Finansai

P2P skolinimas vs. greitieji kreditai

P2P

Žvelgiant į tarptautinę rinką matyti, kad bėgant metams atsiranda vis daugiau naujų tarpusavio skolinimosi platformų. Tai reiškia, kad P2P skolinimas tampa vis populiaresnis ir daugybė žmonių vietoje kreipimosi į oficialius kreditorius bando kreiptis į kitus fizinius asmenis, kurie tarpusavio skolinimosi platformose suteikia paskolas. Be abejo, tarpusavio skolinimosi platformos taip pat turi atitinkamas griežtas taisykles. Tai tikrai nereiškia, kad jei jūs pasirinksite tokias virtualias platformas galėsite pamiršti apie jūsų asmeninį mokumo vertinimą. Procedūros yra labai aiškios ir galioja visiems. Todėl galite būti tikri, kad jei nuspręsite dėl paskolos internetu kreiptis į šiuolaikines tarpusavio skolinimo platformas, visų pirma bus įvertintas ir jūsų asmeninis mokumas, atsižvelgiant į daugybę svarbių veiksnių.

Žiūrint bendrai, tokios platformos turi net griežtesnius reikalavimus paskolai gauti. Kadangi platforma, kaip tarpininkas, įsipareigoja privatiems fiziniams asmenims, t.y. investuotojams, pateikti kuo kokybiškesnes paskolas investicijoms atlikti, žmonės negalintis pasigirti tvariais finansais ir neatitinkantys kitų griežtų standartų gali paskolos iš žmonių ir negauti.

Paskolų iš žmonių privalumai

Kaip bebūtų, tarpusavio skolinimo platformose ne vienas vartotojas teigę gavęs kur kas palankesnes palūkanas, o tai reiškia, kad tokių sprendimų atveju jie galėjo daugiau sutaupyti. Žinoma, kiekviena situacija yra labai skirtinga ir kiekvieno vartotojo mokumas taip pat labai skiriasi. Nereikia pamiršti, kad paskolų palūkanos gali labai tiesiogiai priklausyti ir nuo gaunamų pajamų, turimų įsiskolinimų ar kredito istorijos/reitingo. Natūralu, kad kuo geresnius duomenis galite parodyti, tuo mažesnių palūkanų galite tikėtis. Investuotojai tiesiog bus linkę investuoti daugiau ir noriau, jei matys, kad paskolai grąžinti nebus didelių problemų. Ir priešingai, jei jie matys klausimus keliančius finansus ir bendrą asmens padėtį, jie nebus linkę investuoti už mažas palūkanas. Bet kuriuo atveju, jau supratote, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir kiekvieną iš jų būtina vertingi atitinkamai, atsižvelgiant į individualius veiksnius.

Todėl jei jūs kreipsitės dėl paskolos iš žmonių, kurie yra užsiregistravę vienoje ar kitoje jūsų pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje ir jei jūsų paraiška patvirtinta, galite tikėtis paskolos geresnėmis sąlygomis nei greitieji kreditai.

Greitųjų kreditų privalumai

Greitieji kreditai yra kitoje paskolų rinkos pusėje. Juos išduoda ne fiziniai, privatūs asmenys, bet lietuviško ar užsienio kapitalo valdomos kredito bendrovės. Išskyrus refinansavimą, tokios kredito bendrovės nesiūlo individualių sąlygų, kurios priklausytų nuo kredito gavėjo finansinės padėties. Skirtingai nei P2P skolinimosi atveju, čia paskolų sąlygos yra vienodos visiems klientams. Visumoje, kalbant tik apie palūkanų normas, beveik visais atvejais (išskyrus vienetines išimtis), greitasis kreditas bus brangesnis nei paskola iš žmonių.

Tačiau greitųjų kreditų privalumas yra tas, kas jie yra išduodami labai greitai ir neužduodant per daug klausimų. Atitikai standartus – va tavo paskola. Geriausiu atveju greitąjį kreditą išduos per 10 minučių, blogiausiu – tą pačią darbo dieną. Išsirinkti greitąjį kreditą ir gauti pinigus greitai ar laukti iki dviejų savaičių ir gauti paskolą su mažesnėmis palūkanomis, tai – jūsų prioritetų klausimas.