabėgimo kambarys suskirstytas į skirtingas zonas, kuriose pilna užuominų. Tam, kad visi nestovėtumėte prie to paties paveikslo, pasidalinkite į mažas grupes (ar individualiai) ir imkitės narplioti skirtingų kambario vietų. Jeigu kas nors stringa, verta pasikeisti ir „šviežiomis“ akimis peržiūrėti patalpas, kad niekas nebūtų praleista.

Pabėgimo kambarys gali būti klaidinantis tuo, kad iš tiesų ne visi jame esantys daiktai yra žaidimui skirtos užuominos. Tad kurį laiką praleidę prie užuolaidų kraštelio ir nieko neradę, judėkite tolyn, nes gali būti, jog reikiama užuomina ir visai šalia jūsų, o jūs jos nepastebite, nes didžiausią dėmesį skiriate paprasčiausioms dekoracijoms.

Na, o svarbiausia neprarasti geros nuotaikos. Jeigu šį kartą nepasiseks laimėti, ne bėda. Galėsite grįžti. Iš visų jėgų stenkitės išspręsti visas mįsles bei galvosūkius, mėgaukitės komandiniu darbu, gera nuotaika ir kuriamomis strategijomis, tačiau nenusiminkite, jeigu ir labai stengiantis laimėti nepavyko. Juk vis dėlto, pabėgimo kambarys tik žaidimas, kurio pagrindinis tikslas ne pergalė, o gerai praleistas laikas.